בזק מעדכנת: בהתאם לעמדת רשות ני"ע תמחק 1.5 מיליארד שקל

אתמול בשעות אחר הצהריים, הודיעה הרשות לני"ע לחברה, כי יש להתייחס לפעילויות החברה, yes ובזק בינלאומי כאל יחידות נפרדות
|
בזק. עמר אדם וגידי גוב, יח"צ/ צילום מסך
המשקיעים בתל אביב יגיבו הבוקר (ד') להודעת חברת התקשורת בזק +1.49% בזק 224.7 +1.49% בזק בסיס:221.4 פתיחה:221.8 גבוה:227.9 נמוך:221.8 תמורה:4,901,825 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:   מאתמול לאחר נעילת המסחר לפיה בהתאם לעמדת הרשות לני"ע תתייחס לפעילויות החברה, yes ובזק בינלאומי כשלוש יחידות נפרדות, באופן בו ירידת הערך הצפויה בשווי חברת די.בי.אס (yes) תביא למחיקה של כ-1.5 מיליארד שקל. 
הודעת בזק הגיעה בהמשך לעדכון שפרסמה החברה מוקדם יותר אתמול, לפיה בהמשך לדיווח הקודם של החברה (לכתבה המלאה), הנהלת בזק שוקלת האם ניתן, מבחינה חשבונאית, להתייחס לפעילויות החברה, yes ובזק בינלאומי כיחידה מניבת מזומנים אחת במקום שלוש יחידות נפרדות, כאשר התייחסות לפעילויות הללו כיחידות מניבות מזומנים נפרדות, עלולה להביא לכך שהירידה בשווי פעילות yes תביא למחיקת 1.5 מיליארד שקל מערכה הפנקסני במאזן החברה ובהתאמה לקיטון ברווח הנקי, ובהון העצמי של בזק.
בזק ביקשה להתייחס לפעילויות הללו כיחידה מניבת מזומנים אחת, אשר היתה מביאה למחיקה לא מהותית, כאשר השוק תמחר אתמול במניית בזק סבירות מסוימת לתרחיש זה, באופן בו תוחלת המחיקה היתה נמוכה מהותית מ-1.5% מיליארד שקל. אולם, אתמול בשעות אחר הצהריים, הודיעה הרשות לני"ע לחברה, כי עמדתה הינה שיש להתייחס לפעילויות כאל יחידות נפרדות, מה שמביא את המחיקה לסכום וודאי של 1.5 מיליארד שקל כאמור.
מנהלת מחלקת המחקר בפסגות ניירות ערך, אילנית שרף: "מחיקה בסך של 1.5 מיליארד שקל הם מרבית הונה העצמי של החברה שעמד בסוף הרבעון השלישי של 2018 על כ-2.2 מיליארד שקל. מדובר במחיקה דרמטית שלא תאפשר לחברה לחלק דיבידנדים, או לכל הפחות להקטין את תשלומי הדיבידנד באופן מהותי (תצטרך לחזק בשנים הבאות את ההון העצמי באמצעות הגדלת סעיף העודפים). בנוסף, מחיקה כזו עשויה לפגוע ביחסים הפיננסים ולהוביל גם לפגיעה בדירוג החוב ולעלייה בהוצאות המימון שלה (לחברה כיום חוב של כ-12 מיליארד שקל ברוטו).
בנוגע לפגיעה מסוג זה, מציינת שרף, כי ההון העצמי אינו מהווה שיקול דרמטי בחברות הדירוג, לטענת בזק וכי הדירוג נשען בעיקר על יכולת יצירת תזרים המזומנים על ידי החברה. בפסגות מעריכים בכל מקרה כי החברה תאלץ לשנות את מדיניות הדיבידנד שלה עם פרסום הדוח הכספי של שנת 2018 (צפוי ב- 27.3.2019). נזכיר כי החברה עדכנה את מדיניות החלוקה ל- 70% מהרווחים, לעומת 100% לפני כשנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות