סוף לפרשת אופקו: פרוסט ישלם קנס של כ-5.52 מיליון דולר

מכ"ל החברה, החשוד בעבירות של יצירת ערך בדרכי מרמה הסכים לשלם קנס, ואמר בהצהרתו "לא מאשר ולא מכחיש את הטענות". אופקו תשלם קנס של כ-100 אלף דולר
 | 
סוף לפרשת אופקו: פרוסט ישלם קנס של כ-5.52 מיליון דולר

סוף לפרשת אופקו הלת' ברשות לניירות ערך האמריקנית. מנכ"ל החברה, פיליפ פרוסט, הסכים לשלם קנס של 5.52 מיליון דולר ובכך הביא לסיום את פרשת "פמפום" המניות שהשאירה את בעלי מניות החברה עם מניות שלמעשה היו חסרות ערך. 

על פי הודעות רשות ניירות הערך האמריקנית, פרוסט ישלם קנס של 5 מיליון דולר ובנוסף כ-523 אלף דולר עבור מה שה-SEC מגדירה כ"יצירת ערך בדרכי מרמה", כך על פי כתב האישום שהובא לדיון אמש בבית המשפט במנהטן, ניו יורק. אופקו עצמה תשלם קנס של כ-100 אלף דולר בעקבות המקרה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בהצהרתו בדיון עצמו, מנכ"ל החברה, פרוסט אמר כי הוא לא מאשר ולא מכחיש את הטענות, ועורך דינו לא מסר הודעה נוספת.


נזכיר כי בתחילת חודש ספטמבר האחרון, רשות לניירות הערך האמריקנית פרסמה הודעה בה היא טענה כי קבוצה של 10 אנשים ביצעו הונאת עתק בין השנים 2013-2018 שהניבו להם רווח של 27 מיליון דולר.  פיליפ פורסט, מי שמשמש היום כמנכ"ל ויו"ר החברה, נקשר לפרשה.

ע"פ ההודעה שפורסמה, בין השנים 2013-2018, קבוצה של בעלי השפעה  מדרום פלורידה ביצעה מניפולציות במחירים של מניות, בשיטת ה"באמפ אנד רן" (םמפם המניה ואז מכירה ברווח). פיליפ פורסט, חשוד כי השתתף בלפחות 2 מתוך הרצות המניות המדוברת, כך נטען בהודעה.  מי שהוביל את הקבוצה היה בארי הוניג מ- Marlin Capital. אחד הנאשמים, ג'ון פורד, כתב מאמרים חיוביים על החברה, וכשמנייתה של אופקו עלתה מכרו את המניה ברווח.
הרשות ביקשה מבית המשפט המחוזי בניו יורק שיצהיר שהנאשמים עברו על חוקי ניירות ערך, יורה על עריכת משפט נגד כל החשודים, יורה לנאשמים להחזיר את הרווחים שגרפו בתוספת ריבית וקנסות, ויאסור על הנאשמים השתתפות בהנפקות של מניות בעלות שווי שוק מזערי.
"הוניג ושותפיו עסקו במניפולציות שוק עצומות, אשר קידמו את האינטרסים הפיננסיים שלהם תוך שהם מעיפים משקיעים חפים מפשע ומערערים את שלמות שוקי ניירות הערך שלנו", אמר סנג'אי וואדה, סגן מנהל בכיר באגף האכיפה של ה- SEC.
"הם לא הצליחו להעריך נכון את הנחישות של הרשות לניירות ערך ברדיפה ללא הרף אחרי מי שמבצע עברות כאלה", סיכמו ב-SEC.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה