הסתיימה ההרשמה: מה הסיכוי שלכם לזכות בכל ישוב בהגרלת מחיר למשתכן

21,301 משקי בית נרשמו להגרלה; לאחר נעילת ההרשמה חישבנו מחדש מה הסיכוי לזכות בכל יישוב. צפו בטבלה המלאה
|
(3)
משה כחלון, צילום: דוברות כולנו
אמש בחצות נסגרה ההרשמה להגרלה הגדולה הרביעית – הגרלת מרץ 2018. נוכח נעילת ההרשמה להגרלות, משרד הבינוי והשיכון פרסם היום (א') את נתוני ההרשמה הסופיים להגרלות, כאשר 21,301 משקי בית נרשמו להגרלות השונות ב-27 היישובים ברחבי הארץ. 
היישובים אליהם נרשמו משקי הבית הרבים ביותר בהגרלת מרץ הם (לפי סדר יורד): ראשון לציון - 6,690 נרשמים, שוהם - 4,743 נרשמים, רחובות - 4,451 נרשמים, גני תקווה -3,758 נרשמים ובית שמש - 3,345 נרשמים. עוד מציינים במשרד הבינוי והשיכון כי מספר הזוכים עד כה בכל ההגרלות, כולל הגרלות מחיר מטרה, הסתכם בכ-43,582 זוכים.
לאחר סגירת ההרשמה להגרלה Bizportal בדק עבורכם את סיכויי הזכייה העדכניים בהגרלות השונות.
הבדיקה מעלה כי סיכויי הזכייה לבני המקום מסדרה א בבית שמש, חריש, מגדל העמק, מצפה רמון, נהריה, נתיבות, קרית ביאליק, קרית שמונה, קרית גת, קרית ים ושוהם ודאיים  - סיכוי של 100%. מנגד, סיכויי הזכייה הנמוכים ביותר הינם בירושלים עם סיכוי של כ-3% ורחובות עם סיכוי של כ-7%.
סיכויי הזכייה לבני המקום מסדרה ב בחריש, נהריה, נתיבות, קרית ביאליק, קרית גת וקריית ים ודאיים - סיכוי של 100%.
סיכויי הזכייה הגבוהים ביותר לזכאים מסדרה א הינם בהגרלות בחריש, נהריה, נתיבות, קרית ביאליק, קרית גת, קריית ים ובית שמש עם סיכוי של 100%. מנגד, סיכויי הזכייה הנמוכים ביותר הינם בגני תקווה וירושלים עם סיכוי של כ-2% וברחובות עם סיכוי של כ-3% בלבד.
על פי נתוני ההרשמה הסופיים, עבור הזכאים מסדרה ב סיכויי הזכייה אפסיים במרבית הפרויקטים בסבב ההגרלות הראשוני, למעט בנהריה, נתיבות, קרית גת וקרית ים עם סיכויי זכייה ודאיים - 100% וסיכוי של 99% בקרית ביאליק. סיכויי הזכייה בחריש ירדו מעט ועומדים על 69%.
עם זאת, נדגיש כי כל משתתף זכאי להירשם להגרלות ב-3 ערים, באופן בו לאחר הזכייה באחת מהן יבוטל הרישום מההגרלות בשתי הערים הנוספות אליהן נרשם. כלומר, סיכויי הזכייה בפועל צפויים להיות גבוהים יותר מהאינדיקציה המוצגת בטבלה.
שיעור ההנחה הגבוה ביותר ביחס למחירי השוק יינתן באופקים עם מחיר מתואם למ"ר של כ-5.6 אלף שקל (לאחר שקלול מענקים, מרפסות, מחסן וחניות), המשקף הנחה של כ-44% ביחס למחיר הממוצע למ"ר בשכונת שפירא. מנגד, את שיעור ההנחה הנמוך ביותר ביחס למחיר השוק יקבלו הזוכים באחוזה שבחיפה, אשר צפויים לשלם מחיר מתואם של כ-16.8 אלף שקל למ"ר, המשקף הנחה של כ-4% בלבד ביחס למחיר הממוצע למ"ר באזור והזוכים בחולון אשר צפויים לשלם מחיר מתואם של כ-19.7 אלף שקל למ"ר, המשקף הנחה של כ-3% בלבד ביחס למחיר הממוצע למ"ר בשיכון ותיקים. 
בשקלול כל הנתונים לעיל, עבור הזוכים שיציעו את הדירות להשכרה, צפויה התשואה הגבוהה ביותר בחצור הגלילית - תשואה מוערכת של כ-7% על ההשקה ואילו התשואה הנמוכה ביותר על ההשקעה צפויה לזוכים בדירות באחוזה - תשואה מוערכת מעט נמוכה מ-3%.
הטבלה המלאה לפניכם:

 (1) אומדן מחיר למטר רבוע, כולל מענק ולאחר העמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות.
 (2) הנחה לפי מחיר מתואם למ"ר ביחס למחיר שוק בשכונה הקרובה ביותר, כפי שפורסם באתר מדלן,
       או לחלופין, בהעדר נתונים מספקים אודות השכונה, ביחס למחיר למ"ר ביישוב ("כללי").
​ (3) תשואה חזויה לפי אומדני תשואת דירות באזור מאתר מדלן, בשקלול המחיר המתואם למ"ר.
לפני פתיחת ההרשמה להגרלה הגדולה של מחיר למשתכן לחודש מרץ, פרסמנו אינדיקציה ראשונית למחירים וההנחות הצפויות בהגרלות, בהתאם לנתונים שפורסמו על ידי משרד האוצר. בדיקת Bizportal העלתה כי נתונים אלו כללו את המחיר למ"ר בהגרלה בה נקבע המחיר הנמוך ביותר בכל עיר, ללא שקלול מענקים ולפני העמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות.
 
כעת, לאחר פתיחת ההרשמה ובהתאם לנתוני ההגרלות נכון להיום (11 במרץ), בדקנו מהם סיכויי הזכייה ומהו המחיר הממוצע למ"ר בכל עיר, לאחר שקלול המחיר הממוצע בכל ההגרלות הקיימות בכל עיר, נטרול מענקים ממחירי הדירות והעמסת מחירי מרפסות, מחסן וחניות. 

בנוסף, ביצענו התאמה של המחיר למ"ר רבוע אשר פורסם במסגרת ההגרלות של מחיר למשתכן, למחיר למ"ר מתואם - הכולל העמסת מענקים, מחירי מרפסות, מחסן וחניות, בעזרתו של דוד דדון, שמאי מקרקעין בעל ותק של כעשרים שנה בתחום השמאות בישראל, אשר בין היתר, העניק שירותי שמאות, למשרדי ממשלה, רשויות מקומיות וגופים מוסדיים.
לצורך אומדן התשואה הצפויה על ההשקעה עבור זוכים שיציעו את הדירה לשכירות, נעזרנו בנתונים אודות מחירי שוק והתשואה על דירות בכל עיר, כפי שפורסמו באתר מדלן. 
 
הבהרה
המחיר למ"ר, התשואה והיקף ההנחה ביחס למחירי השוק מבוססים על אומדנים בלבד, על בסיס מחירים ממוצעים בשכונה או בהעדר נתונים מספקים, על בסיס מחירים ממוצעים בשכונה הקרובה ביותר, או בהעדר נתונים מספקים ביישוב בכללותו. 
הנתונים המפורסמים בכתבה נאספו ממאגרי מידע שונים וכוללים הערכות ואומדנים אשר מטרתם לספק מידע אשר עשוי לסייע לזכאים בבחירת ההגרלות המועדפות עליהם. בנוסף, הסיכויים לזכייה בכל הגרלה הינם נכון למועד פרסום נתוני משרד הבינוי והשיכון (11 במרץ 2018), אינם מביאים בחשבון את ביטולי ההרשמות העודפות לאחר הזכייה של חלק מהזכאים כאמור לעיל וצפויים להשתנות נוכח ביטול הזכייה על ידי חלק מהזוכים.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא מדיוק התשואה יותר נמוכה
  י ט 23/03/2018 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיון שיהיה גידול באנשים שרוצים להשכיר כלומר גידול בהיצע הדירות להשכרה התשואה תרד בהתאם. לדוגמה בבית שמש 450 תיהיו בטוחים שלפחות 250 יהיו לשכירות רק מהגרלה ה4
  סגור
 • 2.
  טרנספר מרצון ותו לא . (ל"ת)
  מדיניות הממשלה 11/03/2018 21:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  זהירות מנסים להריץ את מדיגוס
  נוסטרו 11/03/2018 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מוכר מחר על הבוקר חבילה גדולה של מניות מדיגוס. מופסד שם 70%. מוכר הכל מחר כמות גדולה מאוד.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות