ועדת הריכוזיות סיימה את עבודתה ותפרסם בימים הקרובים את המלצותיה

בספטמבר 2011 הציגה הוועדה להגברת התחרותיות את מסקנותיה על פיהן תאגיד ריאלי משמעותי לא יוכל להחזיק בגוף פיננסי משמעותי. בימים הקרובים יפורסמו ההמלצות הסופיות
|
יצחק תשובה ונוחי דנקנר
אחרי שנה וחצי הוועדה להגברת התחרותיות במשק המכונה גם "ועדת הריכוזיות" סיימה את עבודתה וגיבשה את המלצותיה, כך הודיע היום משרד האוצר. העקרונות המנחים הוצגו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר האוצר יובל שטייניץ ולנגיד הפרופ' סטנלי פישר.

ממשרד האוצר עוד נמסר, כי הוועדה שקמה באוקטובר 2010 ובראשה עמדו אייל גבאי מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר וחיים שני, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, תפרסם בימים הקרובים את מסקנותיה לציבור.

במסגרת טיוטת הביניים, שפורסם לפני מספר חודשים, המליצה הוועדה על מספר דברים ובראשם על הפרדה בין בעלות על נכסים ריאליים (הכנסות של יותר מ-8 מיליארד שקל בשנה או שמאזנו מסתכם ביותר מ-20 מיליארד שקל) לבין נכסים פיננסיים (מי שמנהל נכסים ביותר מ-50 מיליארד שקל).

במידה ומסקנות אלו יאומצו במלואן בדו"ח הסופי, הרי נוחי דנקנר, יצחק תשובה ואנשי עסקים אחרים שעונים על הקריטריונים האלה יאלצו לממש את אחת מזרועות פעילותם, במידה ולא עשו זאת עד כה. ע"פ הערכות הוועדה תמליץ על טווח זמן בו יאלצו הגופים לבצע הפרדה בהחזקות אך מפעולות שראינו לאחרונה, סביר שה"טייקונים" לא ימתינו למועד האחרון.

בסוף השבוע האחרון הודיעה אידיבי אחזקות על פירוק הסכם בעלי המניות הקיים בין נוחי דנקנר ומשפחת מנור לבין משפחת לבנת, זאת כחלק מעסקת מכירת השליטה במשאב למשפחת לבנת ע"י כלל תעשיות. בהתייחסות להודעה מסר דנקנר כי ניתוק הקשר הינו כחלק מהתארגנות הקבוצה להמלצות ועדת התחרותיות לפשט את המבנה הארגוני של החברות, להקטין את משקל הקבוצה במשק הישראלי תוך יציאה מסקטורים מסויימים. לסיפור המלא
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות