פרוטוקולי הפד': "פעולות הממשל עשויות להביא להעלאת ריבית בקרוב"

 | 
(4)
שאלת הריבית
פרוטוקולי הפד' של פגישת הריבית האחרונה התפרסמו הלילה והם מציגים את הרעיון כי העלאת ריבית נוספת הינה קרובה יותר ממה שניתן לחשוב. הישיבה של ועדת הריבית מחודש ינואר עסקה גם בשאלת פעולותיו של הממשל החדש בוושינגטון עם כניסתו של הנשיא דונלד טראמפ לתפקיד. לטענת נציגי הפד', פעולות הממשל בעלות פוטנציאל להחיש את העלאת הריבית במידת הצורך. 
נזכיר כי גובה הריבית בעת הנוכחית בארה"ב הינה בין 0.5% ל-0.75%. זאת כאשר העלאת הריבית האחרונה נעשתה בדצמבר האחרון. בפגישת ינואר, הועדה החליטה שלא לעלות את הריבית והיא תמתין לעדויות נוספות בנוגע לחוזקה של הכלכלה בטרם תפעל שוב.  
על פי הפרוטוקולים, הוועדה דנה ארוכות בנוגע להשפעה שתהיה לרפורמה במיסים ולהקטנת הרגולציה אותם מתכנן טראמפ בהמשך השנה. נציין כי שמו של טראמפ לא הוזכר בפרוטוקול, כנראה לאור הרצון להישאר א-פוליטים, אך ככל הנראה זו ה"וועדה הפוליטית" ביותר של הפד' בשנים האחרונות. 
עוד צויין בפרוטוקולים כי הבטחון של העסקים ממשיך לצמוח בכלכלה המקומית. כמו כן, החיזוי  של הפד' הוא כי במידה והפעילות הכלכלית תעלה והתוצר יצמח יותר מהצפוי, זה עשוי לגרום לפעולה של הרגעת השוק.  
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אם זה המצב, אז קשה להסביר את התחזקות השקל
  אנליסט עממי 23/02/2017 08:16
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מגוחך שבסיטואציה זו הדולר יורד מתחת ל- 3.70 וההסבר היחיד זה פעולות של ספקולנטים והנגידה שלנו יושבת בשקט ולא נוקטת בפעולות הנדרשות לבלום את המגמה הספקולטיבית הזו המזיקה מאוד ליצוא ולכלכלה בכלל.
  סגור
 • לא מדוייק
  ערן 24/02/2017 09:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההתחזקות של השקל מול הדולר ובכלל מול סל המטבעות נובעת מהאינפלציה השלילית כלומר הריבית הריאלית בדגש על הריאלית גבוהה יותר מזו שבארה"ב ובמדינות נוספות ולכן השקל חזק יותר...
  סגור
 • 2.
  מתי החלטת הריבית (ל"ת)
  משה 22/02/2017 23:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בקמפיין הבחירות שלו, הבטיח טראמפ להעלות את הריבית ל 3%
  שאול 22/02/2017 22:32
  הגב לתגובה זו
  5 0
  טראמפ גם רמז שהוא אינו מרוצה מתיפקודה של ג'נט יילן. יילן מבינה היטב שטראמפ הוא לא האיבר המדולדל אובמה, ואם היא לא תתיישר על פי רצונותיו של הבוס החדש, היא תעוף הביתה. אני צופה שתי העלאות ריבית ב 2017, ואולי אפילו שלוש.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות