ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
טפנו זג רודמ

מדור גז ונפט

מדור גז ונפט

תויגתב יכה
הכי בתגיות

המדינה לבג"צ: "הליך חקיקה בסוגיית היציבות צפוי להביא בסבירות גבוהה לכדי סיכולו של המתווה כולו" - הנה הנימוק

בדרך למסלול התנגשות, המדינה השיבה: "אין מקום לחקיקה לשם עיגון סעיף היציבות"; המניות מגיבות בחיוב
 |  39
הולכים להתנגשות
Share
המדינה הגישה לבג"ץ היום (א') תגובה במסגרת הדיון בעתירות בעניין מתווה משק הגז הטבעי. בשבוע שעבר הסתיים הדיון בבג"צ (לאחר עדות ראש הממשלה) כאשר הרכב השופטים החליט כך: "אנו מתמקדים לעת הזאת בסוגיית היציבות, ובשאלה האם הוראות המתווה בעניין זה אפשריות בלא חקיקה ראשית. השאלה שאנו מציגים היא, האם אין מקום, לשם הסרת ספקות אפשריים, ותוך הבאתה בחשבון של שאלה זו, לנקוט בחקיקה בנושא זה. המדינה תשיב בתוך שבוע". 


היום מגיעה תגובת המדינה. בתמצית, בתגובה נאמר כי עמדת המדינה היא שאין מקום לנקוט בדרך של חקיקה לשם עיגון הוראות פרק היציבות שנקבעו בהחלטת הממשלה מס' 476. בהודעה נאמר עוד, כי הצעת בית המשפט בעניין זה נבחנה ונשקלה ע"י גורמי המדינה המשפטיים והמדיניים הבכירים ביותר – ראש הממשלה, שר האנרגיה והיועץ המשפטי לממשלה. מדד הגז-נפט קפץ 2% ברקע לדברים. 

וכך נכתב בתגובת המדינה לבג"צ: "הוראות פרק היציבות מהוות הסדר סביר וראוי בנסיבות המקרה, שבלעדיו מתעורר חשש כבד כי לא ניתן יהיה לפתח את מאגרי הגז הטבעי במדינות ישראל." החלטת הממשלה, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בתגובה לבג"צ, מתבססת על שלושה דברים - סמכות הממשלה, אישור הכנסת וחוסר הההתאמה של חקיקה ראשית. בעניין הסוגייה השלישית, נכתב כי "המדינה תטען כי פניה לקידום הליכי חקיקה בסוגיית היציבות צפויה להביא בסבירות גבוהה לכדי סיכולו של המתווה כולו - וזאת לאחר עיכובים של שנים בפיתוח מאגרי הגז. ההערכה היא שאין מדובר בחוק שניתן לחוקק בזמן קצר".עוד מתוך אותו סעיף:

באופן זה, מנסה הממשלה להימנע מביצוע חקיקה - לפי המלצת בג"צ - חקיקה שהינה בעייתית מבחינה פוליטית: הקואליציה מונה 61 ח"כים בלבד, וכששני שרים שהינם חברי כנסת (חיים כץ ויואב גלנט) - הקואליציה בעצם נמצאת במיעוט. גם תמיכתם העקרונית של מפלגת ישראל ביתנו והעומד בראשה, אביגדור ליברמן, במתווה - הייתה עשויה שלא להספיק להשגת רוב, היות ואלו לא התחייבו שלתמוך בממשלה במקרה זה.

נציין כי תשובת המדינה מהווה סיכון מסויים עבור הממשלה: בית המשפט העליון עשוי לקבל את העתירות בנושא (שהוגשו על ידי מספר ארגונים חברתיים ומפלגות מהאופוזיציה) ולבטל את ההבטחה השלטונית בנושא היציבות שניתנה לחברות הגז. ביטול שכזה, במידה ואכן יקרה, עשוי להוביל לביטול המתווה כולו. מנגד, קיימת כמובן גם האפשרות כי העתירות יידחו - והמתוה כולו יאושר.

תגובת המניות:
עקב תשובת המדינה, שכאמור - תנסה שלא להגיע להעלאת הצבעה בנושא, תגובת מניות שותפויות הגז חיובית: רציו יהש (+0.22%) רציו יהש 223.9 +0.22% 17:24 18/10/2017תל אביב הוסף לתיק האישי רציו יהש בסיס:223.4 פתיחה:222.6 גבוה:224 נמוך:220.6 תמורה:2,372,214 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות לדוגמא, נסחרה טרם פרסום תשובת המדינה בעליות של פחות מ-0.8%, וכעת עולה 1.65%. גם {אבנר יהש} עלתה 0.7% בלבד טרם שחרור ההודעה, וכעת מטפסץ כ-1.4%.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום השבועי - כל הקידוחים, השמועות, הסימנים והתנודות בעולם הגז נפט
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

39 תגובות ב-22 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
22 YL 22/02/2016 23:37 מצב נובל אנוש החזירה ל ארצות הברית 850 מליון דולר
דירוג מנית נובל דורגה אחת לפני מנית זבל לכן תמוה ש הפילוסוף צועק בחוצות כ שליחו של ביבי **חובה לתת לנובל מונופול על הגז ב לויתן**מה ש הפילוסוף לא אומר נובל לא מסוגלת היום להשקיע דולר בודד היא מרוסקת ובנוסף חשוב שהציבור ידע את האמת נובל עברה על חוקי מדינת ישראל למרות שהוזהרה כבר ב 2010 כמדומני העליון עלה על השקר של ביבי ולכן כ פיצוי הועלתה הצעת הקזינו פיצוי להמונים מסכן גם זה לא עבד***מה קרה לביבי אבד לא שרביט הקסמים?????
21 אחד העם 21/02/2016 21:07 בג״צ לא נבחר להנהיג את המדינה. יש גבול להתערבות בג״צ
בג״צ לא נבחר להנהיג את המדינה. יש גבול להתערבות בג״צ בהחלטות הממשלה , ראש הממשלה והכנסת. הכל נעשה על פי חוק ותפקיד הממשלה לקבל החלטות ולבצע וזאת באופן כללי ומעבר לכך שהמתווה באמת קריטי לעתיד המדינה . התערבות בג״צ כרגע תגרום לאובדן כלכלי של מאות מיליארדים למדינה ותסכן את המדינה בטחונית. לא תפקידו של בג״צ להתערב כאן
20 יש לכבד הסכמים 21/02/2016 20:45 ללא אישור נמתווה נזק עצום למדינה
וחוץ מזה לא זכורה לי מפלגת בג"ץ בקלפי. הכנסת והממשלה אישרו את המתווה !!!
19 gg 21/02/2016 17:17 לא מאמין שבגץ ינתק עצמו מהאמת על מחיר הגז וומהרווח בדוח
ומהרווח האבסורדי של מאות מליוני דולרים בדוחות בדוחות נובל אנרגי שכולם באים מקידוח עלוב בישראל שנקרא תמר (עלוב ביחס לשאר הקידוחים שלהם בעולם) ועוד רוצים על זה גושפנקא של בגץ בשם האמת והצדק - הלוואי שידחו את המתווה לתמיד ושהגז ישאר באדמה בין כה וכה לא נראה מזה כלום כי למרות שיש גז מתמר ולמרות שמחיר הגז בעולם ירד יותר מ 50% בשנתיים אנחנו הציבור רק משלמים יותר על חשמל וגז ולכן ילכו קיבינימט זה עסק לעשירי הארץ בלבד שיקברו יחד עם הגז באדמה - נתניהו תשכח מעוד קדנציה
18 גדי 21/02/2016 14:45 הממשלה צריכה לנפנף את בג"ץ לכל הרוחות בעניין הגז (ל"ת)
שמטוב 21/02/2016 22:02 העם ינפנף את שקרניהו הביתה. הוא חושה שהוא מעל החוק.
ביבי חושב שעל ידי קומבינות הוא יחייב את הממשלות הבאות 10 שנים קדימה, על סמך רוב דחוק של ממשלה הנשענת על 61 חברי כנסת ועל הצבעה של חברי כנסת שמספרם פחות מ 61 . כאשר בית המשפט דורש מביבי שהחלטה לשנים רבות תתמך בחקיקה על ידי 61 חברי כנסת ביבי מתחיל לנאום נאומים (כי אין לשקרן הזה 61 חברי כנסת תומכים).
17 הגולש 21/02/2016 14:34 בואו נחשוב ביחד: אם בגץ חשב שהיציבות
ראויה להחקק כחוקהאם סביר שיפסול אותה במתווה?
שמטוב 21/02/2016 22:03 בית המשפט רוצה שביבי לא יקמבן את המדינה. ביבי לא יכול.
לשקר אין רגליים.
16 שלי יחימוביץ 21/02/2016 14:00 כבר יש לה מה להגיד שתגובת המדינה שקרית
ואם היא תהיה שרה אז היא לא תהיה מחוייבת. תגובתה מראה בדיוק למה החברות צריכות להתעקש על סעיף היציבות. כי זאת מדינה לא יציבה גם בטחונית וגם מנטלית אי אפשר לסמוך על אף אחד במדינה הזאת. צריך להוסיף לדגל ישראל בננה משני צידי המגן דוד. שלי היא הסיבה שלא הצבעתי למחנה הבזיוני . טוב שלא עזר להם להוסיף את שפיר ההזויה ושמולי מחמם הכסא. חוץ מנזקים לאזרחים הם לא עשו כלום שלי היא הראשונה עם ההסתה שלה נגד הטייקונים שפגעה לכולם בתיקי הפנסיה . עם הבולשביקים שלה שאסור למכור את כיל כדי שועד העובדים שם ימשיך לממן את ההסתדרות ולחזק את שלטונה הדמיוני. כל הכבוד לה שהיא רוצה להחליף את הרצוג. מי יתן ותצליח להבריח אותו ואז הצבור השפוי ימחוק את המפלגה לגמרי עם 5 מנדטים היא תצטרף לפוטין
שמטוב 22/02/2016 08:55 תגובת ביבי שקרית. שום החלטת ממשלה של ביבי לא מחייבת
ללא חקיקה מלאה. מסתבר שלביבי אין יכולת לחוקק חקיקה מלאה. ההסתדרות מזמן לא משפיעה על התעשיה במדינה, לעומת זאת הטייקונים שקנו את ביבי גונבים לנו את אוצרות המדינה. ליתר דיוק קונים את אוצרות המדינה בנזיד עדשים. ביבי הוא קלקלן שמשחית את המשק, ביבי הוא אסון לכלכלת המדינה. ביבי מונע שוק חופשי ומנהיג כלכלה פאודלית שבה כל טייקון מקבל פיסה מהמדינה והופך אזרחים לווסלים שלו. למה ביבי עושה זאת ? כי כמו בימי הפאודלים השליט המרכזי היה חלש לכן הוא חילק צ'ופרים לאצילים כדי שיתמכו בו (ושיעבד עצמו להם).
15 א 21/02/2016 13:47 בג"צ שכח שלא הוא נבחר להנהיג את המדינה
המתווה עבר גם בממשלה גם בכנסת, גם נגידת בנק ישראל אמרה שזהו מתווה סביר שמעלה במידה מסוימת את התחרותיות, ובנסיבות שנוצרו כל עיקוב נוסף יכול להביא להליכתם של נכסי מדינה לטמיון. הגיע הזמן לעשות את הדבר הנכון, ולא לאפשר לשמאל להכשיל מהלך מצוין לכלכת ישראל, באמצעות בג"צ במקום שאין שום בעיה משפטית. זה שהשמאל רועד מפחד מזה שכלכלת ישראל תקבל עירוי "חיצוני" חיובי ומפתיע בזמן שלטון הליכוד, דבר שיקבור אותם (כולל שלי) באופוזיציה לעוד שנים ארוכות - לא רלוונטי מבחינת כלל הציבור. הגיע זמן לשים סוף לשלטון בג"צ בעניינים שאינם שיפוטיים. לא הכול שפיט.
14 לילי 21/02/2016 13:40 ההתחיבות ביבי להגן על מחיר גז מופקע אינה מתווה
ביבי מגן על מונופול שאינו מתחייב לפתח את לויתן זה לא מתווה ולא הסכם - יום אחד נדע את הסיבה כמו שראינו מפלצת בירושלים ואולמרט אמר שזה פודל
13 עוזי 21/02/2016 12:59 איזה כותרת "הולכים להתנגשות"...
אין שום התנגשות תפסיקו להצית ....הכל ימשיך כרגיל ויתחילו בחוזים שחשוב למדינה
דברי ימים 21/02/2016 13:13 מתווה
אחד מונרך אמר בעבר - מדינה זה אני . כיוצא מזה מה שטוב לי - טוב למדינה . האם זה לא מזכיר מצב נוכחי .
12 משה 21/02/2016 12:50 מתווה דמיקולו (שווה לתחת)
ראו איך מחירי הגז בעולם יורדים והם עוד ימשיכו לרדת כי תגלית הגז אינה ייחודית לישראל ויש עוד שפע מקומות בעולם בהם מתגלה ויתגלה גז. אז מה קורה כאן? מחירי הגז ימשיכו לרדת ואנחנו נשלם לנובל ותשובה מחירים מופקעים? למה? כי כך החליט הקיסר ביבי? קובעי המדיניות כאן הם המיץ של הזבל. פושעים ומתנהגים כמו עולם תחתון. המדינה והעם מעניינים אותם כקליפת השום!
עדי 21/02/2016 13:32 תרגע דמיקולו תמלוגים60% (ל"ת)
משה 21/02/2016 13:49 אוי איפה היית כשחילקו שכל?
את התמלוגים האלה משלם עם ישראל וחבל שאתה לא מבין זאת. לפי אותו הגיון שלך, כדאי להעלות את מס הבלו על הדלק כי אז נקבל תקבולים פנטסטיים למדינה. נו, ומי אלה שייקנו את הדלק? נכון, זה אתה, אני ועוד 4 מיליון. ברור לך שנובל ותשובה לא יצליחו לייצא את הגז במחירים דמיוניים כאלה. את ההפרש הזה יממן עם ישראל.
עדי 21/02/2016 18:50 לדמיקילו הבלו חוזר לעם בדרך אחורית כמו התמלוגים לגז
ואל תגיד שלא קונים מכוניות ומשלם את המחיר על הדלק עםהמיסים הנילווים וכך יהיה עם הגז והמדינה תקבל 60% וזה לא יהיה היום זה יהיה בעוד 4 שנים ואז המחיר ישתנה ואם בחו"ל יהיה נמוך אז גם פה יש תקרה למחיר והשכל שלך נמצא היכן שהדמיקילו נמצא שחצן בזוי שכמוך.
למה? 21/02/2016 13:31 כי אתה משלם מס שישנסקי . אמנם שלי יחימוביץ
ציירה לכולם עולם ורוד שבו הממשלה לוקחת תמלוגים מהגז ומכיל ושולחת שיק לכל אזרח בסוף השנה. או לפחות מעלה קצבאות או משקיעה בבריאות והעם השתתף איתה נגד חברות הגז ונגד כיל. שישנסקי זה כמו מע"מ מתגלגל על הקונה. לכן הגז יקר יחסית. כשהיא הבינה שהיא בעצם עזרה לטייקונים ולממשלה היא התחילה להתנגד למתווה. העם צריך לדעת שאין גז בזול עם שישנסקי. אם העם מעדיף שהכסף יגיע לממשלה והממשלה אם תרצה תתן לעם פרורים במקום לזכות ישר בהנחה לכיסו ולשלם בזול על הצריכה שלו. אז העם קיבל מה שרצה. תשלמו והרבה.
לטוקבקיסט של תשובה 21/02/2016 15:02 התשובה שלך זרועה בדיסנאינפורמציה
מס שישינסקי יגבה לאחר שתשובה יחזיר את ההשקעה. אין קשר בין מס שישינסקי למחיר הגז המופקע שביבי רוצה שאזרחי ישראל ישלמו.
מס שישנסקי 21/02/2016 17:06 לא חשוב מתי זה יגבה . זה על האזרחים (ל"ת)
11 בגץ זה לא הקטמונים 21/02/2016 12:41 לא ברור מה חשבו לעצמם הנוכלים?
בעבי התרגל לעשות מניפולציות על אנאלפביתים,שזה מגיע לשופטים אינטליגנטים זורקים אותו מהמדרגות.
10 שמטוב 21/02/2016 12:33 בגץ יבטך את תקפות המיתווה בשל אי חוקיות.
הממשלה אינה מעל החוק, לא משנה אם ביבי נחוש או נחש או צלופח. התווה מחייב את כל הממשלות בעשר השנים הקרובות, לכו אינו יכול להיות מבוסס על רוב מקרי של פחות מ- 61 חברי כנסת. יש סיכוי לבחירות מוקדמות בגלל התרגילים המסריחים של ביבי.
גולם 22/02/2016 08:01 הממשלה היא המחוקק
מה קשור מעל החוק!
שטויות במיץ 21/02/2016 13:41 הסכם הוא הסכם והוא צריך להיות מחייב לכל הממשלות
אם ממשלה מהווה דוגמא לאזרח בהפרת חוזה אז מדוע שלא כל אזרח יפר חוזה כשמתחשק לו? ההתנהגות הזאת של הממשלה מבריחה ותבריח משקיעים ובצדק . הממשלה הזאת מפרה חוקים יותר מידי. שישינסקי בגז ובכיל זה בהחלט הפרת הסכם מה גם שלכיל למשל הובטח שאם תשלם את קציר המלח לא יועלו התמלוגים. לא רק החברות מפסידות מהתנהלות הרפובליקה אלא גם האזרח מפסיד. לכן סעיף היציבות חשוב לחברות הם למדו לקח . ועל כך נאמר תפסת מרובה לא תפסת המתווה אכן צריך לחייב את כל הממשלות והעובדה שזה רוב של 61 זה עדיין רוב. וגם ממשלה של 70 היא רוב מקרי כך שהטיעונים שלך ממש לא לעניין. חוזה הוא חוזה. הסכם יש לכבד. לא רק הסכמי שלום אלא גם הסכמים כלכליים. אפילו שזאת ממשלת קזינו היא מחוייבת. רציתם שישנסקי חפשו את הכסף בסיבוב
שמטוב 21/02/2016 14:06 הסכם לא חוקי אינו הסכם. וביבי צריך ללכת הביתה על מעשיו
אף אחד לא במדינה לא צריך לסבול אם ביבי חתם ללא סמכות על נזק למשק. אין לממשלה רוב לחקיקה של 61 וביבי מנסה קומבינה להתחמק מרוב כזה. את התווה לא צריך לתפוס, הוא לא שווה כלום. אם לנובל יש כסף לפתח את שדה הגז לטובת ייצוא שישלמו מכיסם, במקום זאת המיתווה אמור לפטור אותם מחובת תשלום עלך פיתוח ולחייב את אזרחי ישראל לשלם במקומם. למה אין לנובל-תשובה כסף לשלם עבור הפיתוח ? כי אף בנק לא מוכן להלוות להם. למה אף בנק לא מוכן להלוות להם ? כי הם עומדים להפסיד ולא יוכלו לשלם עבור ההלוואה. למה הם לא יוכלו לשלם עבור ההלוואה ? כי אין קונים (יש רק סיפורי בדים על קונים דמיקולו).. הטוב ביותר היה לו המדינה מחזיקה את הבעלות על לוויתן, מוכרת לתעשיה המקומית גז במחיר נמוך כדי שהתעשיה המקומית תפרח ותייצא. במקום זאת, התעשיה המקומית תנבול ב 15 השנים הקרובות ולא תכניס כסף לאוצר המדינה. כל סיפור הגז בישראל הוא חלמאי. ברגע שהיה ברור שיש גז בתווה תמר, לא היה צריך למהר לתת זכיונות לכל דיכפין. המדינה היתה יכולה לקחת לידיה את שדה תמר שהמבטיח גז לישראל ב 10 עד 15 שנים הקרובות. לאחר מכן אפשר היה לפעול ללא לחץ זמן
מה לא חוקי בהסכם? 21/02/2016 17:12 אף אחד לא מכריח את השני לחתום בכוח
זה מזכיר לי את חוק השכירות של שפיר. מגדירה מה זה דירה וכו.. אם שני אנשים רוצים ומסכימים וחותמים על משהו אז מה הבעיה? אם מישהו רוצה לשכור מלונה בחצר של מישהו וקורא לזה דירה למי זה מפריע? ההצעה שלך שהמדינה תפתח את לויתן זה מכספנו. זה עוד רשות הגז עוד משכורות עתק. עוד תשלומים להסתדרות ועוד סכסוכי עבודה. ואם אין למי למכור את לויתן אז גם למדינה אין צורך לפתח אותו.
9 דוקטור 21/02/2016 12:31 הגיע הזמן שיהיה מתווה לטובת המדינה שלנו (ל"ת)
8 משה ב 21/02/2016 12:30 סולם לבג"ץ שיירד מהעץ שעליו תיפס. (ל"ת)
7 אורן 21/02/2016 12:25 יש תקווה
סוף סוף יש מי שעוצר את הטירוף של ביביהו והפודל שלו
טלי 21/02/2016 13:16 הפוך טיפש!! המתווה מעולה ורק עוכרי ישראל נגד (ל"ת)
6 אמיר 21/02/2016 12:24 מתווה גז
מתווה גז נוכחי טוב לתשובה , נובל אנרגי ולמחזיקי תעודות השתתפות ( לכן הם כל כך להוטים לקבל פירורים מארחה של גדולים ) . לכל השאר זה עישוק , כמו ברוב חלקי של חיינו . אדיף ששלי תנצח , אף מסיבה ש׳הוגי דעות ׳ לא יכתיבו את את חיינו .
שלי ניצחה 21/02/2016 13:46 היא תמכה בשישנסקי ושיכנעה את העם שזה טוב בשבילו
רק שהעם לא הבין ששישנסקי זה עליו. שלי היא נכס לליכוד נלחמה על מיסים להעשיר את הממשלה . היא גם חשבה שתביא שני יהלומים למפלגה את שפיר ושמולי ואז השלטון והכסף יפלו בידיה והיא נכשלה . היא גם יודעת שהכסף לא יגיע לצבור ולא שמעו אותה מעולם מדברת על בועת הנדלן ולא על העלאת גיל הפרישה. שלי ניצחה את העם אבל לא את החברות איתה יותר גרוע מביבי. לצבור עדיף שההנחה תגיע אליו ישירות ולא דרך ממשלה כלשהי גם לא של יחימוביץ . מסתבר שהיא לא כזאת חכמה אבל היא תומכת נלהבת של ביבי. הפה שלה אומר משהו אחר ומעשיה עוזרים לביבי. לכן טוב לביבי הצדקנים של המחנה הבזיוני שדואגים להעשיר לו את הקופה והעם לא מצייץ כי זה עם של הבלות
5 רקד 21/02/2016 12:21 ביבי אל תתן לאידיוטיזם להשתלט עלינו (ל"ת)
4 אר 21/02/2016 12:20 אוי לנו שגם בגצ פוחד מפרולטריון בולשביקי (ל"ת)
3 ארקדי 21/02/2016 12:17 המתווה כבר אוש ר בכנסת
המתווה כבר אושר בכנסת כוללו כולל סעיף יציבות מה עוד צריך למה רוצים לעשות רק כשים
2 עוד כשלון 21/02/2016 11:47 ביבי נחוש וזאת התוצאה ככה זה כשעושים משחקים
מפירים חוזים מביאים את שישנסקי וגוזרים על הצבור המון מיסים בושה ששלי יחימוביץ ניצחה
1 תמי 21/02/2016 11:47 מי שנגד המתווה אין לו מושג בכלכלה והדוגמה
הכי טובה זה ארז צדוק ההזויי
מי שנגד המתווה 21/02/2016 13:49 מבין שהמתווה לא טוב וזאת האמת
מבין שהוא צריך לשלם את מס שישנסקי ולכן זה יותר יקר
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.