נאום יילן: "הכלכלה האמריקנית מתקרבת למצב שבו תוכל לעמוד ללא עזרתנו"

 | 
(1)
דבר הנגידה
נגידת הבנק המרכזי האמריקני ג'נט יילן נאמה היום בסן פרנסיסקו. בפתיחת נאומה, טענה הנגידה האמריקנית, כי הכלכלה המקומית מתקרבת ליכולת לצמוח ללא הסיוע של הפד', כפי שהוענק לה מאז המשבר בעשור הקודם. אם כי הודיעה יילן שביטול העזרה וההקלות יעשו בצורה איטית ומדורגת. 
נזכיר כי הבנק המרכזי של ארה"ב העלתה את הריבית האמריקנית בחודש דצמבר האחרון לרמה שנעה בין 0.5% ל-0.75%. מדובר בהעלאת הריבית השנייה בלבד מאז משבר המשכנתאות בעשור הקודם ולאחר שנים רבות שהריבית עמד על רמה כמעט אפסית.
חשוב מכך, ועדת הפד' חזתה כי היא תעלה את הריבית שלוש פעמים לאורך שנת 2017. בנוגע לכך טענה הנגידה הערב כי היא מצפה שהוועדה תעלה את הריבית מספר פעמים לאורך השנתיים הקרובות עד אשר בשנת 2019 היא תהיה ברמתה הטבעית בשיעור של 3%. "כך מצפה מאיתנו" אמרה והוסיפה ש"כרגע הורדנו מעט את הרגל מדוושת הגז". 
בתחילת היום התפרסם מדד המחירים לצרכן בארה"ב שעלה בשיעור מפתיע של 0.3% בחודש דצמבר. מדובר בקצב חודשי גבוה מהצפי, כאשר השוק חזה עלייה בשיעור של 0.2% בלבד. נציין כי בקצב שנתי המדד מציג עליית מחירים של 2.1% וזו הפעם הראשונה מאז שנת 2014 שבו האחרון עמד ביעד האינפלציה השנתית של הפד' (2%).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כמה בלבולי שכל !
  g 19/01/2017 13:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עד 2569 נעלה ונוריד את הריבית אינספור פעמיםץ זו בערך הרמה של הנגידה הזו שממשיכה בהיתולי מילים לחרטט את כולם וגם הרמה של מי שמפרסם את השטויות האלוץ באמת שהגיע הזמו לחדשות כלכליות איכותיות ומקצועיות יותר. הרבה יותר !
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות