נאוויטס: עלייה של 29% בהיקף עתודות הנפט פרויקט בקסקין

מועד תחילת ההפקה יוקדם. החברה צפויה לרשום חיסכון של 156 מיליון דולר בתקציב הפרויקט
 | 
גדעון תדמור, צילום: יח"צ
שותפות נאוויטס פטרוליום דיווחה היום כי מפעילת פרויקט בקסקין, בו היא שותפה ב-5% (עם אופציה להגדלה ל-7.5%), עידכנה על קבלת דו"ח משאבים עדכני ממנו עולה כי עתודות הנפט בחלק הצפוני של הפרויקט עלו בכ-29% ביחס לנתונים שנמסרו בעבר וכן מדווחת על כך שתחילת ההפקה הוקדמה ליולי 2019. בשל כך, התקציב המאושר של הפרויקט הופחת בכ-156 מיליון דולר.
נאוויטס פטר יהש -1.13% נאוויטס פטר 1,312 -1.13% נאוויטס פטר יהש בסיס:1,327 פתיחה:1,327 גבוה:1,319 נמוך:1,268 תמורה:314,019 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עולה כעת ביותר מ8% בבורסה בתח אביב במחזור של 296 אלף שקל.
פרויקט בקסקין הינו תגלית בפיתוח במפרץ מקסיקו ארה"ב. נכס זה מופעל על ידי LLOG Exploration, והינו הנכס המשמעותי של שותפות נאוויטס פטרוליום, אשר פיתוחו מומן במלואו באמצעות הנפקת אג"ח בבורסה בתל אביב בחודש יולי האחרון. השותפים האחרים בפרויקט הינם חברת הנפט הגדולה Repsol וקרנות הפרייבט אקוויטי ריברסטון ובלקסטון.
לפי ההודעה: "ההערכה העדכנית של מעריכת השווי NSAI מצביעה על עלייה כ-29% בהיקף עתודות הנפט 2P במאגר בקסקין צפון, מ-184 מיליון חביות ל-237 מיליון חביות. העלייה המשמעותית בהיקף העתודות במאגר 'בקסקין צפון' מגדילה את היקף העתודות הנפטP 2C) 2) הכולל במאגר בקסקין (צפון ודרום) ל-515 מיליון חביות, וזאת לעומת ההערכה הקודמת שעמדה על 486 מיליון חביות. עדכון NSAI התקבל כתוצאה מעבודות ניתוח, שנערכו בשנה האחרונה, ביחס למידע מקידוחי האקספלורציה ההערכה והאימות שבוצעו בפרויקט וכן ממידע שהתקבל לאחרונה ממאגרים אנלוגיים למאגר בקסקין".
במקביל, מפעילת הפרויקט עדכנה את שותפי הפרויקט, כי לוחות הזמנים של הפרויקט התקצרו וההפקה תחל כבר בחודש יולי 2019, וזאת בהשוואה להערכה הקודמת לפיה ההפקה תוכננה להתחיל רק בחודש דצמבר 2019.
בנוסף, שותפי הפרויקט אישרו תכנית פיתוח עדכנית הכוללת תקציב עדכני. התקציב העדכני המאושר של הפרויקט הינו בסך של כ-541 מיליון דולר, וזאת בהשוואה לתקציב הפיתוח המקורי של כ-697 מיליון דולר - חיסכון של כ-156 מיליון דולר. החיסכון משקף את  הירידה המתמשכת בעלויות הציוד והשירותים, לרבות עלות החכרת אסדת הקידוח לביצוע קידוחי הפיתוח.
לשיפורים משמעותיים אלו השלכות מהותיות חיוביות על מחזיקי אג"ח בקסקין מימון (סדרות א' ו-ב'). התזרים המהוון של חלק הפרויקט בקסקין צפון (18.7%) המשועבד לטובת מחזיקי האג"ח  גדל בכ-63% ל-323 מיליון דולר. התזרים החופשי (1P) לשירות החוב עד למועד פירעון האג"ח (כולל כרית), עלה לכ-117 מיליון דולר, לעומת תזרים חופשי של כ-50 מיליון דולר בהערכה הקודמת.
השלכה מהותית חיובית למחזיקי יחידות ההשתתפות של נאוויטס פטרוליום היא השינוי בתזרים המהוון המצביע על גידול בשווי הנכס המרכזי שלה בהיקף של כ- 31 מיליון דולר (גידול של כ-68%), מ -45 מיליון דולר ל- 76 מיליון דולר.
גדעון תדמור, יו"ר נאוויטס פטרוליום: "אנו מברכים על השיפורים המהותיים בתקציב, בתזרים המהוון ובקצב הפיתוח של פרויקט בקסקין, הנחשב כיום לאחד מפרויקטי הפיתוח הגדולים במפרץ מקסיקו. העדכונים בפרויקט  מעניקים משנה תוקף לאסטרטגיה של נאוויטס לרכוש זכויות בתגליות קיימות במפרץ מקסיקו ארה"ב ולפתחן במהירות, תוך ניצול העלויות הנמוכות השוררות כיום בתעשייה. הפרויקטים האטרקטיביים הזמינים כיום במפרץ מקסיקו ארה"ב בשילוב עם ההקלות הרגולטוריות, הפחתות המסים המתוכננות על ידי ממשל טראמפ והעלייה במחירי הנפט, יוצרים חלון הזדמנויות ייחודי בסקטור, אותו בכוונתנו לנצל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה