הבורסה תציב עשרות שוורים ברחבי ת"א לחגיגות ה-70

במסגרת הפרויקט נבחרו עשרות אמנים צעירים, מבתי הספר לעיצוב בארץ, לעצב שוורים בגודל טבעי, שיוצבו במתחם הסיטי - לכל אורך שדרות רוטשילד
 | 
הבורסה תציב עשרות שוורים ברחבי ת"א לחגיגות ה-70
הבורסה לניירות ערך משיקה היום, באמצעות משרד הפרסום גיתם BBDO וחברת הדיירקט דאטה פרו, את מיזם "שוורים ושערים" לרגל 70 שנות פעילות בורסאית. בבורסה ציינו כי הבחירה בשור הייתה טבעית שכן בשפה הבורסאית השור מסמל עליות שווקים וצמיחה בשוק ההון.

"בחרנו לציין את יובל ה-70 באמצעות פרויקט ייחודי המביא לידי ביטוי את הקשר ההדוק בין הבורסה לחברות המובילות במשק הנסחרות בה", אומרת רונית הראל בן-זאב, סמנכ"לית בכירה בבורסה. "הפרויקט מדגיש את המסר שלבורסה ולחברות תפקיד מרכזי בתרומה לפיתוחו של המשק הישראלי, לצמיחה, לתעסוקה ולפיתוח יזמות ותשתיות במדינה. בנוסף, אנו רואים חשיבות בפיתוח הקשר עם הציבור, שרובו משקיע בבורסה, בין במישרין ובין בעקיפין באמצעות קופות גמל, פנסיה וביטוח, ולכן, החלטנו לציין את האירוע באמצעות מיצב רחוב אומנותי שיהיה פתוח להנאת הציבור כולו", הוסיפה בן-זאב.

אי.די.בי., אלביט, אסם, בזק, בנק הפועלים, בנק לאומי, טבע, פרטנר ושטראוס עלית, הן רק חלק מכ- 100 חברות ציבוריות מהמובילות בארץ שבחרו, יחד עם חברי הבורסה, להשתתף בפרויקט.

במסגרת הפרויקט נבחרו עשרות אמנים צעירים, מבתי הספר לעיצוב בארץ, לעצב שוורים בגודל טבעי, שיוצבו במתחם הסיטי - לכל אורך שדרות רוטשילד. האמנים עיצבו את השוורים של החברות המשתתפות בפרויקט, כל חברה על פי ערכיה וחזונה. את העבודה המוגמרת ניתן יהיה לראות החל מה- 29 בנובמבר במשך שישה שבועות בשדרות רוטשילד בתל אביב.

חגיגות 70 שנה לפעילות בורסאית מציינות את תאריך הקמת לשכת החליפין לניירות ערך בבנק אנגלו פלשתינה (כיום בנק לאומי), בשנת 1935. לשכת החליפין תיפקדה כבורסה קטנה, בה נסחרו כ-25 ניירות ערך, במשך שעה מדי יום, בהיקף יומי של אלפי לירות דאז. כיום נסחרים בבורסה כ-1,300 ניירות ערך, של כ-600 חברות ושל ממשלת ישראל, ומחזור המסחר היומי עולה על שלושה מיליארד שקל ליום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות