באילו סקטורים בארה"ב כדאי להשקיע בתקופה הקרובה?

אסטרטג השווקים, שמואל קצביאן מדיסקונט מסמן את הסקטורים שצפויים לאפסייד בזמן הקרוב ואת אלו שצפויים להיפגע
|
(1)
דובים ושוורים, צילום: Istock

במסגרת מצפן הסקטורים של חדר העסקאות בדיסקונט, ממליצים בבנק על אחזקת יתר של סקטור שירותי התקשורת, הצריכה המחזורית וסקטור הבריאות. מנגד, בבנק ממליצים להקטין ממשקל שוק למשקל חסר את סקטור התעשייה.

לדברי שמואל קצביאן, אסטרטג שווקים, חדר עסקאות דיסקונט, ההמלצה על אחזקת יתר בשירותי התקשורת (XLC), הצריכה המחזורית וסקטור הבריאות נובעת מכך שלהערכתו "סקטורים אלו בעלי תמחור טוב/סביר הן במבט קדימה והן בהשוואה היסטורית, בעלי רגישות לא גבוהה לשינוי בעקום התשואות בארה"ב (2 הראשונים) וזוכים ל'רוח גבית' על רקע גורמי הבסיס בכלכלה האמריקאית".

מנגד, לאור ביצועים חזקים בסקטור התעשייה מאז תחילת שנה, בדיסקונט מורידים את המלצתם מהחזקה במשקל שוק למשקל חסר. זאת על רקע "תמחור 'לא זול', נטייה לביצועי חסר בנקודות זמן דומות של מחזור הריביות וגורמים נוספים".

כמו כן, ממליצם בבנק להישאר במשקל חסר בתחום התשתיות. ואילו בתחומי הצריכה הבסיסית וטכנולוגיית המידע מעלים לתשואת שוק כמו יתר התחומים.


מקור: מצפן הסקטורים - חדר עסקאות, דיסקונט

מצפן הסקטורים אשר התפרסם היום, מיועד להציג המלצות תקופתיות לגבי הסקטורים השונים במדד ה-S&P 500. תוך הצגה של מדדים שונים כמו תמחור, תנאי הרקע הכלליים וגורמי הסיכוי-סיכון בשוק. לדברי קצביאן, "שילוב הפרמטרים השונים הוא זה שמאפשר קבלת החלטה נכונה יותר לגבי מדיניות ההשקעה בסקטורים השונים".

מה עשו הסקטורים המובילים באוקטובר?
חודש אוקטובר הסתיים בעליות שנמשכו לנובמבר, "הסקטורים המובילים באוקטובר היו הבריאות (5.1%) , ה-IT (3.9%) וה-Communication Services (3%)" לדברי קצביאן. מאידך "האנרגיה (2.3%-) והתשתיות (0.8%-) היו הסקטורים הגרועים ביותר".

לדבריו, "בין הגורמים שהשפיעו על ביצועי הסקטורים היו עונת דו"חות חזקה במיוחד, כשחברות שהפתיעו לטובה רשמו עליית מחירים חדה יחסית (לעומת תגובת השוק להפתעות בעבר). ברמת המאקרו נציין את הסבירות הגוברת להבנות סחר והסכם חלקי בין ארה"ב לסין."

מה יעשו הסקטורים המובילים בעתיד? 
במבט קדימה הנחת היסוד של קצביאן היא, שכלכלת ארה"ב תרשום האטה ברבעון הרביעי של 2019 ובכל 2020, אך לא תגלוש למיתון. זאת לאור "מדדים שונים שלא תומכים בהסתברות לכניסה למיתון בארה"ב".

בעקבות כך בחדר עסקאות צופים כי "ללא החמרה במתיחות הסחר צפויה עוד הפחתת ריבית אחת של הפד לכל היותר. כמו כן, אנו מעריכים כי בתקופה הקרובה תירשם עלייה בתשואות הממשלתיות, אך לא באופן חד ומתמשך.  נציין כי באם תירשם עליית תשואות חדה סקטור הפיננסים יהנה מכך. מאידך, הנדל"ן והתשתיות עשויים להיפגע".

לדברי קצביאן, "ניסיון העבר בתקופות דומות במחזור הפחתת הריבית מלמד כי הסקטורים שהניבו ביצועים עדיפים היו הבריאות והצריכה הבסיסית. מאידך החומרים, האנרגיה והתעשייה הניבו ביצועי חסר. מתיחות הסחר והשינויים בתשואות ימשיכו להשפיע באופן משמעותי על התנהגות הסקטורים בארה"ב".  

מקור: מצפן הסקטורים - חדר עסקאות, דיסקונט

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בדיוק להפך חחח
  אסטרטג שווקים ???? 10/11/2019 12:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לונג חזק על סקטור אנרגיה IXC ועל סחורות בכלל ! במקביל שורט על שירותי תקשורת XLC ותוכנה IGV ! בדיוק ההפך ממה שכתוב בכתבה . האסטרטג טועה כאן בקילומטרים מבחינת ניתוח השוק האמריקאי.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות