ווקסיל ביו מזנקת ב-27% לאחר קבלת אישור תרופת יתום מהאיחוד האירופי

וקסיל קיבלה את אישור האיחוד האירופי למעמד "תרופת יתום" עבור ImMucin לטיפול במיאלומה נפוצה
|
(2)
בשוק הביומד
חברת {ווקסיל ביו}, המתמחה בפיתוח מוצרים אימונותרפיים לטיפול בסרטן ובמחלות זיהומיות, מדווחת היום כי מוצר הדגל שלה, ImMucin, קיבל אישור של "תרופת יתום" מסוכנות התרופות האירופית (EMA) של הנציבות האירופית (EC), עבור טיפול בסרטן הדם מסוג מיאלומה נפוצה.
מעמד של "תרופת יתום" מוענק על ידי ה-EMA בכדי לקדם את הפיתוח הקליני של תרופות וטיפולים בעלי יתרון טיפולי משמעותי על פני טיפולים קיימים, כנגד מחלות נדירות, מסכנות חיים. מעמד תרופת יתום מספק למוצר יתרונות משמעותיים, ביניהם בלעדיות של 10 שנים בשיווק מרגע קבלת אישור לשיווק, צמצום עלויות בהליך הרגולטורי וקבלת סיוע מדעי מ-EMA בפיתוח הקליני של המוצר.
ליאור כרמון, מנכ"ל ומייסד וקסיל: "קבלת אישור של מעמד תרופת יתום מהאיחוד האירופי עבור מוצר ה-ImMucin מהווה אבן דרך חשובה ביותר בפיתוח טיפול חדשני וייחודי זה. עדיין קיימות אפשרויות מוגבלות לטיפול בחולי מיאלומה נפוצה עם מחלה הנמצאת בהפוגה או ברמה נמוכה, והרפואה מחפשת היום דרכים לעצור או לפחות לעכב את הישנותו של הסרטן והפיכתו למחלה כרונית".
  
אודות ImMucin
מוצר הדגל של חברת ווקסיל, ImMucin, "מחנך" את תאי מערכת החיסון של החולים לאתר ולהשמיד תאי סרטן המציגים אזור ייחודי בן 21 חומצות אמינו (ה-signal peptide) מתוך הסמן הסרטני MUC1, אשר מבוטא בקרב 90% מגידולי הסרטן אך לא כצורה מסיסה בדם החולה, עובדה המשפרת את ספציפיות פעילות מערכת החיסון רק כנגד תאי הסרטן.
 
אודות מיאלומה נפוצה
סרטן המיאלומה הנפוצה, הינו סרטן הדם השני בשכיחותו, בו תאי הסרטן plasma cells מצטברים במוח העצם של החולה וגוררים הרס של העצם וכשל בתפקוד מוח העצם. שכיחות סרטן המיאלומה הינה 1% מכל סוג הסרטן ו-10% מכל סוגי סרטן הדם. שכיחות סרטן זה באירופה היא 4.5-6 מיקרים לכל 100,000 פרטים לשנה והתמותה 4.1 מיקרים מקרים לכל 100,000 פרטים לשנה.              
 
אודות ווקסיל
חברת הביומד מפארק המדע מנס ציונה עוסקת בפיתוח מוצרים אימונותרפיים לטיפול בסרטן ומחלות זיהומיות תוך הפעלת מערכת החיסון של החולה. מוצרי החברה מבוססים על טכנולוגיית ה-VaxHit, המאפשרת זיהוי רצפים (אנטיגנים) מאזור ייחודיי בחלבונים המכונה (signal peptide), והינו בעל יכולת ייחודית ליצירת תגובה ספציפית, חזקה ומקיפה של מגוון תאי מערכת החיסון, בעיקר תאי T ותאי B יוצרי נוגדנים, בקרב מרבית החולים המטופלים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשיו נזכרתם
  יקי 15/03/2015 11:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ההודעה במאי ממזמןבהצלחה למחזיקים וחולים.
  סגור
 • ווקסיל
  מדען 15/03/2015 16:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חברה פורצת דרך בסדר גודל של קופקסון במחיר מגוחך !! היתה כבר בשער 200 ! - והיא תשוב אליו !
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות