החברות במדד ה-S&P500 מציגות ירידה שנתית של 2.4% ברווחים

89% מהחברות המרכיבות את המדד דיווחו כבר על תוצאותיהן לרבעון האחרון, ונראה כי ניתן להתחיל לסכם. מספר החברות שהכו את התחזיות המוקדמות היה גבוה מהממוצע של השנים האחרונות, אך בהסתכלות שנתית הנתונים נראים אחרת
|
סוחר, צילום: istock

עונת הדו"חות בוול סטריט נמצאת לקראת סיום, כאשר יותר מ-89% מהחברות המרכיבות את מדד ה-S&P500 פרסמו כבר את תוצאותיהן לרבעון האחרון, ונראה כי ניתן להסיק מסקנות: באופן כללי, עונת הדו"חות הייתה טובה, עם מספר רב של חברות המכות את התחזיות, אך בהסתכלות רחבה יותר התמונה נראית פחות ורודה. 

ע"פ סיכום של אתר factset, כ-75% מהחברות שפרסמו עד כה (ממדד ה-S&P500) הצליחו להכות את התחזיות המוקדמות בשורת הרווח למניה. מדובר בנתון הגבוה מהממוצע של 5 השנים האחרונות. כ-60% מהחברות שדיווחו הצליחו להכות את התחזיות, כאשר המכירות היו גבוהות ב-0.9% מהתחזיות המוקדמות, שוב נתון חזק מהממוצע של 5 השנים האחרונות. 

תחום הצריכה ותחום הבריאות בלט במיוחד בשורת הרווח, כאשר מספר החברות שהצליחו להכות את התחזיות בשורת הרווח למניה עמד על 92% ו-86% בהתאמה. מספרים שעשויים לעורר חדש בנוגע לנכונות של התחזיות המוקדמות בשוק. 

רווחי החברות עד כה בעונת הדו"חות, לפי חלוקה לסקטורים. קרדיט: factest
  

עד כאן, נראה כי עונת הדו"חות הייתה טובה במיוחד. עם זאת, מבט רחב יותר מצביע על תמונה פחות ורודה. בהסתכלות שנתית, רווחי החברות במדד ה-S&P500  ירדו ב-2.4%, לעומת ירידה של 2.8% בשבוע הקודם. אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, החברות במדד צפויות להשלים רבעון שלישי ברציפות של ירידות בשורת הרווח, לראשונה מאז 2016. סקטור האנרגיה בולט עם ירידה של 39%. 

רווחי החברות ברבעון האחרון. קרדיט: factest

בשורת ההכנסות, עונת הדו"חות הנוכחית מציגה עד כה עלייה של 3.2% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. נציין כי מדובר בנתון הנמוך ביותר מאז הרבעון ה-3 של 2016.

בתוך כך, נציין כי לפי התחזיות האחרונות של החברות במדד, שורת הרווח המצטבר צפויה להציג ירידה שנתית של 1% במהלך הרבעון הקרוב (2019 Q4). נתון זה כמובן יקל על החברות שוב "להכות את התחזיות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות