הישראלית שטסה 72.54% בוול סטריט ברקע לשתי הודעות

וסקולר ביוג'ניקס חשפה בכנס השנתי של האגודה האמריקאית למחקר אונקולוגי ASCO בשישי השוואה לתוצאות חקר סרטן המוח, ובראשון תוצאות ניסוי קליני לטיפול בסרטן השחלות
 |  (2)
בשוק הביומד
מניית וסקולר ביוג'ניקס, VBL (סימול: VBLT), זינקה היום 72.54% במסחר בוול סטריט, וזאת לאחר שהחברה הציגה בכנס השנתי של האגודה האמריקאית למחקר אונקולוגי ASCO שהתקיים בשיקגו שתי תוצאות מרכזיות - לאותה תרופה, תרופת הדגל: VB-111, בשתי התוויות שונות.
התוויה ראשונה, המתקדמת יותר, היא של סרטן המוח גליובלסטומה (GBM). השוק היה מודע לתוצאות אך החברה הוציאה את המחקרים הרוולנטים להשוואה במעמד הכנס, עשתה את הממוצע והשוותה לתוצאות של ה-VB-111.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
המידע לגבי סרטן המוח הוצג ביום שישי, ולאחר יומיים (היום) החברה הציגה תוצאות לניסוי בטיפול בהתוויה השנייה: סרטן השחלות. מדובר בתוצאות חדשות שהשוק לא הכיר עד כה, ולפי הנתונים הטיפול הראה חציון בשרידות כוללת של 810 יום בחולות שטופלו ב-VB-111 בזרוע הטיפולית לעומת 172 יום בחולות שטופלו במינון נמוך של התרופה, באופן מובהק סטטיסטית. התגובה לטיפול, שנמדדה לפי ירידה של 50% ויותר בביומרקר הסרטני CA-125, היתה יציבה למשך זמן, ושיעור התגובה שנמדד נמצא פי 2 לעומת ניסויים הסטוריים בסרטן השחלות בהם החולות טופלו באבסטין וכימותרפיה.
החברה משוכנעת שעם התוצאות הללו היא תוכל לגיש בקשה ל-FDA לכניסה לניסוי מכריע בטיפול בסרטן השחלות. נזכיר כי החברה כבר החלה בניסוי שלב 3 בחקר סרטן המוח, ובמהלך המחצית הראשונה של 2017 צפויות לצאת תוצאות ביניים של ניסוי זה.
דרור חרץ, מנכ"ל VBL: "אנו נלהבים מתוצאות אלה בניסוי פאזה 1/2 בסרטן השחלות אשר הדגימו תגובות קליניות וייצוב ארוך טווח של המחלה בטיפול עם VB-111. הנתונים מחזקים את הבטחון שלנו ב- VB-111, ויחד עם התוצאות המוצלחות שראינו בניסוי בגליובלסטומה נשנית, הם מורים על התוויה נוספת בה התרופה מאריכה משמעותית את תוחלת החיים של החולים. אנו מתכוננים לפגישה של סוף פאזה 2 עם הרשויות הרגולטוריות בארה"ב (FDA) אשר תכוון את צעדינו הבאים בתוכנית הקלינית בסרטן השחלות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הדרך עוד ארוכה.הבאה בתור.
  צדיק 17/07/2016 10:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל זה לא מונע מהאמריקאים להתסער. מחכה בסבלנות ל nda של כיטוב ומצפה לעלייה של לפחות 100% בהודעה.םה מדובר כל יציאה לשוק בשנה נבאה (ממש קרוב במונחי ביו) לתרופה שהוגדרה כבעלת פוטנציאל לבלוקבאסטר, דהיינו פוטנציאל מכירות של מעל מיליארד דולר. יתכן גם אישור פטנט עוד לפני כן שיגן על הקניין הרוחני שלה עד 2026 כםי שציינה החברה.אפס חו ומעל 21 מיליון דולר מזומן. לא המלצה דעה אישית
  סגור
 • 1.
  בשורות טובות עוקב כבר שנתיים שער נמוך שווה להיכנס (ל"ת)
  רפי 06/06/2016 20:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור