קרן ה-P2P של אי.בי.אי נרשמה במסלקת הבורסה

קרן CCF מנהלת 1.25 מיליארד שקל; המשקיעים בקרן יקבלו את ערך הקרן בדומה לניירות ערך רגילים
|
הלוואה, צילום: depositphotos

קרן ההשקעות האלטרנטיביות CCF של בית ההשקעות IBI נרשמה במסלקת הבורסה לניירות ערך. הקרן היא קרן האשראי הצרכני הגדולה בישראל עם שווי נכסים של כ-1.25 מיליארד שקל

> לקריאה נוספת: אפיק ההשקעה שהשיג תשואות עודפות בשנים האחרונות

הקרן משקיעה בהלוואות לצרכנים אמריקאים דרך זירות מסחר מקוונות. CCF היא קרן ההשקעות הרביעית והגדולה ביותר הנרשמת במסלקת הבורסה. הקרן מיועדת  ללקוחות כשירים בלבד.

הבורסה השיקה בתחילת 2019 מערכת לרישום וסליקת מכשירי גיוס אלטרנטיביים, שנועדה להנגיש לחברי הבורסה ולציבור המשקיעים את ההשקעות במכשירי גיוס אלטרנטיביים ובכללם קרנות השקעה. עד להשקת המערכת, קרנות השקעה אלטרנטיביות נאלצו להתאגד בחו"ל על מנת להשתמש בשירותי רישום וסליקה שכן רישומן לא התאפשר בארץ.

הרישום במסלקת הבורסה יאפשר למשקיעים לקבל שירותי רישום ותפעול, שיינתנו על בסיס הכללים והעקרונות המשמשים לרישום וסליקת ניירות ערך סחירים, כך שהמשקיעים בקרן יוכלו לקבל את המידע ביחס לפרטי השקעתם גם באמצעות תיק ההשקעות בחשבון הבנק שלהם, לצד ניירות ערך אחרים הסחירים בבורסה.

המערכת הבנקאית תציג את ההחזקה בקרן באמצעות מספר נייר ערך (ISIN) באמצעותו יוכלו מחזיקי יחידות ההשתתפות בקרן ההשקעה לנהל מעקב מסודר אחר השקעתם. תשלומי הקרן ישולמו באמצעות מסלקת הבורסה, כפי שמבוצע כיום לגבי ניירות ערך סחירים.

מדובר בצעד ראשון בדרך לסליקה מלאה של יחידות הקרן במסלקת הבורסה, מהלך שיאפשר ללקוח לרכוש ולפדות יחידות חדשות בקרן באמצעות חשבון הבנק או חבר הבורסה דרכו הוא פועל, כנהוג במסלקות מובילות בעולם.

רו"ח אמיר גולן, שותף מנהל בקרן CCF: "אנחנו רואים במהלך, שיפור של השירות ללקוחותינו. היכולת לקבל את כל המידע, על שלל הנכסים הפיננסים בתיק ההשקעות בכל בנק או בית השקעות, יאפשר ללקוח asset allocation נכון יותר וניהול סיכונים מדויק יותר. הוספת שירותי סליקה בהמשך, תהווה ללא ספק נדבך נוסף בשירות ותעודד כניסה של לקוחות חדשים לקרן וכניסה של השקעות מגוונות ומעניינות יותר לתיקי לקוחות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות