נתוני הסחר בארה"ב תומכים בדולר: התחזק בארץ ובעולם כשברקע צפי להורדת הריבית באירופה

עם קביעת השער היציג פורסמו נתוני המאזן המסחרי בארה"ב שהצביעו על גירעון של 40.4 מיליארד דולר, בעוד הצפי היה ל-51.5 מיליארד דולר
|
נתוני הסחר בארה"ב תומכים בדולר: התחזק בארץ ובעולם כשברקע צפי להורדת הריבית באירופה

השטר האמריקני התחזק היום מול רוב יריביו המובילים ובייחוד מול האירו האירופאי, בעוד הסוחרים מהמרים, כי הבנק המרכזי באירופה יוריד את הריבית באזור ויפחית מהאטרקטיביות ההשקעה באירופה.

במסחר: הדולר התחזק היום מול השקל בשיעור של 0.513% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.915 שקלים. מנגד, האירו הושפע באופן שלילי גם מול השקל ורשם ירידה של 0.442% ושערו היציג נקבי ברמה של 5.2085 שקלים. בעולם מתחזק כעת הדולר מול האירו, היין והליש"ט בשיעורים של 0.67%,0.50% ו-1.63% בהתאמה.

סוכנות הדרוג סטנדרד אנד פורס (S&P) הודיעה אתמול, כי היא עלולה להוריד את הדירוג לספרד מ-AAA, דבר הפוגע באטרקטיביות ההשקעה במדינה, החברה באיחוד האירופאי. ראש ממשלת גרמניה אנגלה מרקל מתכוונת להוציא 50 מיליארד אירו (66.6 מיליארד דולר) כדי לתמוך בכלכלה הגדולה באירופה.

הבנק המרכזי באירופה (ECB) יפרסם את החלטת הריבית ביום חמישי הקרוב. החוזים העתידיים על הריבית מנבאים 0.75% ירידה בריבית לטווח קצר ואף יותר. הפחתה חדה יותר מחצי אחוז עשויה להביא לירידה משמעותית במטבע האירופאי.

אתמול פורסמו הפרוטוקולים של ישיבת הנהלת מלפני שבועיים שבה הוחלט על הפחתת של 0.75%. שלושה מתוך חמשת חברי הנהלת הבנק תמכו בהפחתה של 1% בריבית כדי לתמוך בצמיחה. שני החברים שתמכו בהפחתה של 0.75% טענו כי הפחתה חדה יותר הייתה עלולה לגרור שינויים חדים בשער החליפין ולפגוע באמינות של המדיניות המוניטרית.

"עופרת יצוקה" בעזה נכנס היום ליומו ה-18 ונראה, כי הסוחרים כבר התרגלו למצב וכל עוד לא תהיה החרפה במצב צפוי השקל להיות מושפע דווקא מהתחזקות הדולר בעולם.

ביומן המאקרו היום: נתוני המאזן המסחר (נתון חודשי בגין חודשיים קודם לכן, למדידת הפער בין יצוא הסחורות והשירותים מארצות הברית לבין יבואם) שהתפורסמו בשעה 15:30, הצביעו על גירעון של 40.4 מיליארד דולר, כאשר הצפי היה לגירעון של 51.5 מיליארד דולר. בשעה 21:00, יפורסמו הנתונים החודשיים על תקציב הממשלה לחודש דצמבר, הצפי הוא לגרעון בסך 83 מיליארד דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות