אנליסטים על טבע: "תתקשה לייצר צמיחה אורגנית לאחר שנת 2013"

סבינה פודבל מלידר שוקי הון: "אני אופטימיית בנוגע ליכולתו של המנכ"ל החדש להבריא את החברה ולהחזיר אותה למסלול צמיחה בריא"
|
(2)
מגיבים לדו"חות
בצהריים, חברת התרופות טבע (סימול: TEVA) פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני של שנה זו בהתאם לתחזיות האנליסטים. ההכנסות של חברת התרופות ברבעון הראשון עלו ב-19% ביחס לרבעון המקביל והסתכמו ב-5 מיליארד דולר. שיעור הצמיחה האורגני ביחס לרבעון המקביל עמד על 3%, ובנטרול גנריקה לתרופת הפרוביג'יל הצמיחה האורגנית היא 7%.

ברבעון הבא קונצנזוס האנליסטים בארה"ב על מנית החברה מורה על רווח של 1.28 דולר למניה, בדומה לרבעון זה, ולרווח כולל של 5.37 דולר למניה מתחילת השנה. ציפיות ההכנסות לרבעון השלישי עומדות על 5.13 מיליארד דולר ולרווח כולל של 20.58 לשנת הכספים של 2012.

לאחר פרסום הדו"חות, אנליסטים ב'כלל פיננסים' וב'לידר שוקי הון' מפרטים את המכשולים שיש לטבע בגזרת אירופה בצל ההאטה ובשוקי ארה"ב.

יונתן קרייזמן, בכלל פיננסים מסביר שטבע נמצאת בתקופת מעבר בין מודל עסקי בעל תלות גבוהה בקופקסון וגנריקה בארה"ב, למודל המבוסס יותר על תרופות מקור חדשות (רכישת ספלון) והתפתחות הביוגנריקה. "עם הדעיכה הצפויה ב-2013 במכירות הקופקסון והגנריקה בארה"ב והחולשה המתמשכת באירופה, להערכתנו, עד להבשלת ההזדמנויות החדשות, טבע תתקשה לייצר צמיחה אורגנית משמעותית לאחר 2013, אנו נותרים בהמלצת עם של 46 דולר", הסביר קרייזמן.

עוד ציין על הסיכונים שיש לחברה בהתגברות התחרות בתחום הטרשת הנפוצה באמצעות חדירת תרופות אוראליות מתחרות לשוק החל מהשנה הבאה, אי-הצלחת תרופות מרכזיות בצבר האינובטיבי שנרכש במסגרת רכישת ספלון וירידת מחירים בגנריקה (בעיקר באירופה) "עקב המיתון והצורך בהפחתת הוצאות ממשלתיות על בריאות".

סבינה פודבל מ'לידר שוקי הון' רואה יעד קצת לא רחוק משם למניה, 49 דולר, וטוענת שיעד "בהחלט סביר". גם פודבל התייחסה לשווקים באירופה ואמרה: "התוצאות העסקיות של טבע באירופה הושפעו לרעה מהתחזקות מטבע הדולר על חשבון היורו ומטבעות נוספים באזור", ולאחר מכן התייחסה לעסקי הגנריקה בארה"ב שצמחו בכ-16% ,כאשר הצמיחה הגנרית נבעה ממספר השקות גדולות שבוצעו במהלך הרבעון הראשון של השנה וכן מ-4 השקות חדשות שבוצעו במהלך הרבעון.

פודבל הסבירה את משמעות הזכייה בתביעה של החברה על הקופקסון "הינו איסור לאשר גרסאות גנריות לתרופה על ידי ה-FDA לפני מאי 2014 ואיסור השקה עד שלהי 2015". בכל הנוגע לקופסקון ה-40 מ"ג, GALA, החברה צופה להגיש בקשה ל-FDA לאישור התרופה לשיווק במהלך הרבעון הראשון של 2013 ומקווה להשיק את התרופה, במידה ותאושר ברבעון הראשון של 2014.

לבסוף התייחסה לדו"חות הראשונים של ד"ר ג'רמי לוין כמנכ"ל טבע ואמרה: "אני אופטימיית בנוגע ליכולתו של המנכ"ל החדש להבריא את החברה ולהחזיר אותה למסלול צמיחה בריא ומושכל וממשיכים להמליץ על טבע בקנייה במחיר יעד של כ-49 דולר".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אבל לאנליסטים לא קשה לייצר שטויות בכמויות
  חי במינוס 03/08/2012 08:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ממילא איש לא זוכר מה כתבו ואין,כמו בממשלה,אחריות אישית.
  סגור
 • 1.
  דוחות סבבה
  צחי 02/08/2012 21:10
  הגב לתגובה זו
  3 2
  יש מישהו שמסכים עם האנליסטים? נראה מה ילד יום....
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות