בתום שבוע המסחר במט"ח: הדולר איבד היום 0.8% ובסיכום שבועי השיל 1.5%

שערו היציג נקבע על 4.1 שקלים לראשונה מאז חודש מארס. "לעלייה בתיאבון לסיכון השלכות על עוצמתו של הדולר", כך מציינים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית
|
בתום שבוע המסחר במט"ח: הדולר איבד היום 0.8% ובסיכום שבועי השיל 1.5%

הדולר המשיך לאבד גובה במסחר מול השקל והאירו, על רקע פרסום תוצאות "מבחני הלחץ" של הבנקים הגדולים בארה"ב ומגמה חיובית בבורסות אסיה.

עשרה מבין 19 הבנקים הגדולים בארה"ב שנבחנו במסגרת 'מבחני הלחץ' של הממשל האמריקני ייאלצו לגייס הון מצרפי של 74.6 מיליארד דולר, כך עולה מהתוצאות הרשמיות שפרסם הפדרל ריזרב, כשעה לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

"לאחר פרסום תוצאות מבחני הלחץ בארה"ב, החששות כי המערכת הפיננסים העולמית תתמוטט והמיתון העולמי יעמיק נחלשו במידה ניכרת", אמר לבלומברג יושיהירו איטו, מנהל השקעות בטוקיו. "וזה כמובן משליך לחיוב גם על שוקי המניות ומשפיע על המסחר במטבעות".

הדולר ננעל בירידה של ב-0.8% ושערו היציג נקבע על 4.101 שקלים, כאשר בסיכום שבועי השיל השטר הירוק 1.5%. האירו ננעל גם הוא בירידה והשיל 0.45%, כאשר שערו היציג נקבע על 5.498 שקלים.

כלכלני הפועלים אומרים בסקירה השבועית לגבי שוק המט"ח כי "השקל צפוי להיסחר בתקופה הקרובה במגמה מעורבת, כשבראש ובראשונה הוא יושפע מהתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות ברחבי העולם. יחד עם זאת, בין הגורמים התומכים בהיחלשות השקל ניתן למנות את הקיטון בעודף בחשבון השוטף, הפער המינורי בין הריביות של השקל והדולר ורכישות הדולרים מידי יום על ידי . לאור האמור לעיל, אנו עדיין ממליצים להחזיק מט"ח בשיעור של כ- 10%, תוך התמקדות בעיקר דולר, המהווה מטבע מקלט מרכזי במשבר הגלובלי".

כלכלני לאומי אומרים בסקירתם השבועית כי "לעלייה בתיאבון לסיכון השלכות בטווח הקצר גם על עוצמתו של הדולר. יחד עם זאת, בטווח הארוך יותר שיפור בנתוני המאקרו בארה"ב לצד שינויים הנובעים מלקחי המשבר יתמכו בשטר הירוק".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות