מימון וצוף מסדרים את אקויטל: איירפורט סיטי ונצבא חתמו על המיזוג

התמורה תיעשה בדרך של החלפת מניות - נצבא תימחק מהמסחר בתל אביב
 |  (2)
מחקר, צילום: Getty images Israel
קובי מימון וחיים צוף עושים סדר באקויטל ומשטיחים את הפירמידה. זאת בהתאם לדרישות חוק הריכוזיות. חברת איירפורט סיטי הודיעה היום כי חתמה על הסכם מיזוג עם החברה הבת (58.62%) נצבא. התמורה תיעשה בדרך של החלפת מניות. התמורה למנייה אחת של נצבא תהיה ביחס של 0.97 למניית איירפורט סיטי בתוספת של של 32.7 שקל למניה. לפי הדיווח, התמורה משקפת פרמיה של כ-23% ביחס לשווי השוק של נבצע ביום ה'. 
בתגובה, מניית {נצבא} מזנקת בשיעור של 15.8% במחזור הגדול בבורסה - 6.2 מיליון שקלים. ארפורט סיטי +0.34% ארפורט סיטי 4,714 +0.34% ארפורט סיטי בסיס:4,698 פתיחה:4,738 גבוה:4,750 נמוך:4,662 תמורה:4,297,011 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נופלת 3.8% במחזור השני הגודלו בת"א - 2.6 מיליון שקלים.
איירפורט סיטי, הנסחרת בת"א לפי שווי של 2.8 מיליארד שקל, תרכוש את מלוא הון המניות של נצבא שנסחרה טרם הזינוק היום בשווי של 3.2 מיליארד שקלים כאשר המיזוג ייעשה בדרך של משולש הופכי. החברה תתמזג לנצבא ועם השלמת המיזוג מניותיה יימחקו מהמסחר. נצבא תחזיק עדיין מספר סדרות אג"ח ולכן תמשיך לדווח.
חיים צוף, יו"ר דירקטוריון איירפורט סיטי משמש גם כיו"ר דירקטוריון נצבא. עסקת המיזוג תאפשר לחברה לעמוד בהוראות החוק לקידום התחרות ולצמצום הריכוזיות ולהמשיך ולשלוט בנצבא, המהווה חלק עיקרי מפעילות החברה ואשר מקנה לה ערך רב.
לטענת הדירקטוריון: "המיזוג יאפשר הצפת ערך והגדלת סחירות כתוצאה מהגדלת ההון העצמי של החברה ושווי החזקות הציבור. בנוסף, הפיכת נצבא לחברה פרטית בסופו של התהליך, אם יישאור, תקטין את הוצאות ההנהלה וכלליות שלה הכרוכות כיום בהיותה חברה ציבורית".
לא סוף הסיפור, עד כה הפירמידה של צמימון וצוף הייתה נראית כך:  נצבע מוחזקת ע"י ארפורט סיטי שמוחזקות ע"י יואל שמוחזקת ע"י אקויטל. כלומר 4 שכבות של חברות ציבוריות. לפי חוק הריכוזיות, מותר להחזיק ב-2 שכבות בלבד. כעת עם מיזוג נצבא אל תוך ארפורט סיטי, יוותרו 3 שכבות וזה אומר שיש צורך במיזוג נוסף. נציין כי גם לאחר המיזוג, נצבא תמשיך להיות חברה מדווחת כיוון שהיא מחזיקה בסדרות אג"ח.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קונה מחוץ לבורסה במחירים גבוהים אגח טאו,רילון,דוראה
  אגח 05/07/2015 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קונה מחוץ לבורסה במחירים הגבוהים בשוק אגחים שהפסיקו להיסחר כמו דוראה,אולימפיה,סיאלו,סיביל ג'רמני,מטיס קפיטל,רילון,סנטראל יורו,טאו,חפציבה חופים,לידקום,אייס דיפו,אפסק ואחרים. במכירת האג"ח ניתן להתקזז מול רווחי הון במהלך השנה ולנצל את מגן המס. לפרטים והצעות מוזמנים לפנות בצירוף פירוט כמות ענ למייל : DOR123DORI@WALLA.COM ולקבל הצעה הוגנת.
  סגור
 • 1.
  לקחו מאגד
  גד 05/07/2015 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מי אשם חבורה של אנשים
  סגור