המדענים במאיץ החלקיקים: נמצאו ראיות להימצאות "החלקיק האלוהי"

במסיבת עיתונאים במרכז היושב בגבול שווייץ-צרפת הוכרז רשמית כי הנתונים שהתקבלו במהלך המחקר הגיעו לרמה של ודאות הנדרשת לגילוי "בוזון היגס"
 |  (1)
התפרצות
נמצאו ראיות לקיומו של חלקיק ה "בוזון היגס" המכונה גם "החלקיק האלוהי" שאחראי על הענקת מסה לכל האטומים בעולם, כך הכריזו היום מדענים במרכז לחקר החלקיקים (CERN).

בהודעת של מרכז "סרן" נכתב: "חוקרי סרן גילו חלקיק תת-אטומי שעשוי להיות בוזון היגס". לדברי החוקרים הנתונים שהתקבלו במהלך המחקר הגיעו לרמה של ודאות הנדרשת לגילוי "בוזון היגס" אך כי מדובר בתוצאה ראשונית ועדיין לא נקבע מדעית כי מדובר בחלקיק.

מדובר בחלקיק אשר נקרא גם חלקיק יסודי. החלקיק נחזה על ידי פיזיקת החלקיקים באמצעות מחקר של שני מדענים: הפיזיקאי ההודי סטינדרה נייט בוזה והמדען פיטר היגס. חלקיק זה עשוי להסביר מדוע לחלקיקים אחרים ישנה מסה. הוא היחיד מבין החלקיקים היסודיים שמרכיבים את המודל הסטנדרטי של הכוחות והחלקיקים בטבע, שטרם התגלה.

המרכז לחקר החלקיקים יושב בגבול שבין שוויץ וצרפת. במקום זה נבנה מאיץ החלקיקים הגדול בעולם. אותו מאיץ, הוא זה שאחראי למציאת העדויות לקיומו של חלקיק הבוזון-היגס.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  די להשתרך אחרי AAAS האיגוד המקצועי הדתי
  דב הניס 04/07/2012 17:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Beyond Einstein's Horizon “Study of energy waves formed during the Big Bang supports Einstein’s prediction that a strange, invisible force is pushing the universe apart” http://www.sciencenews.org/view/generic/id/340163/title/FOR_KIDS_%E2%80%98Ruler%E2%80%99_to_measure_space A. From Universe-Energy-Mass-Life Compilation http://universe-life.com/2012/02/03/universe-energy-mass-life-compilation/ From the Big-Bang it is a rationally commonsensical conjecture that the gravitons, the smallest base primal particles of the universe, must be both mass and energy, i.e. inert mass yet in motion even at the briefest fraction of a second of the pre Big Bang singularity. This is rationally commonsensical since otherwise the Big would not have Banged, the superposition of mass and energy would not have been resolved. The universe originates, derives and evolves from this energy-mass dualism which is possible and probable due to the small size of the gravitons. Since gravitation Is the propensity of energy reconversion
  סגור