מירלנד משפרת את מבנה החוב בפרויקט ברוסיה - המניה והאג"ח מזנקים

במסגרת הסכם עם בנק רוסי תעביר החברה את החזקותיה בפרויקט בסנט פטרבורג בין חברות בנות; בנוסף, החברה מדווחת על בחינת הליכי רה-ארגון נוספים; המרוויחות הגדולות: אנליסט, הפניקס ומנורה
|
(1)
רומן רוזנטל, צילום: יח"צ

חברת הנדל"ן מירלנד -3.17% מירלנד 18.3 -3.17% מירלנד בסיס:18.9 פתיחה:18.9 גבוה:19 נמוך:18 תמורה:8,599 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  העוסקת ברכישה, ייזום פרויקטי נדל"ן למסחר, משרדים ומגורים ברוסיה. מדווחת היום, כי הגיעה להסכם עם בנק ברוסיה, לשיפור מבנה החוב של החברה בפרויקט בסנט פטרבורג. ההסכם מגיעה בעקבות אסטרטגיה רחבה של החברה להפרדה בין פעילויות החברה בתחום הנדל"ן למגורים לבין תחום פעילות הנדל"ן המסחרי. בנוסף, החברה מדווחת על בחינת ביצוע הליכי רה-ארגון פנימיים נוספים.

במסגרת ההסכם, העבירה החברה את מלוא החזקותיה בחברה הבת Petra 8 לחברה בבעלות ובשליטה מלאה שלה SPV המאוגדת על פי הרפובליקה של קפריסין. במקביל, וכחלק מהעברת ההחזקות בין החברות, יבוטלו גם הערבות והשעבודים שהעניקה החברה ובמקומם יועמדו  על ידי SPV.

הצעד מגיע כחלק ממימוש האסטרטגיה של החברה להפרדה בין בין פעילויות החברה בתחום הנדל"ן למגורים לבין תחום הנדל"ן המסחרי, אשר נתפסות על ידי החברה כבעלות פרופיל סיכון שונה ושמטרתה, כך על פי הודעת החברה, למנוע השפעה צולבת של החשיפות המימוניות של תחומים אלו, לשפר את מבנה המאזן ואף להגדיל את מגוון האפשרויות וההסתברות לגיוס מימון בעתיד על ידי החברה.

הרווח של קופות הגמל
נזכיר, כי מירלנד היתה בעבר זרוע הפעילות ברוסיה של קבוצת כלכלית ירושלים שנשלטה על ידי אליעזר פישמן, אך הפכה בדצמבר 2016 לחברה ללא גרעין שליטה כחלק מהסדר חוב שביצעה. כיום, מרבית מניות החברה מוחזקות על ידי הציבור (52.4%) והמוסדיים (31%).

בין הנהנים המרכזיים מהזינוק הנוכחי במניה נמנים קרנות הנאמנות וקופות הגמל של אנליסט המחזיקות כ-10.6% ממניות מירלנד, קופות הגמל של הפניקס המחזיקות 10.4% ממניות החברה וקופות הגמל של מנורה (8.8%).

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המניה עלתה 30 אחוז היום אבל ירדה ב70 אחוז במהלך השנה (ל"ת)
  אוהב לצחוק 30/10/2019 15:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות