תכנית מתאר לדרום שכונת נחלאות בירושלים - תוספת של 470 דירות

אושרה התכנית להרחבת שכונת נחלאות הדרומית. "מברכים את עיריית ירושלים, להמשך קידום תכניות לשכונות העיר השונות".

|
אושרה

כחלק מהרצון להרחיב ולחדש את רחבי העיר ירושלים, אושרה התכנית להרחבת שכונת דרום נחלאות הוותיקה והמוכרת. במסגרת כך, יתווספו כ-470 יחידות דיור, תוך שמירה על ערכי המקום והמרקם הייחודי לשכונה. 

שכונת דרום נחלאות הנה שכונה ירושלמית ותיקה בעלת אופי היסטורי ייחודי, הנכללת בין שכונות "העיר ההיסטורית" לפי תכנית המתאר העירונית ירושלים 2000. שטח התכנית שאושרה עומד על כ- 145 דונם. התכנית המוצעת כוללת בתחומה את השכונות ההיסטוריות:  זיכרון אחים, נווה בצלאל בצלאל רבתי ונחלת צדוק.
 
מיקום שטח התכנית תחום ממזרח על ידי רחוב שמואל הנגיד, ממערב על ידי שד' בן צבי, מדרום על ידי הרחובות נרקיס והגר"א ומצפון על ידי רחוב בצלאל.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

שכונות אלו מהוות פסיפס מגוון ועשיר של עדות ותרבויות, מרקמים וחומרים, אשר נבנו בשלבים, מסוף המאה ה-19 ועד לסוף שנות ה-40 של המאה ה-20. הסמטאות והרחובות של שכונות דרום הנחלאות, עם האווירה המיוחדת, כמו גם המגורים, המסחר ומבני הציבור של "בצלאל רבתי", הם נכס לתושביהן, לעיר ירושלים ותושביה וכן לאלפי התיירים הממלאים אותן.
 
בתחום התכנית כיום כ- 960 יח"ד, התכנית מציעה תוספת המוערכת בכ- 470 יח"ד בבניה השומרת על ערכי המקום והמאפשרת פיתוח תוך שמירה על המרקמים והאיכויות של השכונות בתחומה. כלומר, התכנית לשכונה מוטת שימור ועיקרה השתלבות במרקם הקיים והכוונת הפיתוח באופן אשר יאפשר את שמירת ציביונה של השכונה ואיכויותיה.
 
מן הועדה המחוזית נמסר כי  "אנו מברכים את עיריית ירושלים, יוזמת התכנית, על קידום תכנית השומרת על מורשת היסטורית, איכויות פיסיות וחברתיות, ועל צביונה של שכונת נחלאות, וקוראת להמשך קידום תכניות לשכונות העיר השונות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות