נתון חזק בארה"ב: סקר ה-ADP הציג זינוק בתוספת המשרות

|
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
24 שעות לפני פרסום דו"ח התעסוקה הדרמטי של חודש יוני בארה"ב, התפרסם היום אחד מהסקרים המקדימים המובילים בתחום. סקר ה-ADP שמודד את כמות תוספת המשרות חודש לאחור, הציג תוספת גבוהה מהצפוי של 172 אלף משרות בחודש יוני. צפי השוק לגבי הסקר על פי רויטרס עמד על תוספת נמוכה יותר בת 159 אלף משרות בלבד.
הסקר הנוכחי די דומה לסקר שפורסם בחודש שעבר מבחינת תוצאה (173 אלף משרות). אך חשיבותו של הסקר טמונה בכך שהוא מעיד כי שוק התעסוקה אמור להציג בחודש יוני את אותם הנתונים שאפיינו אותו עד כה השנה. כלומר תוספת משרות גבוהה מדי חודש וירידה בשיעורי האבטלה. 
זה המקום להזכיר כי דו"ח התעסוקה האחרון לחודש מאי הציג כמעט קפאון בשוק העבודה בארה"ב לאור תוספת של 38 אלף משרות בלבד - הנתון הנמוך ביותר משנת 2011. התוצאה החלשה של מאי העמידה בסימן שאלה את מצבו של שוק התעסוקה במדינה. כך או כך, סקר ה-ADP מהווה כרגע כדור הרגעה עד לפרסום מחר. 
על פי מוד'יס סקר ה-ADP מראה כי שוק התעסוקה בארה"ב ממשיך להיות יציב, למרות התנודתיות בשווקים וסימני השאלה לגבי הצמיחה העולמית. המקום היחידי שבו מודיס מוצא ירידה מהותית ביצירת המשרות היא בתחום האנרגיה. ככל הנראה בשל הירידה החדה במחיר הנפט בשנתיים האחרונות שגורם לצמצום הוצאות חברות האנרגיה וביטול פרוייקטים של קידוחים. 
מחר כאמור יתפרסם דו"ח התעסוקה האמריקנ. הצפי בשווקים הוא שתוספת המשרות שהדו"ח יציג תגיע לכדי 170 אלף משרות חדשות. בתוך שיעור האבטלה אמור להתייצב על 4.8%. השכר הממוצע לשעת עבודה אמור לעלות בשיעור צנוע של 0.2%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות