//

סקר ה-ADP: תוספת של 173 אלף משרות נרשמה בחודש מאי

 | 
עבודה אמריקנית
סקר ה-ADP שהתפרסם היום (ה') בטרם המסחר, הציג תוספת משרות מעט צנועה יותר מהצפוי. הסקר הראה כי בחודש מאי, שוק העבודה האמריקני הוסיף 173 אלף משרות חדשות, לעומת צפי השוק שעמד על 175 אלף משרות. מדובר בנתון התעסוקה המשמעותי ביותר, טרם פרסום הדו"ח הרשמי על ידי משרד העבודה האמריקני מחר.
עם פרסום הסקר, החוזים על המדדים העמיקו במעט את הירידות שלהם בטרם המסחר כרגע החוזים על הדאו ג'ונס יורדים 0.14%, החוזים על ה-S&P 500 נלחשים 0.17% והחוזים על הנאסד"ק משילים 0.13%.
תוספת המשרות שנרשמה במאי גדולה יותר בשבעת אלפים משרות מהתוצאה באפריל. אם כי עדיין מדובר בתוספת משרות השנייה בצניעותה מאז תחילת השנה. העסקים הקטנים ממשיכים להוליך את הכלכלה האמריקנית בכל הנגוע לתוספת משרות. העסקים שמונים פחות מ-50 עובדים הוסיפו 76 אלף משרות. העסקים הגדולים, אלו המונים יותר מ-500 עובדים הוסיפו 34 אלף משרות בלבד. 
בד בבד, התפרסמו התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע האחרון. אלו הסתכמו ב-267 אלף, מעט נמוך מהצפי שעמד על 270 אלף. מדובר בנתון שמציג בבירור כי שוק התעסוקה ממשיך לצמוח - למרות החולשה היחסית בצמיחה שאפיינה את הכלכלה האמריקנית בתחילת השנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה