אי של יציבות: המשק הגרמני צמח ב-0.7% ברבעון השני - מעל התחזיות

הממשל בגרמניה הודיע היום כי המשק המקומי צמח ב-0.7% ברבעון השני של 2013 ועקף את צפי הכלכלנים
 | 
אנגלה מרקל
המשק הגרמני ממשיך להציג ביצועים טובים. היום בשעה 9:10 (שעון ישראל) התפרסם בגרמניה נתון התמ"ג לרבעון השני של 2013 והראה כי הכלכלה הראשונה בגודלה באירופה ממשיכה להוביל את ההתאוששות ביבשת.

המשק הגרמני צמח ב-0.7% ברבעון השני של 2013 בעוד ש-47 כלכלנים חזו כי המשק הגרמני יצמח ב-0.6% בלבד. גם המשק בצרפת צמח ביותר מהמצופה כאשר התמ"ג שם עלה ב-0.5% ברבעון בעוד שהכלכלנים חזו עלייה של 0.2% בלבד. ייתכן הצמיחה היפה בגרמניה תדחוף את היבשת המדשדשת להתאוששות בעוד שבחודש הבא האזרחים הגרמנים יפקדו את הקלפיות וככל הנראה יבחרו באנגלה מרקל לקדנציה שלישית כקאנצלרית גרמניה.

אנטולי אנייקוב כלכלן ראשי ב-Societe Generale SA התראיין לרשת בלומברג והיה מרוצה מאוד מהתוצאות "הצמיחה הנאה ברמניה היא בסימן חיובי במיוחד לכלכלת אירופה". הכלכלן הוסיף "בעוד שהחוסר וודאות לגבי הגרעון ביבשת מתחיל להתפוגג, המשק הגרמני ממשיך לקחת החלטות השקעה אמיצות ונכונות. אני מאמין כי בתקופה הקרובה נראה מדינות 'שבריריות' יותר צומחות ביותר מהמצופה."

המשרד לסטטיסטיקה ברמניה מייחס את הצמיחה היום לעלייה בביקושים מכיוון משקי הבית. הצריכה הפרטית והצריכה הממשלתית עלו ביחס לרבעון הראשון של השנה בעוד שההשקעה עלתה גם היא לאחר החורף הקר ביותר מזה 25 שנה.
בנוסף, הייצוא מהמדינה היה גבוה מהיבוא והדבר התבטא במאזן מסחרי חיובי לרבעון השני של 2013.

"מאז תחילת השנה הנוכחית המשק הגרמני מציג נתוני מאקרו טובים במיוחד. במבט לעתיד, המשק הגרמני צפוי להתייצב ולצמוח ב-0.4% ברבעונים הבאים" אמר קרסטן ברזסקי כלכלן ראשי ב-ING

כלכלנים פסימיים יותר טוענים כי לא ניתן להשליח מהרבעון הנוכחי לרבעונים הבאים. לטענתם, המומנטום יעצר מכיוון שחלק ניכר מהפעילות החיובית אשר נרשמה הרבעון השני כבר נחלשה ברבעון הנוכחי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה