גבעות תפסיד 700 אלף דולר בגלל החגים

החברה הודיעה כי במהלך "תקופת החגים" הופסקה העבודה בבאר מגד 8 שליד ראש העין עד תחילת נובמבר, כדי להימנע מתקופות קידוח קצרות ומקוטעות
|
נפט, צילום: iStock

לאחר שהחלה לקדוח בבאר מגד 8, בסוף אוגוסט, הודיעה היום גבעות יהש +2.62% גבעות יהש 19.6 +2.62% גבעות יהש בסיס:19.1 פתיחה:19.5 גבוה:19.7 נמוך:19.2 תמורה:148,961 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , כי במהלך תקופת החגים הופסקה פעילות הקידוח בבאר. זאת לאור, ריבוי החגים באמצע השבוע והרצון להימנע מתקופות קידוח קצרות ומקוטעות. להערכת השותפות הפסקה זו תאריך את תקופת הקידוח בכ-28 ימי עבודה ותגרור עלות נוספת של כ-700 אלף דולר. 

השותפות מציינת כי הקידוח צפוי להתחדש בתחילת חודש נובמבר לאחר שיוחדשו ויזות העבודה למספר אנשי מפתח בקידוח.

הדיווח מגיע לאחר שבסוף החודש שעבר, חברת אלברטה (Alberta-Texas Ventures) המחזיקה ב-12% מחזקת ראש העין הודיעה כי לא איתרה משקיע נוסף שייכנס עמה להשקעה בקידוח. אך, תמשיך לממן את השקעה במגד ממקורות כספיים שלה. בנוסף, משקיע מהותי אשר היה במו"מ עם אלברטה, ושנתפס כשותף אסטרטגי חשוב, החליט שלא להצטרף. כל זאת על רקע החלטת שפיר הנדסה כי לא תשקיע בקידוח.

נזכיר כי, השותפות החלה לקדוח בבאר מגד 8 שליד ראש העין ב-27 לאוגוסט השנה. זאת לאחר שהממונה לתוכנית הקידוח אישר את תוכנית הקידוח של גבעות. עוד טרם תחילת הקידוחים בבאר זינקה השותפות ב-170% לשווי של 291 מיליון שקל לאחר שבמשך תקופה ארוכה הייתה בהפסקת מסחר.

בשנת 2002 קיבלה השותפות זיכיון לחיפוש נפט, ובמהלך השנים מאז השלימה שלושה קידוחים בשדה מגד - מגד 4, מגד 5 ומגד 6. מקידוח מגד 5 הופק נפט באופן מסחרי. אבל, לפני כשנתיים הופסקה השאיבה מהבאר בשל בעיות תפעוליות. ההפקה ממגד הסתכמה עד כה במיליון חביות, שנמכרו ב-85 מיליון דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות