הורדת המלצה לעזריאלי: "מרבית היזום מגולם במחיר המניה"

 |  (1)
דנה עזריאלי, צילום: אבישי פינקלשטין
בית ההשקעות IBI חותך את ההמלצה למניית לאחר מ'קנייה' להמלצת 'תשואת חסר' במחיר יעד של 153 שקל למניה. מדובר במחיר הנמוך ב-6% ממחיר השוק. האנליסט יניב סיילן כתב בכותרת הדו"ח כי מרבית הייזום של חברת הנדל"ן כבר מגולם במחיר המניה.
וכך כותב סיילן: "מתחילת השנה חברות נדל"ן המניב בישראל הציגו תשואה עודפת על פני מרבית הסקטורים. ברקע סביבה עסקית שממשיכה לתמוך בחברות נדל"ן מניב בדמות ריבית נמוכה וגידול בצריכה הפרטית המהווים את שני האינדיקטורים העיקריים שמניעים את השוק. להערכתנו, מגמה זו צפויה להימשך לאורך כל שנת 2016. במהלך הרבעון הראשון של 2016, בהתאם לציפיות שלנו, החברות המובילות הציגו תוצאות טובות עם עלייה בכל הפרמטרים ואף ראינו חברות שהחלו בייזום ורכישה של נכסים משרדיים, זאת בתקופה של חשש מעודף היצע בתחום המשרדי בישראל. אנו סבורים כי חלק ניכר מהשווי המיוחס לחברות המובילות נכון להיום נובע מהייזום העתידי".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
ובתוך כל זה: עזריאלי
"עזריאלי נמצאת בתקופת ייזום בהיקף חסר תקדים של שטחים מניבים ברחבי הארץ בהשקעה כוללת של מעל ל- 5 מיליארד ₪. תחום הייזום מהווה מנוע צמיחה הצפוי להביא לגידול ניכר בפעילות החברה בשנים הקרובות. בנוסף, כבר בשנתיים הקרובות אנו צפויים לראות אכלוס של שני פרויקטים משמעותיים (שרונה תל אביב ועזריאלי ראשונים). על פי הערכות החברה, בין השנים 2016 - 2018 צפוי ה-NOI לצמוח ב-250 מיליון שקל. עם זאת, תחזיות לחוד ומציאות לחוד: מכלל הייזום העתידי של החברה הפרויקטים הרלוונטיים לבעלי המניות בשנתיים הקרובות הינם אכלוס מלא של חולון, שרונה וראשונים הנלקחים בחשבון במודל שלנו תחת הנחות התואמות את השוק".
תמחור - היקרה מכולן
"עזריאלי תמיד הייתה יקרה יותר מכל חברות הנדל"ן המניב בישראל. היא ייחודית בכך שהינה בעלת רמת המינוף הנמוכה ביותר, בעלת שטחי המסחר המובילים בישראל ושדרה ניהולית מקצועית ומוערכת. בחודש האחרון מניית החברה עלתה ב- 12% ונסחרת היום לפי Implied Cap של 6.0%, הנמוך מבין חברות הנדל"ן הישראליות. תשואת ה-FFO של החברה (כולל תוספת ממחזור חוב ומנכסים שלא פעלו שנה מלאה) עומדת על 5% בזמן שחברות מקבילות נסחרות בתשואות של 8%-10%".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה להוריד
  אברהם 30/05/2016 19:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ריבונו של עולם אם היא טובה למה להוריד, הכל אצלה טוב מכונת מזומנים, שדרת ניהולים טובה, די מספיק להרוס לנו את היום, נשבר לנו מהשטויות, אברהם
  סגור