האירו קרס לשפל חדש: איבד 2.3% מול השקל לרמה הנמוכה מזה שנה וחצי

איתן אדמוני מבנק ירושלים: "אני רואה את האירו במגמה שלילית". אסטרטג מטבעות בדויטשה בנק: "האירו עדיין נסחר בתמחור יתר"
|
האירו קרס לשפל חדש: איבד 2.3% מול השקל לרמה הנמוכה מזה שנה וחצי

האירו נחתך היום בארץ ובעולם עם התפוגגות האופוריה ששררה אתמול לאחר הודעת מנהיגי גוש האירו על הקמת "קרן הייצוב" להתמודדות עם משבר החוב ביבשת והשלכותיו. מול השקל, האירו סגר בשפל של כשנה וחצי.

עם קביעת השערים היציגים, האירו איבד 2.3% ושערו נקבע על 4.7627 שקל, הרמה הנמוכה ביותר בה סגר מאז ה-28 באוקטובר 2008.מנגד, הדולר הרציף התחזק ב-0.24% ונקבע ברמה של 3.757 שקל.

בעולם, האירו מאבד 0.67% מול הדולר ונסחר ברמה של 1.2702 דולר. מול הין, האירו נחתך ב-0.84% ונסחר בתמורה ל-92.515 ין.

אתמול האירו התחזק בארץ ובעולם ברקע להודעה על הקמתה של "קרן הייצוב" האירופית בהיקף של 750 מיליארד אירו. "החגיגה שראינו אתמול הייתה קצרה", כך אמר היום ל-Bizportal איתן אדמוני, מנהל חדר המסחר במט"ח בבנק ירושלים. לדבריו, בשוק מבינים כי בעיות החוב עוד ישארו: "היום מבינים שהדאגה הייתה יותר לנזילות ופחות לחובות".

"אנחנו צפויים לראות את האירו מטפטפף מטה, כאשר אולי נראה התערבויות מדי פעם שיקפיצו זמנית את האירו", העריך אדמוני, והוסיף תחזית אישית: "אני רואה את האירו במגמה שלילית".

גם בדויטשה בנק מעריכים שחולשת האירו תימשך. בבנק מעריכים כי הראלי בדולר, שהתחזק עד כה השנה ב-12%, ימשיך לנסוק למרות היקפה האדיר של הקרן.

"הסיכון מחדלות פירעון נסוג לזמן הנוכחי, אך לא יהיה מספיק רק בצעדי חירום בכדי להרים את האירו", כך אמר קוג'י פוקייה, אסטרטג מטבעות בכיר בבנק בטוקיו, לבלומברג. לדבריו, אירופה צריכה לבצע מאמצים ברי קיימא ולא רק הלוואות חירום.

לדבריו, לפי פערי התשואות באג"ח, "האירו עדיין נסחר בתמחור יתר... לא יהיה מפתיע אם האירו יפול מתחת ל-1.25 דולר עד למחצית השנה". בטווח הארוך פוקייה מעריך שהאירו יסחר בין 1.15 דולר ל-1.2 דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות