ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

דו"חות אפריקה נכסים: הרווח הנקי השנתי נחתך ב-30%: "נמכור הנכסים בברלין"

המספרים נפגעו בשל צלילת האירו; המשנה למנכ"ל: "צפויה חלוקת דיבידנד של 120 מ' ב-2016"
אברהם נובוגרוצקי, צילום: יח"צ
חברת אפריקה נכסים מקבוצת אפריקה ישראל דיווחה היום (ב') על תוצאותיה הכספיות לשנת 2015, ואלו מציגים החלשות בכל הפרמטרים החשובים, בשל צלילת האירו ב-2015 (כ-10% מול השקל): בראש הדו"חות - ירידה חדה ברווח הנקי של החברה ב-2015, שהסתכם בכ-217 מיליון שקל, לעומת 281 מיליון שנה קודם - ירידה של 30%. עם זאת, חשוב לציין כי שנה קודם לכן רשמה החברה רווח מיוחד של 35 מיליון יורו, כך שבהורדת נתון זה, הרווח הנקי של החברה דווקא טיפס.
ברבעון הרביעי של 2015 נרשמה החלשות, כשהרווח הסתכם בכ-4 מיליון שקל בלבד, לעומת רווח של כ-14 מיליון שקל אשתקד. הירידה נובעת בעיקר מהפחתת מס הרכישה בגין עסקת שרונה בסך של כ-15 מיליון שקל.  
לפי שעה, מניית  אפריקה נכסים +1.64% אפריקה נכסים 8,860 +1.64% אפריקה נכסים בסיס:8,717 פתיחה:8,601 גבוה:8,890 נמוך:8,601 תמורה:2,202,492 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נסחרת ביציבות, וללא ריכוז מחזורי מסחר גבוהים.
הכנסות החברה ברבעון הרביעי של השנה מהשכרת והפעלת נכסים הסתכמו בכ-86.2 מיליון שקל, ירידה של כ-16% בהשוואה לכ-102.6 מיליון אשתקד. הקיטון בהכנסות וב- NOI נבע, לפי החברה, בעיקר משחיקת שער האירו ביחס לשקל לעומת שנת 2014, ממכירת חלק החברה בבית פסגות, ומהשלמת העסקה עם מכון ויצמן ברבעון האחרון של השנה. הירידה קוזזה בחלקה מהשלמת פרויקטים בתקופה ומהעלייה בשיעורי התפוסה בארץ ובאירופה. 
ההכנסות מהשכרת והפעלת נכסים ירדו גם כן, בכמעט 10%, והסתכמו בשנת 2015 בכ-366.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-404.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה נובעת מהשחיקה המשמעותית בשער האירו מול השקל בשיעור של 10.1% במהלך השנה, לצד מכירת קניון אפי פאלאס פרדוביצה בצ'כיה ברבעון האחרון של שנת 2014 והשלמת העסקה עם מכון ויצמן ברבעון האחרון של השנה. ההכנסות מדמי שכירות, נטו (NOI) הסתכמו בכ- 347.2 מיליון ₪ לעומת כ- 379.4 מיליון ₪ אשתקד. 
הרווח המיוחס למחזיקי ההון של החברה צלל ב-25% והסתכם בשנת 2015 בכ-199.3 מיליון שקל, ירידה לעומת רווח של 265.9 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד, אשר כלל רווח חד פעמי בסך של כ-35 מיליון אירו, הנובע מארגון מחדש של האשראי אשר נלקח כנגד פרויקט המשרדים בוורנה, בולגריה. הרווח נבע בעיקרו משיפור בפרמטרים התפעוליים של החברה, וכן במצב הכלכלי במרבית המדינות בהן פועלת, אשר הובילו לעלייה משמעותית בשווים של נכסיה.
בשיחה עם Bizportal, התייחס אבי ברזילי, משנה למנכל אפריקה נכסים, לדו"חות: "שורת הרווח משערוך הנכסים עולה, וזאת בשל הקמת פרוייקטים:  זה הדרייב המשמעותי שלנו, היות ואנחנו חברה של שווי. ברמת הרווחיות – המספרים מדברים בעד עצמם: כל שנה החברה מציגה רווח טוב יותר, ואני מקווה שנראה זאת גם ב-2016. במקביל, החברה מחלקת דיבידנבידם כבר שנים, כשב-2015 חילקנו 290 מ' שקל, וב-2016 אנחנו מתכוונים להשקיע 300 מ', ולחלק 120 מ' כדיבידנד".
 
בהתייחסו לנכסי החברה בברלין, אמר ברזילי כי החברה מעוניינת למכור את הפורטפוליו שלה שם: "הגענו לרמו מחירים שהן חלון הזמדנויות; בכוונתנו למכור את הנכסים ברמות שיא, אני לא מאמין שאפשר להגיע לרמות מחירים גבוהות יותר".
 
לגבי ישראל, הזהיר ברזילי כי יש להניח שהחברה תרגיש התמתנות במחירי המשרדים, בשל היצע משרדים שגדל בת"א, אך "ברגע שההיצעים ייקלטו נראה שוב עליית מחירים. בניגוד למחירי הדיור, מחירי השכירות בישראל לא גבוהים בראייה עולמית".
ברזילי התייחס למצבה הבעייתי של חברת האם, אפריקה ישראל, והדגיש כי  הקשר היחיד בין תזרימי המזומנים של החברות הוא הדיבידנד (אפריקה נכסים מוחזקת ב-55% ע"י חברת האם): "קיימות כל מיני ספקולציות שהחברה מוכרת נכס במסגרת הבעיות של אפריקה ישראל - אלו שטויות: זה לא נכון ולא קשור. החברה לא ממשמת נכסים במטרה לאגור כסף לאפריקה. אנחנו מממשים כי זה הדנא שלנו: כדי לפתח נכסים אחרים, וגם כדי, כמובן, לחלק רווחים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה