לוזון רוכש מיליון מניות הרודיום בפרמיה של 21%

העסקה מותנת בכך שהרודיום אכן תתמזג עם חברת הקנאביס פנאקסיה; מחיר המימוש נקבע על 4.69 שקלים; סכום ההשקעה מסתכם לכ-4 מיליון שקל
|
(1)
דדי סגל מנכל פנאקסיה, צילום: פנאקסיה
חברת הרודיום השק +5.49% הרודיום השק 368.9 +5.49% הרודיום השק בסיס:349.7 פתיחה:349.7 גבוה:380 נמוך:348 תמורה:108,731 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה על הקצאה של מניות לחברת לוזון נדל"ן שבשליטת עמוס לוזון, וזאת בתמורה להשקעה של כ-4 מיליון שקל בחברה. מחיר הרכישה נקבע על 4.69 שקלים, המשקף פרמיה של כ-21% על מחיר המניה כעת.
העסקה מותנת בכך שהרודיום אכן תתמזג עם חברת הקנאביס פנאקסיה, שהיא אחת משלושת מפעלי קנאביס, אשר כבר מעבדים את חומר הגלם על פי תקינת הקנאביס החדשה, שהחלה באפריל ובהדרגה מחליפה את התקינה הישנה. 
פנאקסיה מבחינתה טוענת כי היא ערוכה ליצוא קנאביס משום שהיא כבר מכירה את סוגיית הרישום של מוצרים רפואיים לשיווק באירופה ויש לה שם כבר פעילות הפצה. עם זאת, היא צפויה להתקל בתחרות כבדה עם פתיחת מפעלים נוספים, כל שסביר להניח שתגיע גם שחיקת מחיר.
הרודיום פרסמה בתחילת החודש את דוחותיה הכספיים של פנאקסיה למחצית הראשונה של 2019. מהדו"חות הכספיים עולה כי החברה הציגה זינוק בהכנסות, אולם עדיין נמצאת בהפסד בשורת הרווח הגולמי. בנוסף, רואי החשבון של החברה מעלים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כ"עסק חי". 
הכנסות פנאקסיה במחצית הראשונה של 2019 הסתכמו בכ-5.7 מיליון שקל, לעומת כ-1.1 מיליון שקל במחצית הראשונה אשתקד. בחברה מציינים כי הגידול בהכנסות נובע מגידול בהיקפי הייצור של החברה, המייצרת יותר מוצרים מבעבר ומשרתת היקף גדול יותר של חולים, כאשר חלק ממגמה זו נובע מהאסדרה החדשה בענף הקנאביס הישראלי.
בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד כולל של כ-14.5 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019, לעומת הפסד כולל של כ-3.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. עיקר הגידול בהפסדים יוחס לגידול בהוצאות התפעול, ולהוצאת מימון שאיננה תזרימית בסך של כ-10.4 מיליון שקל.
נכון לסוף המחצית הראשונה של 2019, החברה עדיין מוכרת את מוצריה בהפסד.  ההפסד הגולמי של החברה הסתכם בכ-102 אלף שקל במהלך התקופה, אולם צריך לציין שמדובר בשיפור משמעותי ביחס להפסד גולמי של כ-1.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ככל הנראה השיפור במרווח הגולמי נובע מכניסה הדרגתית של התקינה החדשה, אשר הופכת בסוף חודש ספטמבר מפיילוט לסטנדרט.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה קורה עם הזבל ביבי שעדיין תוקע הייצוא??
  עידן 22/09/2019 12:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נזק בלתי הפיל עשה לענף וכלכלת המדינה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות