מדד הידידות לעסקים קטנים ובינוניים: הפועלים ומרכנתיל מובילים

משרד הכלכלה מפרסם את המדד, אשר בא לבחון את מידת הידידותיות של הבנקים לעסקים קטנים ובינוניים. במקום האחרון במדד הבנק הבינלאומי
|
(1)
בנקים

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה מפרסמת היום את מדד הידידותיות של הבנקים לעסקים קטנים ובינוניים. מהמדד עולה כי הבנקים הפועלים ומרכנתיל הם הידידותיים ביותר לעסקים הקטנים והבינוניים. מנגד הבנק הבינלאומי חותם את הרשימה כבנק הכי פחות ידידותי. הבחינה נעשתה על פי 4 פרמטרים מרכזיים: היקף האשראי לעסקים, הריבית הנגבית מהם, שיעור הרווחיות של הבנק מהעמלות ונגישות לעסקים.

המדד מפורסם כחלק מפעילות הסוכנות לקידום ועידוד התחרותיות בתחום האשראי לעסקים קטנים ובינוניים. כמו כן, המדד מפורסם מתוך מטרה להעלות את המודעות בקרב העסקים הקטנים והבינוניים עצמם, לביצוע סקר שוק בתחום האשראי.


ע"פ נתוני משרד הכלכלה

המדד שפורסם לראשונה במאי 2018 ומעודכן מידי חצי שנה, מסתמך על הנתונים הפיננסים המפורסמים על ידי הבנקים ומשוב שבוצע על ידי הסוכנות בקרב יועצים פיננסים הנותנים שירותים לעסקים קטנים ובינוניים. במסגרת הסקר נשאלו היועצים על היקף פעילותם, הבנקים איתם הם עובדים הכי הרבה, שביעות הרצון מהשירות אותו הם מקבלים מהבנקים וכן חוות דעתם על עלויות הריבית ותעריפי העמלות של הבנקים.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "מדד הבנקים הוא אמצעי נוסף לקידום העסקים הקטנים והבינוניים, המיועד לעודד את הבנקים להטיב ולשפר את השירות. פרסום המדד לצד הענקת רישיון בנקאי לבנק חדש לאחר יובל שנים שהוא צעד היסטורי להגברת התחרות בשוק הבנקאות בישראל ולשיפור השירות עבור הלקוחות, יביאו להגדלת מגוון השירותים, ייעול המערכת הבנקאית והגדלת ההיצע, כך שהתחרות תגבר ותיטיב עם כלל הלקוחות בכלל ועסקים קטנים בפרט״

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בנק פועלים
  מאיה 18/10/2019 01:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבנק הכי גרועעע
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות