22:09 סגירה מעורבת בוול סטריט: הנאסד"ק איבד 0.3% בלבד, אפל איבדה 2.4% >>

21:09 הסיבות שהביאו לתנודה החדה הבוקר בשווקים, האם יש סיבה לדאגה? >>

19:09 אדובי: הכנסות של 8.7 מיליארד דולר לשנת 2018, מניית החברה טיפסה 12% >>

16:16 הדולר היציג נקבע על 3.50 שקלים, האירו על 4.14 שקלים

15:34 ירושלים: חרדים מפגינים בכיכר השבת וחוסמים את תנועת הרכבת הקלה

14:36 בולטות בת"א: כיל יורדת 2.2%, דלק קבוצה יורדת 1.5%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

פרופ' עומר מואב: "הסדרה 'מגש הכסף' פשוט נוראית, היא דוחפת את הציבור כאן לרחובות - בדרישות הזויות ומזיקות"

על פרופ' גטווין: "הוא בכלל היסטוריון". על זליכה: "חלק מהטיעונים נעים בין קשקוש לחוסר הבנה". ראיון עצבני  
 |  329
נגד הזרם
Share
על רקע ה'באזז' הגדול סביב הסדרה 'מגש הכסף', שמגדירה עצמה כ"מורה נבוכים לכלכלה הישראלית", נשמעת גם לא מעט ביקורת על דרך הצגת העובדות בפרקים השונים. שוחחנו עם פרופ' עומר מואב, מרצה וחוקר בבית ספר טיומקין לכלכלה ובמכון אהרן למדיניות כלכלית, המרכז הבינתחומי הרצליה, ואוניברסיטת ווריק, שכבר התבטא כנגד הסדרה, כדי לשמוע מדוע יצא נגדה – ואילו פתרונות הוא היה מציע למצב הנוכחי.


כבר בתחילת השיחה אומר פרופ' מואב כי יש חשיבות לכך שלציבור יהיה אכפת מנושאים אלו, וכדאי שיהיה מוכן לפעול בכיוון בו הוא מאמין: להפגין, להצביע בהתאם – אבל בעיקר שיהיה מודע ויבין בנושאים הללו. אך לטענתו, "הבעיה היא שסדרה כמו 'מגש הכסף' מעוררת את המודעות, וזה מצוין, אבל היא לוחצת את הציבור לפעול בכיוונים הרסניים, ולבסוף הנזק רב מהתועלת: אני מאוד רוצה שהציבור יהיה יותר משכיל בנושאים הכלכליים, וסדרה כזו אמנם מגדילה את המודעות, אבל רק פוגעת בהשכלה הכלכלית של האנשים".

איפה בעצם הבעיה בסדרה?
"קודם כל, מבחינת המגישים שלה – אף אחד שם הוא לא כלכלן רציני: גיא רולניק הוא פרשן כלכלי מהשורה הראשונה, אני מעריך אותו, ויש לו את האג'נדה שלו כנגד שחיתות, ריכוזיות, והון-שלטון. זו מלחמה מאוד חשובה, אבל לא היחידה שחשובה. לצערי, בעזרת המוניטין שלו הוא נותן את תעודת הכשרות לאחרים. מבחינת דני גוטווין, מדובר בהיסטוריון קומוניסט ולא בכלכלן, שמציע כיוונים הזויים. לגבי פרופ' ירון זליכה, פשוט מדובר בכלכלן לא רציני: אני כבר הוכחתי בעבר שההבנה שלו בכלכלה מוגבלת מאוד והוא ממציא נתונים. כל הטענה שלו שבנק ישראל הוריד את הריבית כדי להתחנף לטייקונים וזה מה שפגע בציבור בישראל זה שילוב של קשקוש עם חוסר הבנה בכלכלה: כשבכל העולם הייתה סביבת ריבית ריאלית נמוכה, אי אפשר היה לקבוע ריבית גבוהה בישראל".
 
הטענה של זליכה הייתה שהריביות הנמוכות הביאו לנסיקת מחירי הדיור.
"איך אפשר לתת בישראל תשואה ריאלית של 4% כשבכל העולם הריבית אפסית? מאיפה תביא את הכסף לתת את התשואה? התחושה שבנק ישראל יכול לקבוע את הריבית הריאלית ארוכה הטווח במנותק מהעולם היא טעות ממדרגה ראשונה! אנשים מכל העולם היו שמים את הכסף בבנק ישראל ולא היינו מקבלים השקעה ריאלית במשק הישראלי. זה פשוט בלתי אפשרי. הטענה הזו של זליכה שניתן היה להחזיק ריבית גבוהה היא פשוט שטות מוחלטת! יותר מזה, זה לא באמת היה מוזיל את עלות קניית הדירה".בגלל החזרי המשכנתאות שהיו עולים?
"ברור! נכון שכשהריבית יורדת מחיר הדירות עולה, אבל עלות רכישת דירה ומחירה אינה אותו דבר: היום לרכוש דירה לא יותר קשה מלפני 20 שנה. לפני 9 שנים היה יותר קל כי השוק היה בשפל".אתה רוצה לומר שלפני 20 שנה כדי לרכוש דירה היית זקוק ל-140 משכורות ממוצעות?
"גם זה חישוב לא נכון. לא מחשבים את מחיר הדירה חלקי המשכורת, אלא את  מחיר הדירה פלוס המחיר על המשכנתא חלקי המשכורת. זה לא חישוב שלי אלא של מיכאל שראל, בעל דוקטורט מהארוורד".
  
נחזור לביקורת שלך על הסדרה, אולי פשוט מדובר בהבדלים אידיאולוגיים ביניכם שגורמים לך לא להסכים איתם? זה לא אומר שהם טועים.
"למחקר כלכלי יש מטרה, והיא לחשוף ולהבין את המנגנונים הכלכליים. מטבע הדברים, אף אחד לא אובייקטיבי לחלוטין, וגם כשעושים ניתוח סטטיסטי אפשר למצוא חיזוקים לטענה מסויימת שאתה מעדיף. עם זאת, כדאי לנהל דיון על סמך המחקר העדכני והעובדות:

"להגיד שבאופן מוטה החוקרים פונים לכלכלת שוק זו שטות גמורה - ולו רק מההסבר הפשוט שלחוקרים עצמם יש אינטרס אישי משלהם, וכדי להצליח בקריירה צריך פרסום. ואני אומר לך שכשתפרסם מחקר שנוגד את התיאוריות הכלכליות, תזכה ליותר פרסום, בפרט כשתוקפים את הקפיטליזם. יש המון כלכלנים שמחפשים למצוא נתונים נגד הקפיטליזם - מבחינת מחקר זה יותר מעניין". 

פרופ' מואב, שהיה יועצו הכלכלי הבכיר של שר האנרגיה יובל שטייניץ בין 2009-2010, טוען שהוא מראשוני המבקרים כנגד ממשלת נתניהו. עם זאת, הביקורת שלו כלפי הגישה שנתפסת כשמאל-כלכלי, הביאה רבים לבקר אותו אישית:
 
איך קיבלת את הביקורת כלפיך? אמרו שאתה משרתה של הממשלה.
"זו הנקודה החשובה - נוצר מצב, הדיכוטומיה הזו, שאם אני מבקר את האמירות השקריות בסדרה - סימן שאני תומך בראש הממשלה ובמדיניותו. המציאות היא לא  כזו,  אני המבקר הכי חריף של נתניהו מכל הכלכלנים. נתניהו הוא ראש ממשלה נוראי".

אז איפה בעצם הביקורת שלך על הסדרה?
"המצב לא טוב בישראל, אפשר היה לעשות הרבה יותר טוב, אבל אני גם מצביע על כיוונים קונקרטים. לא צריך לשקר - המציאות מספיק עגומה:  אי השוויון נהיה קטן יותר  וגם העוני. רמת ההכנסה הממוצעת וזו של העשירון התחתון עלתה, ואני מדבר במונחים ריאליים. יש כמובן הרבה בעיות אמיתיות: אי השוויון עדיין גדול, כח הקניה נמוך, יוקר המחיה גבוה – אלו בעיות אמיתיות, לא צריך לשקר ולהמציא בעיות שאין. אתה מתחיל בשקרים על העובדות, וממשיך בשקרים על הדרך לפתרון".
  
לפרופסור מואב מפריעה שוב ושוב העובדה שזכה לביקורת בשל דעותיו: "איך יתכן שאני 'אויב הציבור'? כי אני בעד כלכלת שוק ונגד שקרים? מעולם לא עבדתי בשביל בעלי ההון, אפילו לא יום אחד. שום גורם עסקי לא העסקי אותי. הייתי חבר קיבוץ, עזבתי את הקיבוץ ומאז אני באקדמיה. זליכה לעומת זאת, לא רק שעבד עבור גורמים עסקיים, אלא גם נלחם בזמנו ברפורמה בסלולר". 

אז איך אפשר לשפר את מצב הכלכלה והאזרחים? 
"ברמה השטחית, יש רשימה של דברים שאם הממשלה תעשה יהיה פה טוב יותר – אבל הציבור חייב לרצות את זה".  

לזה בדיוק קוראת הסדרה.. ואם כבר - מה בכלל יצא לבסוף מהמחאה ב-2011?
"זאת בדיוק הסיבה שסדרה כמו מגש הכסף היא נוראית: היא דוחפת את הציבור לרחובות, אבל עם דרישות הזויות ומזיקות: מן כמיהה לחזור לסוציאליזם הישן והמעופש. לדוגמא, גוטוויין מדבר על 'לחזור למדיניות הסוציאל-דמוקרטית', שד"א מעולם לא הייתה כאן. כשאתה שומע 'סוציאל-דמוקרטית' אתה רוצה להיות כמו ארצות סקנדינביה. אם אני אגיד שצריך להפריט את הרכבת, את השירותים הציבוריים ולהקים בתי ספר פרטיים יגידו שאני ניאו-ליברל קיצוני. אבל אלו הדברים שעושים בדיוק במדינות הסוציאל-דמוקרטיות המוצלחות: רכבת פרטית בדנמרק, בתי ספר פרטיים בשבדיה... כי בגישה הסוציאל-דמוקרטית המודרנית תפקיד הממשלה הוא לדאוג לשירותים לציבור: לא לעשות זאת בעצמה - אלא להביא זאת בצורה היעילה ביותר. בישראל הופכים את זה לעשייה בעזרת ארגוני עובדים, ומקבלים את חברת חשמל, רכבת ישראל ונמלי ישראל – זו תפיסה אנטי סוציאל-דמוקטית. הגישה אמורה לשים בראש את השירות לאזרח, לא את העובדים והמנגנון. הפרטה היא אמצעי ולא מטרה. לפני שבכלל ניכנס לדיון אם זה נכון או לא נכון – הם פשוט מטעים את הציבור כשהם קוראים לזה ככה".
 
אז אתה בעצם יוצא נגד התנאים של העובדים במגזר הציבורי?
"קח לדוגמא את נושא הקביעות במגזר הזה. אם אגיד שצריך לבטל את הקביעות, ח"כ יחימוביץ' תקרא לי ניאו-ליברל, אבל זו בדיוק המגמה במדינות המצליחות: אין קביעות במגזר הציבורי בדנמרק לדוגמא. תפקידו של המגזר הציבורי הוא לשרת את הציבור, ולא לתת ג'ובים. אם רוצים רווחה – אנשים צריכים להתפרנס מתרומה לרווחה, לא מהתעלקות על הקופה הציבורית או דרך מונופולים על הציבור. כך שבישראל מתנגדי ההפרטה מוליכים שולל את הציבור".
 
נושא אחר נגדו יוצא פרופ' מואב הוא חסמי הייבוא בישראל, ורואה בפתיחת המשק ליבוא כאחד הפתרונת ליוקר המחיה. במקביל, הוא מתנגד מכל וכל לטענה כאילו פתיחת המשק תיצור אבטלה: "התפיסה הזו היא טענה שגויה לגמרי: כשמבינים את המנגנון הכלכלי -  לעצור מנגנון כדי ליצור עבודות זה שטות כלכלית, והפוך מהכיוון הסוציאל-דמוקרטי. צריך להביא לפתיחה מוחלטת של המשק הישראלי ולהסיר את כל המגבלות על יבוא; בכל תחום אפשרי".

וכך לא תהיה פגיעה בעובדים? אולי רמת התועלת הכללית תעלה, אבל אנשים בהחלט ייפגעו...
"אם יהיו עובדים שייפגעו, יהיו אחרים שירוויחו: הפגיעה מתגמדת לעומת הרווח".

ומה לגבי גידול בשיעור האבטלה?
"זו פיקציה! אין גידול באבטלה כתוצאה מפתיחת המשק ליבוא! זו עובדה, לא אידיאולוגיה. ככל שיש יותר יבוא יש יותר יצוא. משרות בתחום היבוא יהרסו, וייווצרו משרות מתגמלות יותר, בתחום בו יש לנו יתרון יחסי ביצוא.  זה מנגנון כלכלי פשוט. התעשיינים כמובן לא 'מבינים' את המנגנון הזה כי יש להם אינטרס".

מה לגבי כוחם של העובדים בארץ? בארצות סקנדינביה שאתה מביא כדוגמא העובדים מאוד מאוגדים, ובארץ שיעור נמוך מאוד מהם חברים באיגוד.
"זה נכון שבישראל אחוז העובדים מאורגנים מאוד נמוך, אבל ארגוני העובדים בישראל שונים מהותית מאלו שבסקנדינביה. אי אפשר להשוות אותם להסתדרות הישראלית. הארגונים כאן מיליטנטים ודואגים לקבוצה מאוד מצומצמת, דופקים את כל הציבור - במין משחק סכום אפס. אצלנו רוצים נתח גדול יותר מהעוגה על חשבון השני; שם רוצים להגדיל את העוגה, ומתנהגים בצורה אחראית".

מואב יוצא בחריפות כנגד עובדי הוועדים הגדולים, וקורא לצמצם את כוחם משמעותית, ולעשות זאת בנחישות: "רמת המגזר הציבורי מאוד ירודה והוא מאוד בזבזני - זה מגזר שלא יודע לתרגם את כספי המיסים שלנו לשירות איכותי לאזרח. חייבים לצמצם את כוחם חסר הפרופורציות בפעולה נחושה (חב' החשמל, רכבת ישראל, רשות שדות התעופה) – כך נוכל לנהל את זה בצורה יותר יעילה". את אלו המגנים על הוועדים הגדולים מכנה פרופ' מואב כ"קואליציה של אינטרסנטים ואידיוטים שימושיים". לטענתו, ההפרטות שכן בצעה הממשלה במגזר הציבורי היו גרועות.
 
"שלא יהיה ספק – אני בעד כלכלת שוק תחרותית, ובישראל מעולם לא הייתה כזו: ההפרטות שבצעו כאן לא היו טובות. מה שיש כאן זה מן קפיטליזם של מקורבים. המנגנונים הסוציאליסטיים של פעם מתנהגים בחזירות, והמנגנונים הקפיטליסטיים גם כן. תחרותיות אינה חופש מוחלט - התחרותיות כאן לא ברמה מספקת, יש ריכוזיות, ואפשר היה להגדיל את התחרות על ידי הסרת חסמי יבוא". לגבי הממשלה, חזר מואב ואמר ש"נתניהו הוא ראש ממשלה נוראי".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

329 תגובות ב-254 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
254 כלכלניפ-מניפולטיבים- 24/03/2016 10:30 הכלכלנים והרובוטים הרסו את העולם-עשו עוקץ לכולם
במבחן התוצאה העולם לקראת כאוס כלכלי-חובות עצומים-של כל המדינות-והכלבגלל יעוץ כלכלי
253 אברה קדברה 16/03/2016 01:17 מי שאומר שהיום יותר קל לרכוש דירה מלפני 20 שנה הוא שקרן
הכלכלנים שלנו משקרים לנו.
252 נטע 02/01/2016 01:39 סוף סוף מישהו ענייני, חבל שאצלנו חושבים בסיסמאות
אני מאוד מעריכה את עומר מואב. למרות שאני סוציאליסטית בנשמה לקחתי את הזמן ללמוד אצלו קורס כללי בכלכלה להדיוטות. למדתי ממנו המון, ובעיקר איך לקדם רווחה באמצעים ״קפיטליסטיים״. אני לא אוהבת שמתלהמים והולכים בכיוון של האשמות אישיות, ולכן גם לא אהבתי את הביקורת שלו על ביבי שהיא לא עניינית (כלומר, הוא לא מתאר במה הוא ראש ממשלה נוראי) אלא אישית. אני מציעה שנהיה ענייניים גם לגבי הדברים שהוא אומר כאן ולא נתקוף אותו אישית אם אנחנו לא מסכימות איתו. בכך נוכל גם להתרם מדעות של מישהו ששונה מאיתנו.
251 יוסי 29/12/2015 11:31 פרופ' יקר לאיזה גו'ב אתה חותר?
אתה ושכמותך הרסתם את המדינה עם שרשרת הפרטות שלא הוכיחה את עצמה מלבד מליצור פה קבוצה קטנה של עשירים מאוד וחמישים אחוז מהעובדים במדינה שמרוויחים עד 6000 ש"ח כדי שהעשירים יוכלו להרוויח יותר הניאו לברליזם שלך ושכמותך עוזר לשכבה דקה מאוד ומתעללת בחיי הרוב לא לכך פיללו מייסדי המדינה
איציק 26/01/2016 01:08 אני מפנה אותך לערך בויקיפדיה "אַד הוֹמִינֶם"
קראת את הראיון? או שבחרת סתם לתקוף את עומר מואב בגלל דעותיו הליברליות? התוכן של התגובה של מראה שבמקום לתקוף את הטענות אתה תוקף את הטוען (שזה הכי קל לעשות) מי הוא הטוען לא רלוונטי במדע, הדבר שרלוונטי היא הטענה. ולמה את מתכוון שאתה משתמש במושגים כמו "נאו ליברליזם"? אתה יודע מה המשמעות של המונח? https://www.youtube.com/watch?v=jviC6sw_HH8 https://www.youtube.com/watch?v=OKbdFdFx-XE
אברה קדברה 16/03/2016 01:21 בחייך מה אנחנו נולדנו אתמול?
מה עשו אותנו באצבע? לפני 20 שנה היה יותר קשה לקנות דירת שלושה חדרים? כנראה שלא חסרים דוקטורים אדיוטים בוגרי הרווארד. ראה ערך אובמה.
250 צור מעוז 26/12/2015 12:10 הוא מקנא שלא בחרו בו לתכנית (ל"ת)
249 עומר מואב דבר תכל'ס 25/12/2015 11:36 בקרוב הוא יקבל הצעה לתפקיד של יועץ על כלכלי לביביהו...
עומר מואב עם כל הכבוד המבחן הוא מבחן העובדות ב 8 השנים האחרונות.אז מה נעשה בשנים אלו ועל איזה הישגים כלכליים שמשפיעים ישירות על חיינו אתה יכול להצביע.האם הדיור.יוקר המחייה. הפער בין עשירים לעניים. שכר עבודה הגדלה ביצוא..וכן הלאה.אז בבקשה אל תקשקש על מגש הכסף שהציגה את המציאות הכלכלית ב 8 השנים האחרונות
248 מוטי 24/12/2015 10:21 היה מאד חשוב לציין פעמיים שביבי נוראי (ל"ת)
247 דוחפת אותך ייא זבללה 18/12/2015 11:20 כמה שוחד נתנו לך? לא פראיירים
לא שנות
246 אבי געזונט 12/12/2015 11:20 המונופולים הממשלתים עושקים אותנו 3 פעמים.
פעם אחת בגלל עלותם הגבוהה בהווה ותנאי פנסיה שעורייתיים בעתיד. פעם שניה בגלל שאינם נותנים לנו את רמת השירות הנאותה. ופעם שלישית בגלל שהם מטרפדים כל רפורמה שעלולה לשיטתם לשפר את השירות לציבור. אם ננסה לכמת את נזקם בעלות מדובר על נזק שעולה עשרות מונים על נזקם של כל הטייקונים גם יחד.
245 ברק 10/12/2015 13:06 ראיון עם בובה על חוט
חייל של ההון שלטון חבל שנותנים במה לשקרים של המכונה
244 בני 10/12/2015 13:01 המחירים לא השתנו?
לפני 25 שנים קניתי בית באורנית ב-125,000 דולר היום ניתן למכור את אותו הבית ב - 780,000 דולר. אז מאיפה הוא המציא את השטויות האלו?
אברה קדברה 16/03/2016 01:34 יש לו עוד את עזות המצח לטעון שבגלל הריבית היום קל יותר (ל"ת)
243 gay 07/12/2015 22:15 עוד משת"פ של התייקונים
תלך לעז... אנשים רעבים פה כל יום רק בגלל טובות הנאה אתה מכפי ש את רובין הוד ואנשיו
242 דן 07/12/2015 10:48 תל אביב
כן הוא יושב באקדמיה ומלבד מילים לא יזיז כלום . רק מחאה חברתית רחבת היקף תסייע לו ולדומיו להזיז מזשהו כאן
241 אזרח מודאג 07/12/2015 10:44 צודק בכל. אולי לא פופולרי.
ניסיתי להסביר למשפחתי את הבעייתיות בסדרה מגש הכסף. הסברתי על קשקוש הריבית של זליכה. אבל כאן מצאתי ניסוח מדויק של כל מה שאני חושב
240 דן 05/12/2015 18:24 מואב הוא בכלל רק כלכלן
כלכלן בלי הבנה חברתית ומדינית מוביל אותנו לאנרכיה שבה ישלוט החזק ולא העם. כך לא מגיעים לדמוקרטיה כלכלית.
239 עופר אלימלך - חיפה 04/12/2015 08:40 אם היה פייסבוק הייתי מלכלך עלייך הרבה יותר >>>
כשאתה שומע את השם פרופ' ירון זליכה אתה תעמוד דום ותרכין ראש . אתה מבין אותי !? תרכין ראש ותתן כבוד לבחור האמיתי הזה שהלוואי עלינו עוד כמותו אבל בתוך המערכת משנים . מי שיראה יקשיב להרצאותיו ביוטיוב יבין שיש כאן נתונים של מלח הארץ ,,,, איש אשכולות , איש בעל תארי כבוד . ידוע במדינתינו שמי שדובר אמת ולוחם צדק יפגוש בדרך אנשים כמו מואב ג'אנגלים של הממסד שבאו מהצד עם תואר כלום כדי לגרום למעריצי הפרופ' ירון זליכה לסטות . אני חסיד שלו מעריץ שלו ואם היו לי את הכלים הנכונים הייתי משבית כאן שמחות אחת אחרי השנייה .
סוכר הארץ 13/12/2015 11:49 זה שבן אדם מלח הארץ
לא הופך אותו למישהו שיודע על מה הוא מדבר. בני גנץ הוא גם מלח הארץ, אבל לא הייתי מבקש ממנו עצות לגבי בישול (אפילו שייתכן כי הוא בשלן מעולה). יצא לי לראות ראיון עם זליכה, הוא מסר נתונים חלקיים שמתכתבים עם דעותיו, אבל כשהציגו לו את התמונה המלאה הוא נכנס לפאניקה, נהיה אדום כולו והתחיל לדבר בשפה רדודה. זה לא בן אדם שמבין מה הוא מדבר. זה לא חוכמה להרצות מול קהל כשאין מישהו שיתעמת עם דבריך, את זה גם סטאלין עשה.
238 ירון 02/12/2015 15:58 פרופסור מואב
מואב הוא פרופסור מטעם. מיודד עם ביבי והפילוסוף שטייניץ. אין הבטחה שהשניים הנ"ל הבטיחו וקויימה. שניהם הבטיחו לפני שנים שמחירי הדיור יופחתו. מה קרה, כולנו יודעים ואוכלים את עצמנו.
237 ניצן 02/12/2015 09:18 היותך פרופסור לא מחסנת אותך מאמירת דברי הבל (ל"ת)
236 משהמוישה 30/11/2015 15:57 אתה בעצמך מעופש
העובש פושה בשיטה הכלכלית שלך שטובה רק לבעלי הון ושטייניצים למיניהם. הדעות שלך נוטות לימין כלכלי קיצוני ובלתי אנושי. אתה בושה לכלכלה ולעולם האקדמאי. (לך תבדוק את הפרטת הרכבות והחשמל בבריטניה ותחזור אז עם תובנות חדשות לגמרי. או את מחיקת ההדרכה החקלאית בהולנד לדוגמא - מגזר ציבורי כבר אמרנו?)
235 רועי 30/11/2015 10:45 חזק ואמץ
תזהר לא להדרס ע"י העדר הרכוב בידי התקשורת ושאר בעלי עניין
234 אבי 28/11/2015 13:46 מואב =משת"פ של השלטון
לך קבל עוד גו'ב אצל שטייניץ
233 אל מוני 27/11/2015 10:07 פרופ׳ יקר: אני חושב שהחמצת את הנקודה.
הבעיה הכי גדולה שלנו כציבור היא להביא את הנושא אל השולחן ביום שישי. כל הנושא הזה הוא מורכב מידי והמציאות היום היא שישנה קבוצה שמדברת בסיסמאות (הרוב) ואין להם את הרצון לחפור יותר מידי. וקיימת קבוצה נוספת (שבריר מהנ״ל) שהם בקיאים בפרטים - ומי כמוך יודע שכלכלה היא אינה מדעים מדוייקים ומאחר וכך מספר הדעות כמספר הבקיאים. היתר - פשוט לא אכפת להם. המגמה הנ״ל מתחילה להשתנות. ציבור חדש רוצה לדעת מה קורה כאן. וזה הדבר החשוב ביותר. עוד שנה או יותר - יהיו מספיק אנשים שיוכלו לגבש דעה (מנתונים הדורשים 8 שנים באוניברסיטה) בנתיים - בוא נגדיל את מספר המקשיבים. כרגע זה לא משנה מי צודק.
232 ירון 26/11/2015 16:54 אני לא יודע מי אתה פרופ' מואב...
אבל למה יש לי הרגשה חזקה שאתה הולך להתקבל לתפקיד בכיר אצל העופרים או אצל תשובה או אצל מי מהטייקונים המושחתים האלו?
231 pop 25/11/2015 12:27 זליכה מתסיס את הציבור כדי לשפר עמדה
מר זליכה הוא אינטרסנט ופופוליסט לא ראוי. מנגח את הממשלה כמאבק אישי ,אך מנצל את הציבור למען מטרה זו
230 בלי קשר למי אתה או ר 25/11/2015 10:53 בסקנדינביה החינוך והבריאות והדיור שווים לכל ובהישג יד (ל"ת)
תקרא תבין 13/12/2015 11:53 נכון
ופרופסור מואב הסביר בדיוק איך מתנהגות מדינות סקנדינביה, כדי שנוכל להיות כמוהן. לא הלאמה אלא תחרות.
229 גם אני כלכלן +מנה"עס 25/11/2015 10:34 זליכה אכן מאכזב!!!'מקשקש' ברמה פופוליסטית לא מקצועית.
בעבר הערכתנו אותו מאוד. בשנתיים האחרונות הפך למנגח ומסית מקצועי נגד כל מה שהממשלה מציעה/עושה התחום הכלכלי, בלי קשר לביסוס כלכלי כזה או אחר.
228 יאיר 24/11/2015 20:25 עוד כלכלן בשקל
פרופ עומר מואב הוא אנונימי כי הוא משעמם, הוא מחלק ציונים לכל העולם. מידע אישי אני יכול להגיד שההבנה של מר מואב בכלכלה חלקית מגמתית מעוותת ומיותרת.
227 אורגד ארידור 24/11/2015 19:44 גוטווין, חברים יקרים, מביא את האמת לפנים (ל"ת)
226 יעקוב 24/11/2015 18:18 מחאה חברתית עושים אנשים פשוטים, לא כלכלנים
אזרחים יוצאים להפגין כשהמצב מגיע לבילתי נסבל, אבל בעיקר אם במקביל ההנהגה מתעלמת, משקרת ומבזבזת מיליארדים בשביל לשרוד פוליטית ולא בשביל לדאוג לעם היושב בישראל. נתון כלכלי כזה או אחר שיש עליו מחלוקת בין זילכה לפרופ' המוזר שמייעץ לשטייניץ המוזר גם הוא, לא מעניינת אף אחד...
עופר 10/12/2015 12:05 אילו שיטתה של יחימוביץ הייתה מתקבלת
היתה ההנהגה מבזבת הרבה יותר והועדים החזקים היו ממשיכים למלוך, על חשבון העובדים החלשים. לכן צריך לפרק אותם ולהפריט עוד יותר את החברות הציבוריות. חייבים לייצר סטנדרט יותר גבוה של שירות לציבור וככה תהיה גם יותר תחרות. מואב צודק, וגם אני חושב ששלי נחמדה ומתחנפת לציבור אבל לא מבינה כלום.
225 מורפיוס 24/11/2015 10:42 מעניין הדבר המשותף לכל הביקורות על מגש הכסף
כל הביקורות תמיד מנתחות נתונים ומספרים, "זליכה כן אמר אחוז נכון לא אמר אחוז נכון" - בקיצור מגרש המשחקים של רואי החשבון שהאזרח הקטן באמת לא כל כך מבין בו. אבל איזושהי התייחסות לכך שמגש הכסף משרטט במדויק את התהליך שבו עובד ציבור מכשיר הליך עסקי מסריח, ואז הופ הופך מעובד ציבור לעובד פרטי בחברה לה נתן את ההכשר - משום מה המבקרים מתעלמים מהפרט העצום הזה.
224 מה עם מחירי הדיור? 24/11/2015 09:54 כשנוח לך שראל ד"ר מהרווארד וכשנוח זליכה פרופ. שלא מבין
עומר מואב הוא כלכלן משובח, כנראה, אבל לא סוציולוג. לכן הוא לא מבין שהמחאה החברתית ו"מגש הכסף" הם ביטוי לאי נוחות קיצונית של הציבור מה"שוק החופשי" בו העשירים, שמשלמים לאקדמאים הון בעבור חוות דעת מעוותות, מכניסים את הרווחים לכיסם ומטילים על הציבור את החובות\תספורות שלהם.
223 בתיה אנה 23/11/2015 14:03 בקיצור אתה תומך בדיוק במה שהציגו 2 הפרקים הראשונים
נכון שהיתה לזליכה אמירה אחת אומללה על הריבית, לא צריך להיות פרופסור כדי להבין את הטעות. אבל בשאר הדברים אתם אומרים בדיוק אותו דבר!! וכולם די מסכימים שהפרק השלישי הוא הזוי, זו לא סיבה לתקוף את התכנית.
222 g 23/11/2015 13:52 איבדתי עניין ברגע שהטיעון הראשון
היה לגופו של אדם ולא לגופו של עניין
221 שלומציון 23/11/2015 13:33 לא הייתי מצפה אחרת מפרופ' שמשרת במעוז הטייקונים (ל"ת)
220 מייק 23/11/2015 12:37 מואב מחפש כותרות וקרבה לביבי
כאשר אומר מואב שגוטווין הוא קומוניסט אז לא צריך להתיחס אליו. מחר זה יהיה נכה או מובטל. רק ליהיר תאורטיקן כמו מואב צריך להתיחס. מואב עושה מניפולציה לעובדות. כן מדינות סקנדינביה הם מודל מצוין כאשר התושבים מאמינים לפוליטקאים ולעובדי הממשל. הישראל גם הפוליקאי וגם מרבית מעובדי הציבור אינם משרתים את כלל התושבים ויותר את הקרירה שלכם. בוז למואב שלא יכול להסכים אפילו לקומוניסט הנותן יעד של שלוש שנים להגיע לממוצע יעדי השירות לאזרח של OECD. זה לא רשום בנירות המוזרים שלו ושל ידידו המטאור שטניץ
219 ציוני בדם 23/11/2015 10:15 מואב שייך לכנופיה של ביבי ושות' שרוקנה את הציונות מתוכן (ל"ת)
איך 27/11/2015 16:15 הוא אמר שלא שייך (ל"ת)
218 אחד 23/11/2015 09:39 מי זה האדיוט הזה ? (ל"ת)
217 מקס הלוחם בדרכים 22/11/2015 13:49 מואב קשקשן ושרלטן - ובעיקר אידיוט שימושי
ממתי דרישה לתחרות הוגנת ופירוק מונופול הגז האימתני או לחילופין פיקוח עליו, זה סוציאליזם ? עאלק פרופסור, לא היית עובר קורס במבוא לכלכלה. ואתה עוד חוצפן להגיד על זליכה שהוא לא רציני.
216 דורית 22/11/2015 13:42 האדם הפשוט
את מי אתה מייצג? אתה חושב שכולם בורים? חשבון אנחנו יודעים לעשות ורואים איך השלטון רומס את האדם הקטן
215 משלם מסים 22/11/2015 13:11 לא דיברו בכלל על הכסף השחור
רבים מאד מרוויחים הון ולא מצהירים או עובדים בשחור. כולם נתקלים בעלי מקצוע כאלו. בנוסף יש סקטורים שהם אצולה עם תנאים משופרים, פנסיות שמנות (לדוגמא עובדי חברת חשמל, שגורמים נזקים לאחרים, התקלות בחשמל פוגמות במכשירים ביתיים רבים) וסקטורים נוספים, בעוד אחרים, גם משכילים מרווחים שכר מינימים. ישנה גם אפליה - מי שהחל לעבוד לאחר שנת אלפיים הפנסיה שלו בסכנה ואין לו בטחון כלכלי. ישנן גם מפלגות שהשתלטו אפילו על דירות אזור סירקין לדוגמא, ונתנו רק לבוחרים שלהם דירות במחיר סמלי.
ברור 13/12/2015 12:01 הצגת בתמציתיות
את הבעיה בדרך שזליכה רוצה להעביר אותנו אליה. במקום טייקונים שעושקים את הציבור, ועדים שעושקים את הציבור. ההסתדרות נמצאת בידיים של מפלגת העבודה, ולכן היא תעזור בראשונה למתפקדי העבודה. הבעיה בהלאמה, היא שהיא מעודדת שחיתות ועזרה למקורבים, ובמדינה מושחתת ממילא כמו שלנו, זה יהיה אסון לאומי.
214 חיים 22/11/2015 12:39 הפרופ מביא טיעונים אחרים בדיוק כמו בבית משפט. כנסו...
החלטת שופט שדן במשפט תלוי בהשקפת עולמו. בעבר הוכח כי שני תיקים שדנו באותו נושא שני שופטים נתנו פסק שונה. גם כלכלנים וחשבים אשר יודעים מראש מה היעד והם יכולים לבנות תאוריה בהתאם. יחד עם זאת, פרופ' זליכה וגם אחרים הוכיחו מעל לכל ספק כי הדברים שנעשו ונעשים בשם הקפיטליזם על ידי הטייקונים ובעידוד המדינה הם מעבר לכל דמיון. זה בלתי נסבל בעליל. חשוב שכל אחד מאתנו יראה את הדברים באופן מפוקח ולא ייפול לשטיפות מח של שר האוצר ( החייכן ומשחק את יפה נפש...) ראש הממשלה, הכלכלה ואחרים. חייבים למחות כאן ועכשיו.
213 איתי 22/11/2015 11:12 סוף סוף עמדה שפויה - לפנים (ל"ת)
212 נחשול 22/11/2015 10:44 ההבדל בין אקדמיה למציאות- אתה תאורטיקן, וזליכה איש
עשייה... חוץ מזה עצם זה שאתה מתלכלך על יכולתו של זליכה, גורם לסלידה ממך, כי אתה מתנשא ויהיר, וחושב שרק אתה מבין, דבר ידוע באקדמיה...
211 ישראלי 22/11/2015 09:54 לא לקנות את הסילופים והשקרים
אם נקנה את כל הסילופים והשקרים של כל הפרקים בסדרה (לצד העובדות המדויקות, שאיתן אין בעיה), במיוחד אלו של הפרק השלישי, אנחנו לא עדיפים מהתקשורת הערבית שמשקרת ומסלפת כל ידיעה תקשורתית.
בחיי 27/11/2015 16:18 אין לי מושג בתחום ואני סוציליסטית
אבל שקרים או הזיות (גוטוויין) זה לא לעניין כמו שהזהרת.
210 אחת שדווקא למדה 21/11/2015 19:10 הכלכלנים בגדו .. כולם יודעים שהמודלים שמלמדים כיום ..
פשוט לא מתארים את המציאות. ואני לא מדברת על אי דיוקים. ולכן זה שאתה כלכלן לא גורם לאף אחד כאן לשמוט את לסתו.. למשל המודלים שמתארים את המערכת המוניטרית פשוט לא רלוונטיים ואומרים את זה כיום בכירי הכלכלנים. ומצד שני אלה המודלים שבאמצעותם כלכלנים מעמידים טיעונים. הגיע הזמן לנקות את האוורוות בחוגים לכלכלה.
209 אילנה 21/11/2015 17:58 מר עומר מואב המסודר
תתבייש. אתה צמוד לליכוד החזיר מאז ומתמיד. אנשים כאן מתים מעוני מחפיר בגלל נתניהו וגרורותיו. תתבייש. בשבילך שכולם ישבו בבית וימשיכו לבחור בחברים שלך הפושעים
208 סמי 21/11/2015 17:15 כמה משלם לך ביבי המושחת???
מה קרה? שלחו אותך לדבר? פתאום אתה רואה תוכנית שמראה לאזרח הפשוט את הדברים כמו שהם במציאות ושהכל רקוב, אז שולחים אותך לדבר כדי שהאזרחים לא יעשו כלום ויפריעו לשלטון המושחת לזה להמשיך להתקיים? אתה גונב דעת ואני מניח שאתה מושחת לא פחות אם אתה עושה את מה שאתה עושה.
207 יקים 21/11/2015 15:28 אז אתה החכם והם הטמבלים? היכן היית עד עכשיו?? (ל"ת)
206 שרה 21/11/2015 11:39 איזה חוצפן הכותב .כולם לא מבינים כלום רק הוא חכם
פרופסור זליכה שם אותך בליכלוך שהוא זורק מהציפורניים של הרגליים שלו
205 יבגני 21/11/2015 02:18 חחח כתבה ממומנת כפרסום נגד - שקוף
רק מעצם המשפט הראשון שפרופ' ירון זליכה הוא "כלכלן לא רציני" אפשר להבין שמדובר בכתבה שמומנה על ידי גופים אינטרסנטיים. פרופ' ירון זליכה היה חשב השכר של המדינה - עומד מואב שעושה איזה הרצאה או שתיים באיזו מכללה של שקל וחצי אומר בביטחון שהחשב הכללי הוא לא כלכלן רציני... חחחח....
204 כלכלן שמבין. 21/11/2015 00:19 הכותב הוא כלכלן רציני וצודק בקשר לזליכה.
אני מסכימה עם מרבית מהקביעות של הכותב אבל אני יכולה להעריך גם את מה שאני לא מסכימה כי חילוקי דעות מקצועיים זה בסדר. לעומת זאת אין לי מילים לתאר את התסכול לראות אדם כמו זליכה שבהבל פה שטחי ולא רציני מצליח לתעתע בהמונים בתחומים כלכליים. כשאני רואה את זליכה על פי רב המילים שלו מרתיחות אותי וזה ממש לא קשור לשום דעה פוליטית או אינטרס רק ליושרה מקצועית.
203 יואב 20/11/2015 17:47 אני מעריך שכאתה נולד למעמד הנכון, ענייני צדק וחברה פחות
רלוונטים. הכי חשוב שהאוטו יהיה מאוד גדול. אנשים אחרים פחות רלוונטים.
202 יואל 20/11/2015 16:39 ברור, מר מואב. כי הסדרה מציגה את ערוותך ברבים! (ל"ת)
201 פנינה 20/11/2015 12:13 זליכה וחבורתו
ההתנגדות של זליכא וחבורתו נובעת אך ורק ממניעים פוליטיים, אישיים ומשינאת האחר. הם הפכו להיות כת מורדת שרוצה לעשות תוהו ווהו במדינה. אסור להקשיב להם ולשולחיהם שכולם ביחד מסוכנים למדינה.
200 אנונימי 20/11/2015 10:34 כתבה רדודה ולא קוהרנטית (ל"ת)
199 atuk19 19/11/2015 17:53 הגעתי דרך קישור מ"הארץ" מי מממן אותו?
למה שהארץ ישים חינם קישור לכתבה בעיתון מתחרה? כשיש מאמר של מואב בהארץ בדיוק באותו נושא (למנויים שמשלמים)? כמו הרבה "מרחבי הרשת" מדובר בקישור ממומן. מעניין על ידי מי. ואין לי טענה למואב. קפיטליסט הגון. ואפילו צודק בהאשמה המטומטמת של גנטניו שעשו בכוונה אינפלציה. הליכוד עשה זאת מטימטום ואמונה עיוורת ב"שוק חופשי".
198 אורי 19/11/2015 17:00 פרופ' מואב פוגע רק באמינותו ושמו כי הכל נכון ויותר מזה
רצוי שפרופסור מואב ילא יביע את דעתו שאינה מקובלת כלל . המדינה פשטה את הרגל , והוקמה מדינה בתוך מדינה, הכןל מנוהל על ידי עברייני צוארון לבן , כולל פשיטת רגל וקריסת מערכות האכיפה , עקב ההפרטה שבה נמכרה מדינת ישראל. כל הכבוד לרולניק- זליכה ואחרים , שהעזו להגיד את האמת ולשכנע את התושבים לצאת לרחובות , זו האמת , אין מדינה היא נמכרה , תקציבים נגנבים על ידי מקורבים לפוליטיקאים ועל ידי 60.000 עמותות שהוקמו בגלל הפרטת המדינה. עוד מעט יצאו מאות אלפים לרחובות כי אין כבר מדינה, מפלגת הליכוד ועסקניה גילו את השפע והמיליארדים שאפשר לגנוב וככה הם עוכמעט 20 שנה וביבי נתניהו מנותק מהעם ומעצמו . פרופ' מואב משיע דברי הבל וחבל שהוא פוגע בשמו. שיוכיח פרופ' מואב שיש מוסד או גוף, שמתפ-קד במדינת ישראל . פשיטת רגל טוטלת ועושק אזרחים ברמה של פשיעה מאורגנת של עשרות שנים .
197 אזרח אוהב ישראל 19/11/2015 15:47 חתיכת אפס שליח הון שילטון
אמנם יש הרבה, אבל לא כולום מטומטמים. מגן על חזירים נרקומני ציבור.
196 עידן 19/11/2015 14:23 מוזר שהכתבה הזו מופיעה במאקו שבמקרה שייך לערוץ עשר ששיי
מוזר שהכתבה הזו מופיעה במאקו שבמקרה שייך לערוץ עשר שבמקרה שייכת להרבה מונופולים שביזו אותם בתוכנית מגש הכסף.. .כל הכבוד לירון זליכה העם איתך!!!
195 קורן 19/11/2015 12:16 פרופ' עם תואר, אך יכולת הבעה שאינה מאוזנת
נניח שפרופ' זליכה הוא ריק מתוכן כפי שהוא מוצג בכתבה, אם להביע את הקצה האחר, לא בעצם עושה אותו דבר? להערכתי ישכיל פרופ' זליכה אם ילך לבית המשפט לתבוע דיבה הזועקת לשמים
194 מבקר המדינה 19/11/2015 12:04 נכון, פרופסור, חשב כללי במשרד האוצר הוא לא כלכלן רציני
נכון, פרופסור, חשב כללי במשרד האוצר הוא לא כלכלן רציני :-) זאת כתבה בתשלום
193 me 19/11/2015 11:35 מגש הכסף שם הזוי לקומוניסט ושמאלנים
לא יעזור לכם רק מדינת תל אביב תלך אחרי התוכנית הזו שקרני השמאל בעוד תוכנית חדשה למטרת מחאה חברתית עלאק 2.0 עובד רק על טיפשים יאפים
192 סטודנט ב"ש 19/11/2015 11:12 רוב הטוקבקים- קנאה וצרות עין
זו האידיאולוגיה של מחאת הגז ו"צדק חברתי". קנאה בעשירים, רצון לשדוד ולגזול כל מי שמעיז להצליח. במקום לעזור לאחרים בעצמם מתחננים שהמדינה תשדוד אותנו עוד ועוד ועוד
191 דורון 19/11/2015 11:04 ד"ר מואב קפיטליסט במובן החזירי של המילה
לא צריך ללכת רחוק ע"מ למצוא את דעותיו הקיצוניות של האדון הנכבד מר מואב. קפיטליזם במובן שאפילו בארה"ב כבר לא קיים. ניפוץ העבדה המאורגנת. ביטול מכסים והשמדת במגזר היצרני בארץ. תחרות פרועה. ביטול סובסידיות "מה עוד תבקשי מאתנו מכורה, ואין ואין עדין..." מי שיושב במגדל השן (הבינתחומי) ולא ירד לשטח לא יצליח להבין משמעות המילה ייצור. כן אדון מואב. מדינה נמדדת לא רק במדדים אותם למדת והצטיינת באוניברסיטה. מדינה נמדדת בחיבור של האנשים לאדמה, למכונה, לדגל ולסמל. ואת זה לא לומדים היכן שלמדת.
ח 21/11/2015 15:07 הסינים שקנו את תנובה נהנים מהמכס על חקלאות
צריך לסבסד את הרפתן והחקלאי כמו באירופה שייצר כמה שיותר ולבטל את המכס שעוזר לקרטל המחלבות.
דורון 22/11/2015 11:39 אפילו בארה"ב קיימות סובסידיות
מדינה צריכה להגן על אזרחיה המייצרים ולא לתת מתנות ליבואניות בצורת ביטול מכסים והגנות.
190 טרפיקנט יוסי 19/11/2015 10:58 גם במערב הריבית נמוכה
אתה מציין שהיום לא יותר קשה לקנות דירה כי צריך להכניס לחישוב גם את גובה הריבית הנמוכה ששוררת בשוק כי זה חלק מעלות הדירה, אבל... גם במדינות המערב הריבית על המשכנתא מאוד נמוכה ועדיין כדי לקנות דירה אתה נזקק ל- 70 משכורות ממוצעות ולא ל- 150 כמו בארץ. אני מצפה מכלכלן שנושא את התואר פרופסור להיות יותר מדויק ואמין.... אתה דוגמא מעולה לאיך שהאקדמיה נמנעת מלבקר את השילטון כי היא סמוכה על שולחנו ואינה עצמאית. ועוד דבר, זה שאתה טורח לציין את העובדה שהיית חבר קיבוץ בעברך לא יכולה להוסיף אמינות לדברי ההבל שכתבת.
189 קיקו 18/11/2015 15:55 פרופסור מואב משרתו של ביבי חסיד הקפיטליזם החזירי....... (ל"ת)
מישהו 19/11/2015 14:45 הוא אמר במפורש - ביבי ראש ממשלה נוראי (ל"ת)
333 19/11/2015 10:15 הבנת הנקרא לא תזיק. הוא נגד ביבי (ל"ת)
188 הריבית שלילית מוחצת 18/11/2015 15:43 כמה הריבית בחצי העולם -הודו? סין? ועוד
בישראל מה שהורס הכל זה פער השכר ! ונדלן אמור לעלות ל100 מ"ר לא יותר מ190.000$ לרוכש ! ועל נדלן לא לוקחים מס והכל שחור חוקי כל חודש +המכבסה הטובה בעולם זו ישראל -תשאלו את הקונים מחוץ לארץ
187 שלום, נצרת עלית 18/11/2015 14:54 לפי השם שלו כבר יודעים במי מדובר
"מואב" - אויב תנ"כי של עם ישראל. מה קרה, פרופסור? מגן על הטייקונים הנאלחים ומפחד שהציבור ייצא שוב לרחובות וידרוש את המגיע לו באמת?? דחוף את הדעות שלך אתה יודע לאיזה חלק אחורי בגופך, חוצפן!
186 א.ש., רחובותי, רח הס 18/11/2015 14:25 פרופ' מואב, מה זאת אומרת 'הסדרה דוחפת את הציבור לרחוב'?
איזו חלופה (ואני מניח שככלכלן אתה יודע היטב מה משמעותו של המונח 'חלופה') נותרה לו כדי להיאבק, למשל, באישור מיתווה הגז שראש הממשלה הנוראי (כדבריך) דוחף אליו?
185 יאיר 18/11/2015 12:18 מראה כמה הוא מבין כלכלה...
כשמחיר הדירה ביחס למשכורת נמוך אתה צריך משכנתא קטנה בהרבה (מבחינת סכום ואחוז מהקנייה) ואז מחיר המשכנתא הופך פחותרלוונטי לחישוב המשכורות. ההורים שלי חסכו כמה שנים וקנו דירה ב-30% משכנתא. כאן מה שאתה חוסך כל שנה הוא 25% מעלייה מחיר הדירה באותה שנה. גם כלכלן רציני לא יכול להגל על עליית מחירי דירה כל כך אגרסיבית במשך שנים רבות במיוחד שהריבית על המשכנתא די קבועה כבר תקופה ארוכה ובכל זאת המחירים רק צומחים בלי הכרה. ברור שבסביבת ריבית כזו אנשים יוצאים מחסכונות ופקדונות ולוקחים את הכסף לנדלן שם אין 25% מס על הכנסות כמו בבורסה והתשואה הרבה יותר גבוהה
אברהם 21/11/2015 19:24 יאיר מה? מה הדירוג שלך ככלכלן?
כן, מזל שאתה פה להאיר את עיניינו יאיר. פרופ' מואב הוא רק אחד הכלכלנים המצוטטים ביותר מישראל. בקטנה.
184 עירית 18/11/2015 11:52 קשקשן
כל מלה שנאמרה במגש הכסף נכון, אך אתה שהינך משרתם של נתניהו ואנשיו ושל הטייקונים לא מוכן להשלים עם האמת הצרופה, המזל שלך שהעם שלנו מטומטם ולא מבין.
183 מגש הכסף סדרה חשובה 18/11/2015 10:57 האמת היא שהוא צודק ברוב הדברים. נתניהו קטסטרופה כלכלית (ל"ת)
182 א 18/11/2015 09:09 מחפש תפקיד אצל הטייקונים או יועץ ממשלתי
רוצה להיות יועץ ממשלתי במליוני שקלים? הרי ברור לכל שדבריך הם משחק מילים נטולי ביסוס עובדתי. קשרי הון שלטון זועקים והציבור שאינו מחובר לשלטון או להון משלם מחירים שאף אדם במדינה נורמאלית לא היה מוכן לשלם. הממשלה משתמשת במכבסת מילים : חינוך חינם שלא קיים בריאות ציבורית שלא קיימת בטחון אישי שאין מדינת רווחה -רק עבור בעלי תפקידים או ועדים כוחניים וכו'...............
יואב 20/11/2015 12:24 זה לא בדיוק מה שנאמר בכתבה? (ל"ת)
181 גבי חיון 18/11/2015 00:12 לפני 20 שנה כן היה יותר קל לקנות דירה - זה בדוק
פרופסור עומר מואב הנכבד, אני מצטט אותך. "היום לרכוש דירה לא יותר קשה מלפני 20 שנה" אני רוצה לתת לך אותי כדוגמה לפני 22 שנה , בשנת 1993 קניתי זירה באשדוד ,דירת גן 4 חדרים . קיבלתי משכנתא של 80% מערך הדירה כאשר אני המפרנס היחיד במשפחה (אשתי מחוץ למעגל העבודה - מטפלת בביתי התינוקת) השכר שלי באותה עת היה שכר ממוצע במשק ואף פחות מזה. להגיד לך שלא היה קשה לקנות את הדירה זה יהיה שקר,אבל זה היה אפשרי. היום זוג צעיר עם 2 משכורות ממוצעות לא יכול אפילו לחלום על בית גם אם הוא עובר לפרפריה.
180 משה 17/11/2015 21:12 מואב אתה במקרה הטוב בדיחה עצובה
ובמקרה הטוב משרתם של הממשלה והטייקונים. כל מה שנאמר במכש הכסף לגבי קשרי הןן שלטון הם אמת לאמיתה. לגבי מחירי הדירות הם עלו כי אין לציבור היכן חסוך. הרסו את קופות הגמל ככלי חיסכון ובזה גם זליכה דותף.
179 שוקי 17/11/2015 19:38 הכתבה הזו היא בעצם פרסומת. מגיעים אליה דרך קישור ממומן.
זה שמישהו משלם כסף כדי שיקראו את הכתבה הזו מעיד שהיא פרסומת וככה גם צריך להתייחס אליה.
178 אזרח 17/11/2015 19:28 לא נראה לי שראית את פרקים 1 ו 2
אני מעריך את עמדותיך אולם הן עומדות בקנא אחד עם מה שראיתי בפרקים 1 (רולניק) ו 2 (זליכה) במגש הכסף. כך שתגובתך בכתבה תמוהה בעיניי. לגבי פרק 3 (פרופ' להיסטוריה) אני מסכים איתך ולאחר 5 דקות צפייה סגרתי את התוכנית.
177 אחרון האידיאולוגים 17/11/2015 14:08 "מי שמבין בכלכלה"
לפי מואב הוא מי שמקבל את התיאוריה הכלכלית הניאו ליברלית ואת המודלים המפוברקים שלה מרכס היה מקבל אפס אצל מואב אבל הוא זה שהסביר בצורה הקרובה ביותר לאמת את הדינמיקה של הקפיטליזם - תהליך של הצבר הון שמוביל למונופוליזם והון שלטון
176 מה שמחשיד זה, מה 17/11/2015 13:00 הבעיה שלו שהציבור יצא לרחובות?! אחרת איך דברים יזוזו ?!!! (ל"ת)
175 נדב 17/11/2015 12:49 מה רצית ? שיבלעו את הצפרדע וישתקו?
כן שיצאו ויפגינו כי עושקים אותם ! עוד קפיטליסט שכנראה מחובר לאנשי ההון !
174 חבל מאוד 17/11/2015 12:08 אתה פשוט דביל !!!
סוף סוף תוכנית רצינית ועניינית שמציגה באופן קר את הסטטיסטיקות העגומות שאנחנו נמצאים בהם. ומי בדיוק אתה אדון עיתונאי יקר (תרתי משמע) שמנותק מהמציאות ולא מציע אלטרנטיבה
173 ירושלמית 17/11/2015 12:08 בטח דוחפת את הציבור לרחובות
כי הפרופ' המכובד לא מרגיש את הציבור. חי לו בעולמו שכולו טוב ולא מרגיש את האזרחים הלכודים בנטל הכבד מנשוא.
172 שימיב 17/11/2015 11:14 ברור שמי שרגיל לתת חוות דעת למרבה בתשלום לא יאהב את זה
ונכון, דני גוטווין הוא קומוניסט ולא מציאותי ולא מכיר את העבר. אבל זה לבד לא פוסל את הסדרה, אלא מעניק לה ממד עומק בלי חשש שהציבור הישראלי יפגע, כי הוא ציבור אינטליגנטי. בסך הכל הייתי אומר שהסדרה הפופולראית המצויינת הזו נראית ונשמעת כמו יריית פתיחה של שלי יחימוביץ בדרך שלה למרכז הבמה הפוליטית.
171 בן 17/11/2015 06:40 איזו משרה מובטחת לך על הצלחת, פרופ' מואב? (ל"ת)
170 rom 16/11/2015 16:31 ראיון נגד הזרם
פרופ' מואב ורדי מייצג את הכלכלה הקפיטליסטית החזירית, הוא האיש של הטייקונים. ולכן, הוא תמיד יוצא נגד "האזרח הקטן", מעניין מה דעתו בעניין מתווה הגז? תגובתו כפי שבאה לידי ביטוי.
169 דן בילסקי 16/11/2015 15:21 רדוד ומנותק
הפרופסור מואב לצערי הרב לא נצמד לטקסטים בפרקי מגש הכסף, סילף ולא דייק. מסכן מי שלומד אצלו. ילדי לא ילמדו אצל אדם כזה!!!!
168 cinege 16/11/2015 13:10 עבד נרצע של נתניהו ושל שטייניץ.
וחוץ מזה פטפטן בלתי נילאה
167 הגשש החיוור 16/11/2015 11:55 פטפטן, רדוד, שטחי ובלתי מוערך בקהילה האקדמית
.
166 יגאל 16/11/2015 11:51 פתיחת יבוא-יבוא עוני במקום יצוא עושר
פתיחת היבוא תתן עידוד לכלכת עבדות מחד ותמיכה בתעשיות נתמכות מאיידך. פתיחת יבוא גורפת כדעתו של פרופ. מואב צריכה להתבצע על בסיס כלכלי שווה בשער מפעלי הייצור תוך בדיקת העלויות היוצרות את המחיר
יואב 20/11/2015 20:12 הבעיה זה מכון התקנים.
חפש בגוגל 'מכון התקנים אסון למשק
165 אביב 16/11/2015 11:17 מעולה, מה הבעייה? דר. השיטה דפוקה
עדיף לצאת לרחובות יהיה המחיר אשר יהיה מלהשאר הביץ של האחרים
164 דני 16/11/2015 10:17 של נעליך
אינני מכיר אותך ואינני יודע לאיזה מיליארדר אתה משמש כפרזנטור. אבל כשאכותב משהו על פרופ זליכה וטוען שהוא לא מבין בכלכלה הייתי מציעלך בכל הנימוס של נעליך מעל רגליך ואם אתה כזה גאון בוא נראה אותך יוצא בסידרה קונטרה
163 צחי 16/11/2015 10:13 כרגיל, רודף צומי (ל"ת)
162 נ 16/11/2015 09:44 אמר היועץ של הפודל שטייניץ, שהביא אותנו לגירעון
של 40 מיליארד שקל !!!!!!!!1
161 איש עסקים בכיר 16/11/2015 08:44 הטעות היחידה של יצרי הסדרה היא הכללת הפרק השלישי...
הפרק האחרון הוא משנה פוליטית קומוניסטית, שלא עולה בקנה אחד עם הפרקים הראשונים. לפי דעתי על כך יצא קצפו של כותב המאמר. אגב, הריבית במשק היא פרט קטן ושולי בסדרה ואכן אין קשר בינה ובין הדרך שבה גוזלים את אזרחי ישראל.
הפרק השלישי הכי חשוב 18/11/2015 11:01 הפרק השלישי נותן את פרספקטיבה לתהליך הרס מדינת הרווחה
וגם אם כולם יצעקו "קומוניסטים" מהבוקר עד הלילה, זה לא הופך את פרופסור גוטוויין לקומוניסט. חלוקה הוגנת של משאבי מדינה קטנה ומאויימת כמו ישראל זה לא קומוניזם זה צדק חברתי. הצעקות רק מראות על הפוזיציה של הצועקים. ולכולם יש פוזיציה - הם נהנים מהמצב כפי שהוא. רקוב.
160 אני 16/11/2015 08:13 צודק לגמרי! צריך לעשות סדרה על פרופ׳ מואב (ל"ת)
159 שאול 15/11/2015 23:20 לגבי הריבית והדירות- גם מואב יודע שזו לא האמת
בריבית של 7 משכנתא ל25 שנים משלמת ריבית כוללת של 112%.היום ב2% משלמים רק 27. אבל אם המחיר הוכפל ופעם היה אפשר להביא חצי מהבית והיום רק רבע - אז אם פעם דירה עלתה X ושילמו עליה כולל ריבית 1.56X היום כשדירה עולה 2X ולוקחים 1.5X משכנתא. משלמים יחד עם הריבית 2.4X. ומואב יודע זאת היטב. אז אולי לא הגיוני לשים 4% ריבית שתהרוג את הדולר והיצוא. אבל המחיר של הורדת הריבית בתחום הדיור - כבד מאד.
158 עוזי 15/11/2015 12:08 למואב ורולניק יש דעה זהה בק"ע ועדי העובדים המושחתים
שניהם מסכימים שלועדים כוח מופרז ומשמש לסחוט מהציבור משלם המסים עוד כסף כדי להשמין יותר. ולדאוג לבני משפחתם.
אלימלך 15/11/2015 22:37 מה קשור
עוזי מה קשור וועדי עובדים. המחיר בעולם 2.5$ למה אצלנו 5.4$ המחיר גלוי כנס לאינטרנט ותמצא מחיר יומי וזה הממוצע של השנה האחרונה. אתה ואני לא נראה גרוש מזה וגם לא המדינה אז מה קשור כאן וועדי עובדים ?
157 עמית 15/11/2015 11:21 לא ממש סתרת את תוכן הסדרה
מסכים איתך שגוטווין הזוי ושזליכה מעט בעייתי בשוליים. אבל עם כל הכבוד (ויש כבוד), לא היה אדם אמיץ כזליכה במגזר הציבורי.... וזה קרה בתקופה שכל הכבשים שתקו (כי תכננו להיהפך לחזירים ביום מן הימים).
156 יוסי 15/11/2015 11:11 מעניין פרופ. מטעם מיהו הפרופסור המכובד ?
ה"כלכלן הלא רציני" זליכה (כהגדרת פרופ. מואב) היה החשב הכללי באוצר. אז אם הפרופ. מואב צודק, למה מדינה לא רצינית מינתה אדם לא רציני כזליכה לתפקיד כה אחראי ?? ואני לא מדבר על זה ששלל דמויות שעבדו מול זליכה - אולמרט, פואד, עו"ד רונן פישר נמצאים בשלב כזה או אחר של דרכם לכלא ורק זליכה מסתובב חופשי בחוץ.... אז מה קורה כאן ? כל מילה של זליכה אמת והעיפו אותו מהאוצר בדיוק בגלל הדברים האלה !! וזה שהסידרה דוחפת את הציבור לרחובות - כבר מזמן שווים נבחרנו שישברו להם את העצמות בגלל הצורה שכלכלתנו מתנהלת ב-20 השנים האחרונות. תקנו אותי אם אני טועה.
155 אלפא99 15/11/2015 11:03 פרופ' עומר אתה פוחד על השמנת שלך !!! (ל"ת)
חבל מאוד 17/11/2015 12:13 נכון מאוד
אתה אכן פוחד מהשמנת שלך ולא יכלת ליצור את זה בצורה יותר עלובה מזאת, לצערך הרב מגש הכסף מציג סטטיסטיקות והמרצים מסבירים מילים לא מובנות, אז פשוט לא היה חכם מצידך כרגע לכתוב את זה, אם כבר יכלת לכתוב את זה לפני... כשעוד היינו עם הראש באדמה
154 יאאלה תנוח 15/11/2015 10:55 מואב חושב שיש לו מונופול על הכלכלה
איפה היית במשבר 2008? איך פותרים את משבר הדיור? ייאלה עצות כמו חול ואין מה לאכול. צאו לרחובות, חברים וחברות.
א 15/11/2015 20:14 לא חכם
אתה לא חכם.... נצא לרחובות כי? פרשן כלכלי אמר? כי פקיד אמר?
153 כן לרחובות- כן מהפכה 15/11/2015 10:42 עובדה- אחד לא יוותר מרצון על- רווחים- כוח- קירבה לשלטון
וכל ה"קירצוצים" של מר מואב, לא נוגעים ללב העניין.
152 gillevk 15/11/2015 10:36 לא מסכים עם האדון
חוץ מדני גטווין שאכן מדבר כמה דברים הזוהיים ואפשר לראות שהוא קומוניסט, השאר לא משקרים. ירון זליקה העלה את נושא הריבית לא כאשמה של ממשלת ישראל, אלא את חוסר הרגולציה על המשקיעים יחד עם הורדת הריבית שהיה צריך להיעשות. פרופ מואב פשוט מרמה ומסלף דברים...בושה
151 יוסי 15/11/2015 10:20 מה עדיף הקפיטליזם החזירי שאתה נהנה ממנו
מתי ראית במו עינך אנשים שמרוויחים מחיר של ארוחה אחת שלך
150 אליהו 15/11/2015 09:54 מואב - איזה גוב מחכה לך במגדל / דיסקונט /בכיל בתשובה? (ל"ת)
149 רות 15/11/2015 09:34 לא צריך להיות כלכלן ..................
צריך להביא לידיעת הציבור כיצד הדברים עובדים ולא לטובתו ....
148 דונלד דאק 15/11/2015 09:28 עוד אחד שמדבר מפוזיציה
למרות שכולם יודעים שמה שביבי והטייקונים עושים זה שוד לאור היום.מביאיםלנו מליצי יושר לשוד הזה.
147 חה חה 15/11/2015 09:20 פרופ מואב המנטור של ביבי ינוד לנו בדרכנו לבית התמחוי (ל"ת)
146 פול קרוגר 14/11/2015 22:46 מר מואב גם היה בטח משמיץ את פול קרוגר
אין לי ספק שמר מואב היה משמיץ את פול קרוגר באותה מידה שהוא משמיץ את זליכה. מר מואב משתייך לזרם בכלכלה שהיום הרב כבר מבינים שהוא לא באמת דואג למרבית האנושות.
145 גל הפופוליזים העכור 14/11/2015 18:40 כחלון שייך לגל הפופוליזים העכור, ועתה הרפורמה שלו נחשפת (ל"ת)
בן 18/11/2015 17:40 שום פופוליזם, אתם צבועים (ל"ת)
144 דינה רנקביץ 14/11/2015 16:42 מגישי הסדרה אינם כלכלנים!
הטענה שמגישי הסדרה אינם כלכלנים מקצועיים היא לכל הפחות מטעה. כלכלנים מקצועיים הם אלה שהביאו עלינו את המשבר האחרון. הם אלה שניהלו את כלכלת העולם עד כה. ולאן הגענו?
חבל מאוד 17/11/2015 12:14 יופי דינה
קיבלת שקל וחצי, תהני מזה כי זה לא ישאר לך להרבה זמן...
143 אזרח מודאג 14/11/2015 14:23 כי זה מה שההון שלטון אמר לך להגיד (ל"ת)
142 מואב עשית מספיק נזק 14/11/2015 13:46 דרישה הזויה לא להקים מונופול ב2015 ולשלם כפול על הגז (ל"ת)
141 אזרח ותיק 14/11/2015 11:35 מואב עוף לנו מהעינים להרי מואב
לטעמי הוא פשיסט מלקק לביבי וחסידיו הדבר הכי טוב שהוא יכול לעשות לאזרחי ישראל לעוף לנו מהמדינה אל הרי מואב............הרי זה שמו
140 עודד 14/11/2015 11:11 צודק!! (ל"ת)
139 עופר 14/11/2015 10:54 זורה בוץ על כולם ולא מציע פתרון (ל"ת)
138 יובל כהן 14/11/2015 10:51 חלאה
שלום, קראתי בעיון עד שהבנתי שהיית יועץ של שטייניץ. הבנו- מושחת ושקרן כמו הבוס לשעבר שלך. כל מי שמנסה להכניס מקל בין גלגלי המהפכה הנדרשת, גם אם זה תחת תארים כמו "פרופ'" , או כביכול אכפתיות מטובלת במושגים כלכליים כדי לבלבל יותר את הציבור, ראוי לעונשים שטרם קבועים בחוק.
137 מריח טרולים 14/11/2015 09:58 איכססס, יש כאן סירחון של טרולים! (ל"ת)
136 די לאנרכיסטים 14/11/2015 07:34 סוף סוף פרופסור אמיתי (בניגוד לפופוליסט) (ל"ת)
135 אלי 13/11/2015 17:43 צודק פרו מואב
עד היום לא קיבלתי תשובה מי נתן לזליכה תואר פרופסור שווה בדיקה
134 מיכאל 13/11/2015 17:39 תבונתו של זליכה
מה שסטלי פישר שכח זליכה עוד לא למד....לתקוף את הורדת הריבית מטורף אמיתי,היה צריך להגדיל את מס הרכישה ל-15% לא היו המשקיעים בדירה שני,שלישית,
חבל מאוד 17/11/2015 12:15 גורם = תוצאה
גורם= תוצאה. הוא הציג סיבה ישירה שלאחריה זה מה שקרה.. מה לא הבנת? רוצה שאני אתרגם לך את הסדרה או שלא התחשק לך לראות עד הסוף?
133 חיים 13/11/2015 09:22 מואב, על גילוי נאות, שמעת? או שהמושג נאות ככלל זר לך...
מואב, על גילוי נאות, שמעת? או שהמושג נאות ככלל זר לך...? הינה עוד מושג בשבילך, לשבת... מלחך פינכה!!!
132 הלוחש לליצנים 13/11/2015 08:41 פרופסורה לא מעידה על תבונה
אפילו איין ראנד היתה מתחלחלת מהדעות הליברטאניות של אדון מואב. בן אדם שאין לו מושג איך חברה אנושית תקינה צריכה לתפקד על מנת למקסם את הפוטנציאל שלה (ושלא לדבר על לשמר את עצמה בסביבה עויינת...). לשיטתו הוא יכול להישאר LAST MAN STANDING וזו מבחינתו "חברה" (או מדינה או מה שלא יהיה). הבעיה תהיה שאז הוא יצטרך למצוא דרך איך להפרות את עצמו כדי להמשיך את ההשרדות של המין/קבוצה.
בן 18/11/2015 17:43 תראה כמה דיסלייקים עושים לך הצווארון הלבן האשכנזי (ל"ת)
131 פיפי 13/11/2015 01:09 נתניהו הוא ראש ממשלה נוראי (ל"ת)
130 סידרת הביזיון 13/11/2015 00:54 שקרים, דמגוגיה, פופוליזים והסתה זו סידרת מגש השקר
ככלכלן שמכיר את המשק ואת הנתונים ומכיר מאזנים ובנקים, ראיתי את סידרת השקר גיא רולניק לא טועה כשהוא טוען ש 40% מכספי החיסכון המוסדי ניתן לבנקים כאשראי. הוא פשוט משקר במצח נחושה. כל כלכלן שמכיר מאזן בנקאי יודע שבנקים לא לוקחים אשראי, אלא פיקדונות. בנקים נותנים אשראי. בכך מסית גיא עם האג'נדה העאלק חברתית את הציבור בטענות שיקריות שזו פשוט בושה. אותו הדבר השרלטן זליכה בטענתו כי החרדים עובדים וזה לא נכון שהם עניים בגלל שהם לא עובדים. הפרופ' זליכה משקר גם הוא במצגת שלו ומציג מספרי חרדים עובדים, כשהוא (וכל סטודנט שנה א' במבוא לכלכלה יודע שלא המספר קובע ולא אותו משווים אלא את "משקל החרדים העובדיפ". זליכה פשוט עוסק בנוכלות אין מילה אחרת. כאשר הוא טוען שלא שיעור התעסוקה הנמוך בקרב הגברים החרדים הוא הגורם העיקרי לעוני בקרבם. זו הסידרה וזו דמותם של הפופוליסטים העלובים שצמחו לנו פה דומה מאוד לטיעון המדהים שמתווה הגז (שלדעת כל המומחים בין 60-70% מהכנסותיו יגיעו לציבור כמיסוי מכונה על ידי קבוצה גדולה של הזויים שמישהו משקר או עובד עליהם, כ"שוד הגז" לא פחות ולא יותר.
יואב 20/11/2015 12:34 פקדון, אשראי, מה ההבדל לעזאזל
או בורות נוראית או הטעיה מכוונת שלך אדון מגיב! תקרא לזה עז מצדי....בשורה התחהתונה, זה כסף שהבנק משתמש בו לאשראי!
129 מכיר אותו 12/11/2015 21:31 עומר מואב ממורמר ברגיל ועוד יותר עכשיו כי הוא
לא רואיין למגש הכסף! חבל.
128 יובל 12/11/2015 21:08 ביבי אמר לו:תגיד שאני נורא ותקטול את הסדרה (ל"ת)
127 שי 12/11/2015 20:30 סוף סוף מישהו שאומר את האמת. כל הכבוד למואב.
מדובר באדם מקצועי ולא בהיסטוריון, אדם עם בעיות אגו קשות או אדם עם אג'נדה שלא מוכן להקשיב לנתונים כלכליים ומוכן לשנות את המציאות כידי למכור את העיתון שלו.
126 צופה וצוחק 12/11/2015 17:53 לדעתי מואב צודק, הם מתנהגים כאילו הם מציליים את המדינה. (ל"ת)
חבל מאוד 17/11/2015 12:16 לדעתך? חחחח הצחקת אותי
אולי לדעת הכסף ששלשת לכיס שלך.. דביל!!!
125 גדי 12/11/2015 16:26 כמה קשקושים בכתבה אחת.
לא ברור לי מה המניעים של מר מואב, אבל רצף כזה של קשקושים מזמן לא קראתי.
124 מומחה לקנוניות 12/11/2015 15:02 כאשר רק פוסלים ולא נותנים פתרונות מדויקים
אני יודע שמרמים.
123 חן 12/11/2015 14:07 אם הוא עדיין לא עובד אצל הטייקונים..
ההצעה בדרך. מביך...אפשר לא להסכים עם הכיוון שהדברים הולכים אליו אבל האמת ברורה לכולנו, הריקבון פה פושה בכל כיוון...
122 שלמקה 12/11/2015 12:18 איזה בירבוש, גם הוא מסכים שהמצב נורא....
אבל יש לו זמן למחלוקות אקדמאיות... היועץ הכלכלי של שטייניץ
121 אבי 12/11/2015 11:36 מבלי לקרוא את הכתבה אני לא מאמין לך כי אתה מקורב למנעמי
השלטון ומושחת כמוהם. אתה יכול לדבר יפה כמה שאתה רוצה אתה אחד שרוצה להנציח את הקיים ולהישאר עם מה שהשגת עד היום. לעומתך זליכה לא מפחד להפסיד את הכל אם זה אמת וזה בשונה ממך.
120 סיפורי סבתא 12/11/2015 09:07 העובדה שמעט מאוד מפגינים מעידה שרוב הציבור לא קונה
את הסיפורים שמוכרים לו.
שמטוב 12/11/2015 09:35 הציבור מבולבל ויפיל את ביבי כמו שהפיל אותו בשנת 2000
כאשר אהוד ברק העמיד עצמו מול ביבי. זה שברק ניכשל זה סיפוק אחר. בבחירות מנצח מנהיג עם כריזמה ובבחירות העמידו מול ביבי בוזי שהוא אישיות חיוורת וגם לא חכם. אם שלי יחימוביץ תהחה מנהיגת מפלגת העבודה יש סיכוי טוב שביבי יופל. כרגע כל ההפגנות הן רק יצירת דעת קהל שתבשיל בבחירות הקרובות. לא חשוב כמה מפגינים יש כאשר יסתמן סיכוי ממשי להפיל את ביבי יבוראו כל ההמונים. ההמונים הם כמו עדר שמחפש תיש שינהיג אותו. מהפכה אינה נעשית על ידי המונים אלא על ידי קומץ אנשים שדבקים במטרה.
119 האזרח דרור 12/11/2015 08:23 גם מואב אומר חצאי אמיתות
כאשר הוא מדבר על סקנידינביה לדגומה הוא לא מזכיר את המיסים הגבוהים. אז נניח שאין קביעות לעובדי המגזר הציבורי - הם לא נזרקים לכלבים כמו עובד שמפוטר בישראל אלא יש ארגוני עובדים שדואגים להם לאחר הפיטורים להכשרה ושיבוץ ודמי אבטלה. בסקדיניביה יש גמישות+בטחון - פלקסקיורטי - ומה שמואב מציע זה להשאר רק עם הגמישות בלי הבטחון.
118 זאב 12/11/2015 06:38 עימות אקדמי קדימה תרים את הכפפה
ברור שיש פה מצב של קנאת סופרים מציע שתיזום דיון ענייני בינך לבן רולניק וזליכה ותתמודד על העובדות יאמר לזכותם שעשו עבודה מאוד יסודית בהכנת הסרט תתמודד עם העובדות אחת לאחת בדיון מקצועי יכול להיות מעניין
117 כלכלן עם תואר שני 11/11/2015 23:39 פרופ' זליכה כלכלן לא רציני?
הוא פרופסור למען השם.. מוסד כלשהו ואני מניח שלא מכללת אוקספורד מסלובקיה בהשתלמות העניקה לו העניק לו את התואר.. נוסיף על זה שהוא עשה איזה תפקיד חשוב במדינה.. ומה בדיוק ההשכלה הרלוונטית של שר האוצר המכהן? מי מבעלי ההון במדינה בעל השכלה רלוונטית בכלכלה? מה בכלל לתואר בכלכלה ולהתעשרות? המדינה נגנבת לציבור מתחת לאף ואין כל הבדל בין ממשלת הניאו ליברליזם מתקופת בגין מועד היום לבין הפתקיות של ספיר ושל ממשלות מפא"י.. ההבדל היחידי הוא שאלה שזעקו עד סוף שנות השבעים שהם מקופחים וגונבים אותם, עלו לשלטון והם עדיין מקופחים וגונבים אותם. מזוכיסטים נמאסתם?
שי 12/11/2015 20:19 זליכה קשקשן
תואר פרופ' לא אומר כלום. יש לבן אדם אגו ענק והוא לא נותן לעובדות כלכליות לבלבל אותו (אם הוא בכלל בודק אותן).
מכיר יחץ 14/11/2015 20:51 שי. מושתל... (ל"ת)
116 מיכאל ב 11/11/2015 23:33 ברוב המוחלט של דבריך אתה צודק!
בניגוד לחלק גדול מהמגיבים אני מבין קצת בכלכלה ועבדתי מעל 30 שנה במפעל גדול עם ועד חזק. המסקנה שלי: ועד חזק = חברה לא יעילה.
115 מוטי 11/11/2015 19:26 אתה איש מכוער ונהנתן, משרתם של האדונים!!!!
לא הייתי נותן לך לנהל ועד בית. הדבר הכי בסיסי, אי אפשר לנתק כלכלה מחברה, הם שזורים זה בזה. תחזור לספרים, דביל.
114 חץ 11/11/2015 16:06 פרופ מואב אתה קלקלן ונציג הטייקונים שגנבו המדינה לכאור (ל"ת)
113 מיקי 11/11/2015 14:26 חצאי אמיתות מכל הכוונים
אני מסכים שבסדרה ובמיוחד בפרק השלישי שלה יש סילופים ולא מספרים בה הכל, אבל גם פרופ' מואב לא עונה עשירית מהטענות העיקריות של הסדרה. הריכוזיות המטורפת היא מאפיה לכל דבר וצריך לחוקק חוקים למנוע אותה. שוד הגז הוא לכל הדעות שוד. מוזר שלא הוזכר לעומק בסדרה עד עכשיו שוד הקרקעות (הסיבה העיקרית למחירי הדירות). אז נכון שהיה ניסיון של הימין לחסל את הסתדרות העובדים אבל זה משום שהיא היתה מושחתת מיסודה, והאינפלציה המטורפת שהיתה לא קשורה, הפרטת המפעלים השונים הוא צעד מבורך אבל המונופולים הם בפירוש האחראים לסגירתם. הגיע הזמן שהממשלה תחוקק ותאכוף חוקים עבור העובדים כדי שלא יצטרכו בכלל הסתדרות. הגיע הזמן שיוסיפו עוד כמה מדרגות מס - מעל 50000 לחודש 50% מעל 100000 לחודש 60%. אפשר לפגוע בקלות באנשים שקונים דירות להשקעה ולא למגורים. כל מה שצריך הוא לנסות לפתור את הבעיה ואת זה הממשלה חייבת לעשות.
112 אבי 11/11/2015 13:46 אידיוט מושלם
לפני 20 שנה - כאשר רכשתי דירה היה לא רק הרבה יותר קל אלא קל מאוד לרכוש דירה , היום בלתי אפשרי.
שי 12/11/2015 20:22 זה אומר שלכולם היום, קשה יותק לקנות דירה? מי אידיוט? (ל"ת)
חבל מאוד 17/11/2015 12:17 שב בלול... (ל"ת)
111 רועי 11/11/2015 13:46 מוצאי שבת כיכר הבימה 14.11 (ל"ת)
110 אור 11/11/2015 13:07 לגבי רבית משכנתאות הוא משקר
זה שקר שאי אפשר להפריד את הריבית על משכנתאות מהריבית בעולם. הבנקים יודעים טוב מאוד מי בא למשכנתא לדיור בארץ ומי להלוואה רגילה. וחוצמזה גילוי נאות שמואב יעץ לממשלה והוא חלק מהשיטה.
אופיר 11/11/2015 13:41 אתה טמבל גדול
אי אפשר להפריד את הריביות, הרי שיש סוגים של ריביות שכולם מתבססים על ריבית מייצגת, את הריבית המייצגת לא ניתן להפריד כמו שאתה טוען, כי דבר ראשון יש לה השפעה מאוד חזקה על שער המטבע. אם אתה לא מבין את זה, מציע לך ללמוד קצת לפני שאתה כותב תגובה נוספת.
אור 14/11/2015 13:34 הריבית על משכנתאות כבר נפרדת עם פקידים שונים וחישוב אחר
טמבל מי שמקים מונופולים ב2015
109 ד"ר יוסי ויינשטיין 11/11/2015 12:33 כתבה שמביעה את הגישה השגויה הנפוצה באקדמיה
לצערי הרב, האקדמיה דוגלת באופן מוחלט בגישה הניאו-ליבלית. האמירה לדוגמא כי המדינות הסוציאל-דמוקרטיות מפריטות הרבה עסקים ושירותים היא אמנם נכונה, אבל זה בדיוק מה שמחריב שם כיום את מדינת הרווחה. את זה פרופ' מואב שוכח לומר. כמו שנתניהו איים שאם לא נפריט וניתן הקלות לבעלי הון נגיע למצב של יוון אבל שוכח לציין שהמדיניות הזו ממש היא שהביאה את יוון למצבה הקשה. מדינות סקינדינביה הפכו למדינות רווחה בעקבות מאבקי עובדים אדירים מצד ארגוני עובדים דמוקרטיים (מודל שאומץ בארץ ע"י "כח לעובדים") חזקים פי כמה וכמה מההסתדרות. אבל מדינת הרווחה נשענה במידה רבה (אם כי לא מוחלטת) על ניצול עובדים במדינות עולם שלישי. אבל יש מגבלת זמן לכמה אפשר לשמור על רווחים קפיטליטיים, גם תחת סוציאל-דמוקרטיה, והזמן הזה נגמר ב-2008. עכשיו הקפיטליזם נאלץ לחסל את מדינות הרווחה ולדחוק המונים לעוני, רעב ובערות. ה"סוציאליזם המעופש" כפי שמגנה אותו פרופ' מואב, הביא מדינות חקלאיות נכשלות לתיעוש ושגשוג כלכלי-חברתי ללא ניצול של עובדים במדינות אחרות. רוצים לדעת מה זה סוציאליזם באמת? תקראו באתר של "מאבק סוציאליסטי"
108 רז 11/11/2015 11:53 אז מה עדיף
גם כלכלן הוא הסטוריון ! ויש אומרים חי בהיסטוריה , פעם שאלתי את הפרופסור איך נקבע התקציב , התשובה הדהימה אותי התקציב המוצע הוא בעצם התקציב ההיסטורי מוכפל בפקטור של חיזוי עתידות (קוראת בקפה) ואז מקצצים ושוב פונים למכשיפה כדי שתיתן תחזית צמיחה/אינפלצייה וכו , בשלב הסופי מכניסים את הסחטנות הקוהלציוניות ומצפים בחוק ההסדרים כדי שאף אחד לא באמת ידע מה יש בתקציב אופס ! בעצם תיארתי הכנת עוגה ..... כלכלן יודע לחתוך ולראות מסגרות , אבל לעולם אינו נכנס לניתוח העבר , ולפיכך תמיד טועה, הסטוריון יודע לחתוך ולראות את כל השכבות ולנתח בצורה היסטורית מה קרה, מתי קרה , למה קרה , מה היו התוצאות .... הבחירה בהיסטוריון הייתה לדעתי הטובה ביותר
107 השיטה 11/11/2015 11:45 על מגש של כסף לוקחים לנו הכל
השיטה היא לעצום לנו את העינים - כדי שלא נראה את הגזלנים "שמקבלים" הכל מהמדינה בחינם - הם כמובן לא משלמים מיסים על הרווחים...חינם - במחיר הכרות (דאג לי ואני אדאג לך), הם פותחים מפעלים (כדי שנגיד שהם דואגים לנו) - על הרווחים שהם עושים לא משלמים מס... ואז מהאזרח הקטן הממשלה והטיקונים - מוציאים את כספו בכל מיני שיטות מס ישיר ועקיף... ואזרח הקטן משלם להם על :מגש של כסף" ואומר להם תודה ש"סידרתם אותי" - אז להצעתך, עדיף להמשיך לעצום לנו את העינים כדי שלא נדע שאנו מטומטמים... זו הצעה מעולה... של הפרופסורים שיוצרים את השיטה... (שכח מימני ואני אשכח ממך)
106 איתן 11/11/2015 10:52 למי שיש זירה והוא מסודר זה לא מזיז לו
כל מי שהסתדר וחי טוב לא רואה את האחרים שיגור בשכירות כמה שנים ויגיש מה זה.
105 לא פעם ראשונה שהם טו 11/11/2015 10:11 צריך לסגור את התכנית מגש הכסף (ל"ת)
אמנון 11/11/2015 14:56 היא תיסגר ותיגנז אחרי שהשחיתות תבוער מהמדינה. (ל"ת)
104 אמיר 11/11/2015 09:29 אמר מי שהציע להגדיל את רווחי הבנקים בשביל "יציבות"
מה דעתך על להעביר את הרווחים למדינה, הרי בכל מקרה בשעת משבר הציבור יצטרך לחלץ את הבנקים הללו לא? או שזאת לא יציבות שמעניינת אותך אלא רווחי הבנקים עצמם.
103 איריס 11/11/2015 09:20 כמה עוד אפשר לבלבל אותנו בדעות אישיות (ל"ת)
102 אחד העם 11/11/2015 09:13 לפחות כולם מסכימים ש״ביבי נוראי״ אבל העם דפוק ומצביע לו
העם באמת מטומטם.
101 רועי 11/11/2015 08:32 סוף סוף מישהו שאומר את האמת על הסדרה הבולשביקית
בושה שסדרה כזאת משודרת במאה ה-21
אמנון 11/11/2015 14:55 אני מתבייש במשהו אחר
אני מתבייש שיש כזו שחיתות במדינתינו ושכולנו נתנו לזה לקרות!
100 ישראל 11/11/2015 08:23 עוד כלכלב (בכסף ?) של הממשלה (ל"ת)
99 הקורבן 11/11/2015 06:57 גם אם מגש הכסף אינה שיא הדיוק
העם חייב לצאת לרחובות. זאת ממשלה חסרת אחריות שמקצה משאבים עצומים למתנחלים ולחרדים,חלק מהשרים מושחתים עם עבר פלילי,פקידים בכירים משתפ״ים של הטייקונים,אינה נלחמת במונופולים,עובדי ח החשמל שולטים בה,שרים חסרי יכולת קשקשנים ועוד ועוד. אז אם היית פרופ׳ שאכפת לך ממה שקורה כאן היית מדבר אחרת. לכן הדברים שלך אינם אמינים.
98 גיא 11/11/2015 06:53 השלטון מגייס סנגורים כדי לנגח את סדרת הכתבות.. מפתיע (ל"ת)
97 דוד 11/11/2015 06:48 זליכה אפס
בחור טעון רגשי נחיתית מהילדות. אני לא יודע איך קיבל תואר פררופסור כדאי לבדוק.
96 ברוקר לשעבר 11/11/2015 06:35 בתור ברוקר שעבד ב4 בתי השקעות וב-2 בנקים במשך 15 שנה
אתם לא מבינים כמה עובדים על כולכם ב*עינים*, יש כאן מועדון סגור ורובכם המוחלט לא חבר בו, זה בסדר, גם אני כבר לא. אני עזבתי אותו מרצון כי נגעלתי, נגעלתי מהגניבות השקטות, נגעלתי מהרחיצות ידיים ההדדיות, מהחיוכים המזוייפים, מהנשים שלהם מהגברים שלהם מהבתים שלהם שממומנים ע"י גניבות מהמסיבות של איתן אלדר (נידון ל-3 שנים) מה חיוך העברייני של ג'קי בן זקן (נידון ל-3 שנים), המסיבות והאנשים והכסף הוא גורם מאוד חזק ומייצר סוג של שיוויון כזה שלא יהיה שווה לבן אדם נורמטיבי לפרוץ אותו ולספר לכולם שהכל בלוף אחד גדול ושגונבים אתכם, את כולכם. מי שבתוך המועדון הזה מקבל משכורות שנעים בין 25K ל-120K, דמי שתיקה של שכירים. לפתוח הכל? אני אפתח, יש מצב שאני אכתוב גם ספר על הדרך עם פרטים מדוייקים שאנשים לא יבינו איך לא תובעים אותי, אבל הכל יהיה מדוייק ותבינו כמה בעלי ההון עושקים אותכם, איך הם מנקים את המצפון, מי מתחזק להם את הכוורת ואיך הכל בנוי. זליכה זה רק ההתחלה, יבואו עוד הרבה כמו ירון וכמוני, אל דאגה, שיוויון במדינה פה יגיע, עוד עבריינים ילכו לכלא ויפה שעה אחת קודם.
לא יתנו לך לפרסם 19/11/2015 17:32 גם הבעל הראשון של הקיסרית שרה
כתב ספר על חיי הנישואים שלהם והוא לא יכול לפרסם אותו
אליהו 15/11/2015 10:00 חזק !!!! תפתח לעומר את העיניים או שהוא מעדיף להיות סתום (ל"ת)
לימור 11/11/2015 11:33 הרחב, פרט ונמק בבקשה (ל"ת)
פיני 11/11/2015 10:05 היה נחמד אם הייתה מצביע מה הכיוון שבו הכסף זורם
לכיסי המקורבים
95 תתחברו כולכם 11/11/2015 06:20 למכונת אמת קודם
שמתחילים לעבוד.חצי מדינה תיפסל.רולניק וזליכה דוברי אמת!
94 טלי 11/11/2015 03:03 הסדרה מריחה פוליטית. נקודה.
הם נדבקו בחיידק של סתיו שפיר. המתנחלים והדוסים לקחו לנו את הכסף. ככ הרבה שיקולים חסרחם שם מפה ומפה. דיון שמנוהל על שביב קוצקוץ מחשבה שהתפתלה והתפתלה ומצאה מסקנות הזויות בדברים רבים. כל עוד ע לתה התלונה לשלטון כזה או אחר ביטלו את הדחף לשנות משהו אמיתי והחדירו ייאוש רב. בכלל רעיונות שמבוססים על איש אחד יכולים להביא למהפך גם להוליד רב מרצחים. גם ברוח העם ואהבת הארץ.
אורן 12/11/2015 17:41 ואת מסריחה פוליטית.נקודה.
וממש אין טעם להרחיב.
93 אני 11/11/2015 02:44 כל הכבוד לרולניק ולזליכה!!! (ל"ת)
92 ... 11/11/2015 00:54 העובדות מדברות בעד עצמן
זה ממש לא משנה אם נתון כזה או אחר לא מדויקים לחלוטין. העובדות הן שהכל יקר פה מידי ושזוג צעיר לא יכול אפילו לחלום על רכישת דירה בכוחות עצמו כתוצאה מעבודה (שלרוב גם דורשת ממנו לעבוד הרבה יותר מידי שעות, ולראות פחות את המשפחה או לקדם את עצמו כעצמאי חלילה). וזה חרא, וזה מסריח, לא משנה איך תערבבו את זה.
91 עופר 10/11/2015 23:24 איך קבלת תואר פרופסור? באיזה תחום התואר? אני מניח ש...
יש לך תואר בשטותניקיות, או אחיזת עיניים? אתה כמו נתניהו וחבריו: חושבים שהציבור טיפש, אין מונופולים? אין שליטה של 20 משפחות על 80 אחוז מהמשק? כן, זליכה והשני לא יודעים על מה הם מדברים, אתה יודע! תזחל לחור חזרה, מאיפה שיצאת וקח איתך את אלו שמשלמים לך לומר את השטויות שאתה מוציא מהפה
90 רשימת התורמים 10/11/2015 23:10 של המרכז הבינתחומי
בולטים ברשימת הידידים המכובדת: משפחת תד אריסון ז"ל, מר רונלד לאודר, משפ' רקנאטי (האחים אודי ומייקל והאם דינה), מר הרי רדזינר מדיסלדורף, מרים וברנרד ינקין מאוהיו, מר אפי ארזי, קרן ריץ', מר סמי עופר, קרן קיסריה, מר ליאוניד נבזלין ועוד. מעניין אם יש להם אינטרס בלהשמיץ את מגש הכסף ?!?
89 מגב 10/11/2015 22:29 נו.. מה אפשר לצפות מהסמרטוט של השלטון (ל"ת)
88 נעמן 10/11/2015 22:23 המגש ..איננו מכסף כלל
גם הפרופ מואב , לדעתי לא העמיק דעת בפרשנותו להופעת שלושת המוסקיטרים על המגש, ככלכלן וכתושב הארץ הזו צריך היה להעמיק בפרטים ולא בסיסמאות של "שוק חופשי" יבוא תחרותי, עובדים מענפי ייצור יעברו לענפי יבוא וייצוא, ,,, בולשיט...אכן מנתיב העשרה יעבדו במחסני יבוא של ירקות מתורקיה, מעין יהב יסעו לפטרה לעבוד בתיירות גבולות הצפון יהיו שוממים מרועי הצאן וישובים רייקים, רמי לוי ימכור התפוח והאגס מאיטליה בגרוש פחות, שמן הזיית המיובא לאחר תימחור זול מסובסידיות איטלקיות..... "ייצב" את החקלאות המקומית, כך זה עם העגבניות מתורקיה והגבינות מרומניה, ולא נגע בנושא "מיתווה" הגז, ולא סיפר שהנורוגים....מממסים ב60% כמו ה...שישינסקי ..אך גם משותפים בהשקעה ב"הימור" הקידוח, דבר שמדינת ישראל לא עושה,
87 משה ראשל"צ 10/11/2015 22:23 לגבי זליכה הוא צודק הבחור הזוי ומתוסכל - ושונא את
נתינהו וזה מעביר אותו על דעתו על זליכה נאמר הקנאה והגאווה מוציאים את האדם מן העולם
שמטוב 11/11/2015 06:24 כשאין מה לאמר מתחילים לדבר שטויות
הנה לך עוד מספר מילים שימושיות לאמירת שטויות: קומוניסט, בולשביק, עוכר ישראלת שמאלני, ימני , ממון על ידי סעודיה/קאטר/אנטישמים אידיוט, לא מבין כלום בכלכלה, סטנדפיסט, ליצן. והנה מספר מילים שאומרות את האמת: 1) הממשלה מושחתת ופחדנית, השרים חוששים למשרתם ולא איכפת להם כלום חוץ מזה. ביבי מגלומן מושחת שהורס את כלכלת ישראל על ידי מכירתה לבעלי הממון. הוא משקר לעצמו ולאחרים בסיפורי בדיות על כך שמכירת ישראל לעשירים תגרום לפריחת הכלכלה. בינתיים ביבי מרושש את אזרחי ישראל ומכניס אותם ואת ילדיהם לחובות שהם לא מסוגלים לפרוע.
86 פיני 10/11/2015 22:10 להלן מספר תוכניות ביוטויוב שמסבירים בצורה יפה מה קורה
מצטער זה באנגלית : על מה זה דפלציה ומדוע אנו חובים אותה כעט https://www.youtube.com/watch?v=pSOGwthC_JQ עוד סרטון על דפלציה https://www.youtube.com/watch?v=vAFtlgJNMCo
שמטוב 11/11/2015 06:25 דפלציה זה מצב שבו לאנשים ניגמר הכסף הפנוי לקניות. (ל"ת)
85 אזרח 10/11/2015 21:59 מגש הכסף מלאה בשקרים
אבל אין עיתונאי אחד שמעז לצפצף. כולם פוחדים מרולניק
האמנם? 19/11/2015 17:29 פרט, נמק והסבר (ל"ת)
האמנם? 19/11/2015 17:29 פרט, נמק והסבר (ל"ת)
איך אתה קובע שהתכנית 11/11/2015 00:31 מלאה בשקרים .אולי תואיל להצביע עליהם בבקשה שכולנו נדע. (ל"ת)
84 אחי 10/11/2015 21:57 ידעתי מהתחלה שהכל סיפורים (ל"ת)
אמנון 11/11/2015 14:52 נכון רק שבמגש הכסף הם מתבססים על עובדות. (ל"ת)
83 אזרח 10/11/2015 21:35 עוד אחד שמנותק מהאזרחים ומחובר לשלטו (ל"ת)
82 העיקר מדבר על נתניהו 10/11/2015 21:31 מואב ? השם הזה לא מזכיר טוב... ראה פרשת וירא (ל"ת)
81 שקר 10/11/2015 21:06 נשמע ששילמו לפרופ' עומר מואב להעביר ביקורת רעה
הכל מכור
גרין 10/11/2015 22:22 היה יועץ הכלכלי הבכיר של שר האוצר יובל שטייניץ (ל"ת)
80 גולן 10/11/2015 21:04 כפר תבור
עוד חזיר מושחת שמסתתר אחרי השם פרופסור אוליי גם אתה מקורב לצלחת החזירים
79 לא עוד 10/11/2015 20:55 אמירות ד"ר זליכה הזויות ? תכנס לסופר תראה
בישראל יש מטרה אחת להעצים את החברות הגדולות ולמגר את הקטנות לעבוד מול הממשלה זה המשפט ממנהל הפרוייקט , לא נעבוד איתך כי אנחנו מעדיפים לעבוד עם חברות גדולות ולא קטנות כשאשר הם לא מקבלות תשלום הן עושות בלגן אז אתה אותה פרופסור אך מנותק מהמציאות
78 יעקב 10/11/2015 20:42 לפי התגובות המטופשות ברור שהאיש צודק (ל"ת)
77 פוזיציונר 10/11/2015 20:41 אדוני הפרופסור המדינה הרוויחה ביושר את חוסר האמון במערכ
כולם עושים לעצמם ומדברים מתוך פוזיציה. מי משלם לך כדי להכפיש אנשים שחושפים שחיתות טיפשות אינטריגות ואינירסים?
76 שחר. כלכלן 10/11/2015 20:39 תיקנתי את זילכה בתובנה בסיסית והוא לקח את התיקון ושיבש
טענות זילכה בנושא הגז אינן מתיישרות על עובדות אלא לפי צרכיו במסר, תיקנתי אותו בדבריו, הוא לא הגיב. בהפגנה העלה את התיקון ושיבש את זה לצרכיו לקול תרועת חבורת הטהרנים
תעלה את התקון כאן 11/11/2015 00:35 ותן לנו להחליט.הצהרה כזו צריכה בסוס לדו שיח רציני
אם זו כוונתך.
75 שי 10/11/2015 20:09 מגש הבסף
מושחתים נמאסתם כמה שלמו לך על התבה נגד שלך
74 מק 10/11/2015 20:03 ממש נורא איך מעזים לומר את האמת
מואב לאיזה גוב הינך מחכה כל הכבוד לסידרה האמתתבםרצוף
73 אהרון 10/11/2015 20:00 כדאי שתהיה ישר עם מצפונך מלכך פנכה עלוב (ל"ת)
72 כן כן 10/11/2015 19:56 השם האמיתי של Gutwein זה Schlechtwasser (מיים רעים) (ל"ת)
71 מיכה 10/11/2015 19:56 פרופ׳, שאלה
אם המשוואהמחיר הבית=הון עלות המשכנתאאזי כאשר העלות של המשכנתא תעלה, ההון העצמי יהיה חייב לרדת כתוצאה ממחיר גבוה שרוצה לפגוש קונה.כלומר, עליית ריבית תוריד מחירים.
ברור שמחיר הדירות יר 10/11/2015 22:05 אגב הורדת הריבית גרמה לעליית מחירי הדירות כי אין אחטרנט
אנשים קונים דירות כי אין להם אלטרנטיבה אירת צכסך בבנק
70 אתה גטווין זליכה.. 10/11/2015 19:55 עומר לא הבנת ! התקשורת רוצה מהפכה אתם רק שחקנים (ל"ת)
אור 14/11/2015 13:38 Yנט, ישראל היום, וואללה, מעריב, ערוץ 2 - רוצים מהפכה ? (ל"ת)
69 עומריקו 10/11/2015 19:48 אתה לא ישר!
היית עוזרו של שטייניץ בהיותו שר האוצר. שטייניץ, אותו זה שקימבן ליצחק תשובה את מונופול הגז. בנוסף, אתה מךמד בבתי ספר על שם משפחות בעלות כוח ומונופול בישראל אז אל תבלבל בראש.
68 תזכה ליותר פרסום.." 10/11/2015 19:29 "ואני אומר לך שכשתפרסם מחקר שנוגד את התיאוריות הכלכליות
זה בדיוק מה שהוא עושה: יש סדרה מצליחה, והוא יוצא נגדה - רק כדי לזכות בפרסום....
67 גל 10/11/2015 19:19 מה המניע שלך? אתה צודק רק בחלק מהעובדות
שלא יודעים איך להתמודד עם עובדות שלא נעים לשמוע מחפשין משהו קטן לתקוף. זה נכון. הסדרה טועה בכמה עובדות קטנות, אבל צודקת ב100% בכיוון הכללי. בתור אוכלוסיה (ואני ממעמד הביניים העני) פשוט מזיינים אותנו ואנחנו שותקים כי בתור ציבור אנחנו מטומטמים. אין סיבה למחירים שיש בארץ, בכל תחום - דלק, דיור, אוכל ...הכל!!!
66 בנצי 10/11/2015 19:11 מגש הכסף
ראיתי את הסידרה לדעתי ירון זליכה אמיתי שלא הלך עם הזרם נלחם בשחיתויות ושילם בכיסא בתפקיד בכיר בממשלת אולמרט ולא פחד כל הכבוד לו שאפו.
65 די לבולשביזם 10/11/2015 18:47 מסכים לכל מילה, שמח שיש גם קולות שפויים (ל"ת)
יול 11/11/2015 12:43 עובדות ? משהו ? (ל"ת)
64 האיש גאון 10/11/2015 18:41 וואלה ריבית נמוכה לא מעלה את מחירי הדיור?
האיש גאון, המציא כלכלה משלו, מזלזל כל מי שלא חושב כמוהו.
סטודנטית 10/11/2015 20:32 אתה טועה
ריבית נמוכה גרמה להעלאת מחירי הדיור, כי בסביבת ריבית אפס השקעה בנדל"ן אטרקטיבית יותר כנראה מאשר באפיקי השקעה אחרים. עם זאת מחיר המשכנתא ירד משמעותית. כיום בשביל לקנות דירה צריך יותר הון עצמי וסכום משכנתא גדול יותר, אבל מנגד משלמים על הלוואה פחות.
סטודנטית 10/11/2015 20:32 אתה טועה
ריבית נמוכה גרמה להעלאת מחירי הדיור, כי בסביבת ריבית אפס השקעה בנדל"ן אטרקטיבית יותר כנראה מאשר באפיקי השקעה אחרים. עם זאת מחיר המשכנתא ירד משמעותית. כיום בשביל לקנות דירה צריך יותר הון עצמי וסכום משכנתא גדול יותר, אבל מנגד משלמים על הלוואה פחות.
דוד 10/11/2015 20:18 זה לא מה שהוא אמר (ל"ת)
דוד 10/11/2015 19:43 הוא לא אמר את זה! נא לדייק.
הנה ציטוט: "כשהריבית יורדת מחיר הדירות עולה, אבל עלות רכישת דירה ומחירה אינה אותו דבר".
63 מנשה 10/11/2015 18:39 יוקר
המחיה לא נורמלי לא יאומן מה שקורה פה .
62 משה משה 10/11/2015 18:37 בסביבת ריבית אפס
קשה הרבה יותר לחסוך להון ראשוני לדירה. לפני 15 שנה לא היה מס רווחי הון בשעור 25% וניתן היה לקבל ריבית חסרת סיכון חיובית. היום קשה יותר לחסוך את ההון הראשוני!
61 KPM 10/11/2015 18:37 תיכף הוא יספר לנו שלמעשה מחירי הדירות ירדו !
מי מדבר על ריבית של 4% ? מדובר על ריבית של 2.5% שהייתה גורמת לכל הגמלאים שחשבו שהם "כרישי נדלן" לשים את הכסף בבנק במקום בדירות. ריבית כזאת וגבוהה ממנה קיימת במקומות רבים בעולם ואף אחד לא רץ לשם. אם מורידים את כמות הדירות שנקנו להשקעה הרי שהיינו מוצפים בדירות והמחיר לא היה ממריא. מעניין איזה נוסחא לחישוב מחיר הדירה ימצא הפרופסור כשהריבית תעלה ומעניין מה יגידו על זה בבנק למשכנתאות כשהזוג הצעיר שנגמר לו הכסף ינסה להסביר להם שקנה דירה ב-2015 כי פרופ' מואב אמר שלא יותר קשה לקנות דירה ממה שהיה לפני 20 שנה להורים שלהם.
60 זקנתי 10/11/2015 18:34 מיואש
עוד בלה בלה בלה, שהציבור יבין עאלק, שידייקו בלה בלה - אוי מדינתי את הולכת פיחפן
59 נתי 10/11/2015 18:27 סוף סוף סידרת כתבות שמפריעה לך לחיות חיים טובים
ללא הפרעה? אני דוקט התרשמתי מאוד שהחבר'ה דופקים את האזרח.ואם מישהו יצא כאן לרחוב,זה רק אם יקחו לאזרחים את הכסף השחור שהם חיים ממנו
58 אלי 10/11/2015 18:08 צודק הבחור
זליכה מלא רגשי נחיתות מהילדות יורה דברים הזויים וסתם מתסכל את מאמיניו המתוסכלים
57 הקיבוצניק שבגד 10/11/2015 18:01 הגמל לא רואה את הדבשת
עומר מואב באמת מאמין באסכולת שיקגו הוא האדמות השימוש המושלם שלה. וככזה הוא מפחד פחד מוות שהציבור יתקומם יביא לשינוי אמיתי ואז נראה את ערוותו וערוות האידיאולוגיה הכלכלית שהוא מקדם וכולנו סובלים ממנה. ולעבדות שתקפת המתאם החזק ביותר שמסביר את עליית מחירי הדיור הוא הריבית. לא היצע לא ביקוש רק הריבית וזה לא עוזר לאף אחד שהחזרי המשכנתא ירדו כי הם יעלו חזרה כשהריבית תעלה האבטלה תגבר ו הצמיחה תתמתן. פרופ גוטווין העלה השערות מרחיקות לכת אבל האם אין קשר בין המדיניות הכלכלית הנהוגה בישראל מאז המהפך ב 77 לאינפלציה לריסוק ההסתדרות ולגידול הפערים? האם לא ניתן היה לפתוח את המשק במתינות לאורך זמן ובבדיקה מתמדת של הנתונים ושיפורם? תבדקו את מה שעושה סין ותבינו שכשעושים דברים גדולים באחריות ולא מתוך אידיאולוגיה טיפשית אפשר לארגן נחיתה רכה גם אם אלו דברים קשים.ולבסוף ההקשר האישי משפיע גם על מואב הוא היה ה"יועץ" הכלכלי של שר שלא הבין דבר בכלכלה וככה ניתב את המדיניות לתהום בה אנו נמצאים היום. הוא האחראי (גם אם לא הבלעדי) לחלק גדול בעליית מחירי הדיור והוא תוקף את כל מי שאומר זאת כי זו ההגנה הטובה ביותר...
56 מרים 10/11/2015 17:53 למה על חברת חשמל זליכה לא מדבר?זליכה
האדם הכי צבוע בישראל!! העבד של שלי יחימוביץ
55 מרצה לכלכלה ומימון 10/11/2015 17:51 למה הכותרת נגד הזרם? הוא עם הזרם
מי שנגד הזרם זה שליכה רודף הפרסום עם אגו ענק שלא מפנים שהוא טיפש
54 בא 10/11/2015 17:36 למה פרופסור ,דירות ב2 מליון שקל זה לא הזוי , כולם יורדי
ם לקנדה זה לא הזוי ,יש שם כבר שכונת בנימין נתניהו זה לא הזוי . זאת האמת פרופסור .
53 אנונימי 10/11/2015 17:34 מעניין מי משלם לך/את מי אתה משרת
דבר אחד ברור דבריך מונעים משיקולים לא אוביקטיביים אתם מפחדים...השיטה הולכת ומתגלה... אתם מפחדים שהיום יותר ויותר אנשים מגלים למה הם עובדים כל כך קשה ואתם אלו שחוגגים...
52 פטריוט 10/11/2015 17:30 מגש הכסף
הסדרה מגש הכסף פוקחת לציבור את העניים,וזו הסיבה שאתם מפחדים
51 CJ 10/11/2015 17:24 אני מאמין לחברה מהסדרה ולא לבחור הזה (ל"ת)
50 אזרחים 10/11/2015 17:23 הם מ פ ח ד י ם !!!!
מגש הכסף התוכנית החשובה ביותר בעשור האחרון.
49 יובל 10/11/2015 17:12 מואב יא אפסססססססססססס מה אתה עשית שהיית באוצר
אתה כל פעם נובח ללא תכלית
48 Big bear 10/11/2015 17:08 בחירות עכשיו
להקרין את "מגש הכסף" יום יום בטלויזיה בקולנוע במתנסים בפארקים ברחבי הארץ.גיא רולניק , ירון זליכה , פרופסור גוטווין , הם הדור הבא של הפוליטיקאים שיובילו את המדינה.
47 ישראלי 10/11/2015 17:05 סוף סוף בחור חכם (ל"ת)
46 ציקי 10/11/2015 17:05 היה יועצו הכלכלי הבכיר של שר האוצר יובל שטייניץ. מפתיע?
בדיקה קצרה בגוגל
45 ארז 10/11/2015 17:05 חבל
חבל שפרופסור מואב פוסל אחרים. כאימרת הפתגם הידוע. פרופסור מואב הינו יועץ ותומך די מובהק של מדיניות הממשלה. רק שזו מביאה עלינו, ביחד עם תפיסת עולם של ״לא לעשות דבר״, הרס וחורבן. היה ראוי שהפרופסור יציין במה בדיוק תפיסתו של זליכה טועה ומטעה, מדוע מי שאינו פרופסור לכלכלה מבית מדרשו של ביבי אינו מבין בכלכלה ובמנהיגות. פרופסור מואב לא הבין דבר בסיסי אחד. הסדרה אינה עוסקת בכלכלה. היא עוסקת בשחיתות ציבורית, בדיקטטורה חוקית, ובהון שלטון הרסני. לא צריך להיות פרופסור כדי להבין זאת. יתרה מכך. עצותיו של הפרופסור לממשלת ישראל לא הביאו יותר מדי תועלת. אולי להפך.
44 מוזס 10/11/2015 17:04 עוד כלכלן שמשאת את השיטה הקיימת
סוף סוף סידרה שפותחת לאנשים את העניים, הגיע הזמן להתעורר.
43 אמיר 10/11/2015 16:56 הם מפחדים - ממש מפחדים!
שלא לדבר על זה שהכניסו את המשטרה לעניין - משטרה נגד הציבור - איזו טעות! חובה לראות את ולו רק בגלל שהם לא רוצים שתראו אותה!
42 ניב 10/11/2015 16:55 מואב .. משרתם של אדונים ...נקודה .
לא משנה מה פרופ מואב אומר או חושב ... העובדות יותר חשובות .. מהפרשנות שלו
41 ירון 10/11/2015 16:54 ריח של קנאה באוויר... (ל"ת)
40 חיים 10/11/2015 16:52 משרתם של האדונים
ברור שהוא לא מאמין למילה ... מקבל 80000 ש"ח חודש מהמכללה שממומנת על ידי עשירי ישראל (על ידי תשלום שכר לימוד מופרז) עוד מלקק ישבנים
39 לך הביתה 10/11/2015 16:50 הגיע הזמן למהפכה
מי שלח אותך לזרוע חול בעיני הציבור?! המדינה היא של כל אזרחיה לא של עשר משפחות. אנו, המשלמים מיסים, השולחים את בנינו להילחם בשם המדינה, אנו העובדים, אנו שלא מצליחים להגיע לדירה, לפרנסה ולכבוד. אנו דורשים: מ ה פ כ ה ! ! !
38 טומארפורקולו 10/11/2015 16:49 ד"ר מואב להגיע הביתה בשלום אחרי יום עבודה זה לא חוכמה
אם כל כך טוב אז למה הכל כל כך יקר ?ואם הכל נפלא אז למה אנחנו במקום הראשון ביוקר המחיה במחירי הנדלן בעוני ובחינוך לפי oecd /ישראל היא מדינה מוכת מיסים יקרה ברמות שלא מתקבלות על הדעת
37 רמי 10/11/2015 16:44 צודק בכל מילה: מגש הכסף -3 שרלטנים קומוניסטים (ל"ת)
ארז 10/11/2015 19:55 שרלטנים
כי אתה מכיר? כי אתה מבין? כי אתה ושכמותך לא מוסיפים לעם כבוד
אוקיינוס 10/11/2015 18:30 שבע לא יודע מה רעב מרגיש (ל"ת)
36 דן 10/11/2015 16:35 היועץ של שטינייץ, הכלבלב של נתניהו והטיקונים
מגש הכסף מציגה תמונה אמיתית ביותר מאנשים רצינים ישרים ואמינים. הקפיטליזים החזירי.
מיכה 10/11/2015 17:17 הוא לא מקבל שקל מהטייקונים די לשקר (ל"ת)
35 יואב 10/11/2015 16:34 הכל פה רקוב ומושחת כפי הוצג בסדרה. הפרופ המכובד מטעה.
את ההפקות שלך ושל הממשלה כבר ראינו.
אליהו 15/11/2015 10:03 דברי חוכמה !!!! הכל מושחת וצריך להסביר !!! (ל"ת)
34 tx; 10/11/2015 16:34 זליכה הוא רמאי
פעם הערכתי את זליכה. היום אני מבין שהאדם הזה משקר בלי למצמץ. לפני יומיים התראיין בערוץ 2 וטען שבישראל עובדים יותר מארצות המערב אך מרוויחים פחות, ושיוקר המחיה הוא בגלל 'הקפיטליזם החזירי'. הלכתי לבדוק האם ישראל היא הקפיטליסטית בארצות המערב, אז זהו שאנו במקום ה39 ברמת הקפיטליזם. הקפיטליזם בישראל הוא הנמוך במערב. יוקר המחיה הוא לא בגלל הקפילטיזם אלא בגלל העדר הקפילטיזם.
אייל 15/11/2015 11:25 לא הבנת דבר וחצי דבר מדבריו של זליכה
זליכה מדבר בגנות הריכוזיות המופרזת שיש כאן. תהא זו קפיטליסטית מהסוג החדש או בולשביקית בסגנון הישן
ג 11/11/2015 04:10 בדיוק!
פשוט נכון מאוד. מדינה סגורה עם כלכלה ריכוזית שנשלטת לחלוטין מלמעלה, ולא ע"י טייקונים, כשהשלטון לוקח יותר ויותר ומטיל אינספור קשיים בירוקרטיים על כולם.
33 מוטי 10/11/2015 16:33 על מה הוא מדבר
ישנה רכוזיות במשק, והכסף הולך לקבוצה קטנה, מה לא נכון בזה? כוח הקניה של מעמד הבניים קטן משמעותית , מה לא נכון בזה? הממשלה מנהלת עושק ציבורי עבור מגזר אחד - המתנחלים, מה לא נכון בזה? פרופ נכבד נראה לי שאתה מנותק מהמציאות ואינך מבין, לא אלו שאתה תוקף
32 אוקיינוס 10/11/2015 16:33 טיפש לא סובל
מי שילם לך וכמה בשביל לבלבל את המוח אתה עיוור ? אתה לא רואה מה קורה במדינה ? עוד חכם חלם שנגוע באינטרסים
31 נמרוד 10/11/2015 16:31 אין ישרים בעמנו מלבד.....
יישר כח לזליכה וחבריו על התעוזה והיושר.כן הגיע הזמן לחרם כולל על קרבניטי המדינה המושחתים שלפי התור מורשעים בבתי המשפט.....
30 תודה 10/11/2015 16:30 התגלה אינטרס האתר! למחוק ומהר!
עכשיו ברור לאן נושבת הרוחאיבדתם עוד לקוח מרוצה :)
29 חייק 10/11/2015 16:29 מגש השטויות אלו מלאכי חבלה
בכוונת זדון?
מתקן עקומים 14/11/2015 13:41 מלאך חבלה זה מה שיצחק שמיר אמר על ביבי. עכשיו מבינים למ (ל"ת)
28 דני 10/11/2015 16:28 חובה לצאת לרחובות!!! (ל"ת)
27 נירו 10/11/2015 16:27 נשמע שהבחור מתוסכל מזה שלא הכלילו אותו בסידרה
מתלהם, אלים, מכפיש. תרגע ותנשום. מסכנה אישתו
ת 11/11/2015 03:56 מתוסכל?
מואב לא יעשה סדרה מעוררת הבחילה עם כל הקומוניסטים השקרנים האלה והדיסאינפורמציה שהלכה שם
26 דני שמעוני 10/11/2015 16:26 תוכנית טוב כל אחד חייב לראות!!!!
חייבים לצאת לרחובות
25 זקן עם ניסיון 10/11/2015 16:25 התביישתי
כשהחלתי לצפות בסידרה - חשבתי לעצמי שזה קשקוש אבל התביישתי לומר זאת לאחרים. מסתבר שיש כן מישהו שיכול לדבר בשמי. הבל הבלים וגיבוב של שטויות וסילוף או אי הבנת המציאות. גיא רולניק עם כל הכבוד ויש כבוד, כנראה שבלי האג'נדה אתה לא קיים אז קבעת לעצמך אג'נדה, ציירת את המטרה ומסביבה את העיגולים. העובדות לא רלבנטיות.
24 ודפקו את שכר החיילים 10/11/2015 16:24 היום 120 שודדי הפרלמנט העלו שכר וגנבו 260 מליון מהפנסיה
ונתנו 20 מליון מפיות החיילים לקברי צדיקים.
23 גד 10/11/2015 16:20 מואב מהמרכז הבינטחונים
אינטרסנט תומך טיקונים
22 קובי 10/11/2015 16:16 מגש הפרסום
"הסדרה 'מגש הכסף' פשוט נוראית" כתוב בכותרת אך הפרופסור המכובד לא מסביר ולו במילה אחת מדוע! מה שכן הוא נותן את דעותיו, זה גם בסדר, אך למה לרכב על הפופולריות של מגש הכסף ולא לעשות זאת באופן נקי ועצמאי...
צלם 10/11/2015 16:51 הוא הסביר אחת לאחת על השקרים הריבית וההזיות
פשוט הכל שקרים
21 י 10/11/2015 16:09 מענים אותי עדיין וכולם שותקים
אני דורש צדק ופיצויים
20 פיני 10/11/2015 16:09 במקום לתת כסף לחוסכים נתנו אותו לבנקים
את הכסף ממילא מייצרים יש מאין . זאת ואמרת כותבים באקסלים. במקום לכתוב אותו בחשבונות החוסכים כתבו אותו בחשבונות בנקים והם מצידים הלוו במינוף לרוכשי דירות ולקניית מניות ואגחים. פרוןפסור מואב הוא חלק מלהקת המעודדות שמסביב לקליקה הכלכלית הישראלית . למזלנו היום יש גישה למידע שהיה חסוי או מוסתר מעיני ציבור . צריך להעיף את כל המושחתים ויפה שעה אחת קודם.
19 דגדגד 10/11/2015 16:05 רוצים את כל העוגה לעצמם,שהעם לא ידע מה הם עושים. (ל"ת)
18 רועי 10/11/2015 16:05 פרופ' מואב, צא מהאקדמיה לרחוב תבין את גודל השבר (ל"ת)
17 אחד 10/11/2015 16:02 גוטוין וזליכה דמגוגים,הרבה זריית חול בעיניים. (ל"ת)
16 ליאור 10/11/2015 16:00 תודה רבה
כבר חשבתי שאולי אני לא כל כך נורמלי. סדרה נוראית של מהפכנים קשקשנים. לא בגלל שהכול שטויות אלא בגלל השקרים והעיוותים המגמתיים. לפרופ' מואב, אני מבין שכדי לקבל לגיטימציה באקדמיה או בתקשורת צריך להכריז שביבי ראש ממשלה נוראי - מעניין אולי אאמץ את זה גם. תודה.
15 דגדגד 10/11/2015 15:59 לא נעים לכם שמישהו מאיר את עיני הציבור!!!! (ל"ת)
14 אדם רציני 10/11/2015 15:57 מאמין לפרופסור עומר מואב (ל"ת)
13 מאקרו מן 10/11/2015 15:57 רגע, היום אתה מקבל השקעות ריאליות?! המשק עבר לצמיחה 0
הכל נשאב לנדלן! הקרדיט הפרטי זינק במהירות מטורפת ואנחנו במילכוד שלא היינו קרובים אליו בכלל ערב המשבר העולמי! הכל מתוח עד הקצה וטיפה מתחילים לעשות רוורס (כולל ריבית ארוכת טווח שעלתה לאחרונה) והופ מחירי הנדלן נופלים 4 אחוז במכה אחת! כל הההון זרם לספקולציות במקום לאן שבאמת צריכים אותו והתוצאה היא ? תבדוק מהי הצמיחה לנפש! תבדוק מהי הצמיחה ברבעון השני של שנה זו! תבדוק את רמת החוב הפרטי ! הכל בלוף ואשלייה - רמת החיים בישראל מונעת אך ורק מעלייה מאסיבית ברמת החוב הפרטי ומהון שחור אדיר מימדים. כל האשלייה הזו בפני סיום הן מסיבות מקומיות והן מסיבות גלובאליות.
12 יפה 10/11/2015 15:56 סוף סוף תוכנית שמראה את הריכוזיות במשק
תוככנית מצויינת שמראה את האמת והריכוזיות במדינה ושליטת הטייקונים שחלקם כבר לקחו אותנו לאבדון הגיע הזמן לטפל בנגע זה
11 אמיר 10/11/2015 15:56 קשקוש
מדבר איתנו על הריבית כאילו זה הדבר היחידי שהציגו בסידרה, מנסים להסיט אותנו מהעיקר. עוד בעל אינטרס מושחת
10 אמיר 10/11/2015 15:56 קשקוש
מדבר איתנו על הריבית כאילו זה הדבר היחידי שהציגו בסידרה, מנסים להסיט אותנו מהעיקר. עוד בעל אינטרס מושחת
צדק 11/11/2015 19:33 צוק, צודק , צודק (ל"ת)
9 יעקב 10/11/2015 15:56 ״חופש הביטוי״ ניתן רק לצד אחד.
אם מישהו מעז לומר דעה שונה מצמד יחימוביץ -- רולניק, זו ״הסתה״ הון-שלטון ושחיתות. אין בישראל חופש ביטוי אמיתי. טרור המחשבות של השמאל הרדיקלי.
נועם 22/11/2015 10:17 לך, לך, שמענו אותך
תן לי לנחש. אתה עובד באחת מחברות הביטוח. או במערכת הביטחון. או בכל מקום אחר שיונק תקציבים בלי בושה!; חוצפן. הימין שולט בתקשורת, תתעורר ותפסיק לבכות
8 שמטוב 10/11/2015 15:53 רק המונים שיצאו לרחובות יעיפו את ביבי הביתה. אחרת
נישאר לנצח עם הקומבינות טהחזירות הקפיטליסטית שביבי הביא לנו. עם ביבי אסור לשחק בנדמה לי, ורפורמות בלוף של טרכטנברג ושאר הרכרוכיים לא יעזרו לנו.
מונרכית ביבי הרביעית 25/11/2015 13:38 כן...כמו שהעיפו אותו בבחירות האחרונות...?
צא מהסרט, הציבור בארץ כבר מזמן עבר את המאסה הקריטית של בורות ונבערות וכל מה שהוא דורש זה מנהיג חזק ומצ'ואיסטי, בדיוק כמו רוסיה של פוטין. למעשה נוצר פה רוב דמוגרפי שיצביע ביבי בכל מצב ולא משנה כמה הוא דופק את כולם.
מילטון פרידמן 10/11/2015 20:43 איזו חזירות קפיטליסטית??
בישראל מעולם לא היה קפיטליזם, רק סוציאליזם מקורבים. אני מייחל ליום שבו ישראל תהיה קפיטליסטית.
7 אלי 10/11/2015 15:53 פרופ' מואב היה יועץ של שטייניץ (ל"ת)
6 הלוביסטים בלחץ!!!!!! 10/11/2015 15:46 הם מפחדים!!!!!!!סוף סוף מישהו מסביר
לעם בצורה פשוטה איך מתנהלת המדינה העלובה שלנו בפרט וקפיטליזם דורסני בכלל
ת 11/11/2015 03:50 ואו
כמה לייקים מקבלת תגובה טיפשית כזאת
5 ביבי 10/11/2015 15:46 מכור של ביבי ושות, רק הוא וביבי מבינים בכלכלה! (ל"ת)
4 פיני 10/11/2015 15:42 את 4% ריבית
העבירו לבנקים המקום לחוסכים. לפרופסור המכובד לידיעתך את הכסף יביאו מאותו מקום שמבאים כיום יוסיפו כמה שורות לאקסלים שלהם.הרי ממילא אין כסף אמיתי אלה שטרי התחייבות שיצרו יש מעין
גל 10/11/2015 23:18 רק אם אתה אמריקה. ישראל
תתחיל להדפיס ככה כסף, המילה אינפלציה לא תתאים לתאר את מה שילך פה.
3 בני 10/11/2015 15:39 אתם מתחילים להזיע שם למעלה?
טוב מאוד. פרופ' עלק
בנימין 10/11/2015 15:53 בני עלק (ל"ת)
2 אבי מהוד השרון. 10/11/2015 15:38 לפרופ עומר מואב - ראיתי את הפרק של פרופ גוטווין ואני
חושב שאתה טועה בגדול, יישר כוח לעורכי הסדרה ואני חושב שהדור הצעיר חייב לראות סדרות איכות כאלה במקום כל תכניות הריאליטי חסרות התוכן.
על שטייינפלוץ שמעתם 27/11/2015 17:51 או במקום להקשיב לפרופסורים מטעם ובגרוש (ל"ת)
אליהו מראשל:"צ 15/11/2015 10:06 כל הכבוד לתוכנית ולילדי והדור הצעיר חייב להתעורר ! (ל"ת)
1 reuven.hus 10/11/2015 15:34 פרופסור מקצועי מול האנרכיסטים
זליכה הפופוליסטוגוטווין התמהוני
יול 11/11/2015 12:48 פרופ מקצועי שיעץ לשטייניף איך לדפוק אותנו במקצועיות (ל"ת)
אחיטופל 10/11/2015 16:35 אחלה פרופ׳ אחלה רעיון
מואב זה עוד אחד מלהקת הנערות שמעודדות את נתניהו לא יהיו מיסים כ 10 שנים ולא תיהיה הנחה לציבור המשתמשים כי זה מ ו נ ו פ ו ל ואתה צריך כפרופסור להבין היטב מה המשמעות של המילה מונופול.אז איך אתה מדבר בזלזול כזה על 3 אנשים כל כך רציניים רק כדי למשוך אליך קצת צומי. אני במקומך חוזר לתהומות הנשייה.ולא להתראות
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.