קמה לתחיה? בד בת' אנד ביונד משלימה זינוק של 68% מאז השפל באוגוסט

חברת הקמעונאות הוותיקה זינקה הערב ב-21% ברקע למינוי מארק טריטון למנכ"ל החברה.בשוק מקווים כי טריטון, שהיה בשנים האחרונות סגן נשיא ומנהל הסחר בטרגט, יוכל להחזיר את החברה לימיה הזוהרים
|
בד בת אנד ביונד, צילום: gettyimages
לאחר שהשלימה מוקדם יותר השנה נפילה של 91% וחזרה לרמות מחירים של 1998, משהו טוב עובר על חברת בד בת' אנד ביונד (סימול:BBBY) בחודשים האחרונים. מניית החברה זינקה היום ב-21.5% והשלימה זינוק של כ-68% מאז אוגוסט האחרון. חברת הקמעונאות הוותיקה חוזרת לחיים?
הסיבה לזינוק הערב הוא הודעה החברה על מינויו של מארק טריטון, מי שהיה בשנים האחרונות סגן נשיא ומנהל סחר ראשי במתחרה, טרגט (סימול:TGT). טריטרון נחשב לגורם מרכזי ביצירת חווית הקניות באונליין של טרגט בשנים האחרונות, ולכן הוא זוכה להערכה גדולה בקרב המשקיעים., שמקווים כעת כי ישחזר את ההצלחה גם בבד' בת אנד ביונד.
רוב המשקיעים היום טוענים כי מדובר בבחירה מוצלחת במיוחד עבור החברה. כמנהל הסחר הראשי של טרגט, טריטון פיקח על פיתוח מהיר והפצה של יותר מ-30 מותגים פרטיים. לפני טרגט, עבד טריטון בחברת נורדסטרום. 
למרות האופטימיות שמורגשת היום, צריך לציין כי הדרך להתאוששות עוד ארוכה עבורה החברה, שמראה ביצועים חלשים ברבעונים האחרונים, וכאשר במקביל התחרות בתחום ממשיכה לגדול. הדו"חות האחרונים של החברה (יולי) הצביעו על  הכנסות של 2.57 מיליארד דולר, ירידה של 6.6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המכירות בחנויות הזהות רשמו ירידה של 6.6%, הרבה יותר מהצפי המוקדם שעמד על ירידה של 3.8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה, החברה דיווחה על הפסד של 371 מיליון דולר, או 2.91 דולר למניה. ברבעון המקביל אשתקד דיווחה החברה על רווח של 43.6 מיליון דולר, או 32 סנט למניה.
פרט בולט במיוחד בנוגע להתנהלות החברה בשנים האחרונות היה הכישלון שלה סביב ביצוע הרכישות החוזרות (BUYBACK). במהלך 2013-2016 קנתה החברה את מניותיה בסכום עצום של כ-5 מיליארד דולר, הרבה יותר מהרווחים של החברה באותן שנים. אם זה לא מספיק, החברה לקחה על עצמה חוב של 1.5 מיליארד דולר כדי לממן את הרכישות. רוב הרכישות בוצעו בשערים של 70-50 דולרים למניה, רחוק מאוד ממחירי המניה היום. 
גרף מניית החברה בשנתיים האחרונות: נעצרה היום על ממוצע נע 200

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות