מחירי הגז הטבעי בישראל - יפוקחו; "למנוע רמת מחירים גבוהה מדי"

חובת הדיווח על המחירים תחול באופן חצי שנתי, החל מה-15 במאי 2013.חובת הדיווח תחול על שותפויות גז טבעי אשר נכון ל-1 בספטמבר 2012 מוכרות גז טבעי או מחזיקות בחוזים חתומים למכירת גז טבעי
|
(6)
השר סילבן שלום על אסדת תמר, צילום: משה בנימין; יח"צ

החל מהחודש הבא מחירי הגז הטבעי בישראל יפוקחו באופן רשמי: שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, חתם על צו הפיקוח על מחירי הגז הטבעי בישראל ברמה של דיווח על רווחיות ומחירים על מנת למנוע מצב בו תקבע רמת מחירים גבוהה מדי במשק, כתוצאה ממיעוט הספקים בשוק.

חובת הדיווח על המחירים תחול באופן חצי שנתי, כאשר המועד הראשון לדיווח הינו ה-15 במאי 2013. זאת, כפי שהמליצה ועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר ולמשרד האנרגיה והמים.

חובת הדיווח תחול על שותפויות גז טבעי אשר נכון ל-1 בספטמבר 2012 מוכרות גז טבעי או מחזיקות בחוזים חתומים למכירת הגז הטבעי.

שותפויות אלו ידרשו למסור את המידע ברמת הפרויקט הבודד, ולהימנע מהעמסת הוצאות בגין פרויקטים אחרים. כמו כן, חובת הדיווח תחול על משווקי גז טבעי אשר מחזיקים בידיהם חוזים חתומים למכירת גז טבעי לצרכנים.

לאחר חתימת שר האוצר על הצו, יחויבו החברות לדווח למפקחת על המחירים במשרד האנרגיה והמים על נתוני פעילותם במשק הגז הטבעי. בהתאם למידע שיתקבל ייבחן הצורך בפיקוח על מחיר הגז הטבעי בישראל ברמה של קביעת מחיר.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  כמו כל שר נכשל, קודם כל
  שאול לא המלך 21/04/2013 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תדעג שיקדחו את הברות עם הרישיונות ש עדיין בתור ושנית כל דבר על פיקוח על הגז, אחרת הגז עד שאתם מזיזים משהו גם הלבנונים יצאו גז לאירופה
  סגור
 • 5.
  קלקלה חופשית.
  משקיע נפט ותיק 19/04/2013 14:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תשקיע תשרוף כסף בחיפושים.. הכל עליך.. שפר מזלך, ומצאת.. שישינסקי עליך, והמדינה לוקחת חלקה ( המוגדל) בעוגה.. עכשיו , גם ישבו לך על העורק הראשי לבדוק שלא תרוויח חלילה , יותר מידי.. בואו להשקיע בישראל.. בהמוניכם.. כבר כתוב בתנ"ך : " ארץ אוכלת יושביה".. אבל אפשר כבר לשנות זאת, ל " זוללת"..
  סגור
 • 4.
  מדינה רעה שהורסת ענף החיפושים ממש (ל"ת)
  סבעח 17/04/2013 14:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  מחירים בפיקוח
  מימיה 17/04/2013 11:37
  הגב לתגובה זו
  2 1
  יפה וראוי לבדוק את מחירי הגז בתקווה שכך יורידו את מחירי האנרגיה. מה בדבר פיקוח על מחירים של מוצרי צריכה אחרים? מחיר המים לדוגמא! יש לבדוק את התנהלות כל העוסקים באספקת מים ושירותי ביוב והשבחת מים,מקורות ותאגידי המים, שערוריה ושחיתות שעיסקת סימנס קטנה עליהן.
  סגור
 • 2.
  עוד גובים עוד ניירת עוד קשקשת איכסה חבל להשקיע בגז
  ומי יפקח על המפקח 17/04/2013 11:29
  הגב לתגובה זו
  4 2
  תעשו גם ועדה מי ישלם במקרה שצינור ידלוף? עוד תטילו מס על זיהום מים זיהום סביבתי . העסק הזה יקרוס מסכנים המשקיעים פה בגז. זה יפול רק על משקיעי הגז הפסדים ורק הפסדים
  סגור
 • טען עוד
 • 1.
  חשבתי שאתם רוצים כלכלה חופשית וגלובלית איך טעיתי?
  ארץ קטנה עם שפם! 17/04/2013 11:27
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אם כבר אתם רוצים פיקוח אז למה לא על מחירי הלחם החלב והדירות? מה אתם בכלל רוצים חבל שמצאו פה גז
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות