הדולר נחלש בארץ ומתחזק בעולם: היציג נקבע בירידה לרמה של 3.81 שקלים

התעשיינים מכנסים ביום רביעי הקרוב מסיבת עיתונאים בקריאה דחופה לאוצר ולבנק ישראל לטפל בשער הדולר "לפני שיהיה מאוחר מידי" המנכ"לים הבכירים של התעשייה בישראל יכנסו מסיבת עיתונאים
|
הדולר נחלש בארץ ומתחזק בעולם: היציג נקבע בירידה לרמה של 3.81 שקלים

למרות החולשה בבורסות בארץ ובעולם, הדולר איבד גובה היום, בפתיחת שבוע המסחר המקומי במטבעות. זאת, למרות שבעולם הוא דווקא מתחזק מול המטבעות המרכזיים.

קבע את השער היציג בירידה של 0.28% לרמה של 3.81 שקלים והאירו ירד ב-0.7% לרמה של 5.44 שקלים. בעולם מתחזק הדולר ב-0.23% ל-1.4277 דולרים לאירו וב-1.48% לרמה של 1.10 דולר קנדי לדולר. היין היפני נסחר ביציבות.

"תוצאות הבחירות ביפן מחזקות את היין. יש כאלה שחושבים שהתוצאות כבר מגולמות במחירים אבל השינוי הוא גדול מידי ולכן עוד לא מגולם כולו", אמר לבלומברג היסאקאזו האמאנו, מנהל השקעות בטוקיו.

בבורסות אסיה נרשמו ירידות היום, בהובלת שנחאי. זאת, ברקע לחששות כי הפחתת מתן ההלוואות במדינה ורגולציה כבדה יותר על הנפקות תפגע בצמיחת החברות בכלכלה השלישית בגודלה בעולם. מדד בורסת שנחאי צנח ב-6.7%. מדד הניקיי ביפן ירד ב-0.4%.

לדברי עידן לויטוב מחדר המסחר של איטריידר, מצד אחד נתוני העבר הקרוב מספקים צפי להיחלשות קלה של השטר הירוק בטווח הקצר אל עבר שער של 3.8 שקלים כתוצאה מתנודתיות צמד המטבעות ונטיית הדולר דרומה לכיוון רמת תמיכה טכנית ב- 3.75.

מאידך, סבור לויטוב, שבטווח הבינוני צפוי המטבע האמריקאי להתחזק אל מול השקל ואף לגעת בשער 3.9 שקלים. זאת בעקבות המשך קניותיו המזדמנות של פישר בזירת המט"ח המקומית ובמקביל להתחזקות הדולר הצפויה בזירה העולמית במהלך חודש ספטמבר במתאם שלילי עם המדדים בוול סטריט, שלהערכת לויטוב צפויים להיחלש.

השבוע יתפרסמו מספר נתונים כלכליים משמעותיים בארה"ב ובשאר המדינות המובילות בעולם. ביום שלישי נתבשר על גובה הריבית באוסטרליה. הצפי הוא להשארת הריבית ללא שינוי, אך נגיד הבנק המרכזי שם כבר רמז שהעלאת יכולה להתקיים בתנאים הנוכחיים ולכן ישנו סיכוי להפתעה ביבשת החמישית.

בהמשך השבוע, ביום חמישי, יפרסם נשיא הבנק המרכזי בגוש האירו טרישה את גובה הריבית כששם הסיכוי להפתעה נמוך והצפי הוא להשארת הריבית ללא שינוי. ביום שישי יתפרסמו נתוני התעסוקה החשובים בארה"ב שילמדו אותנו האם ההתאוששות בכלכלה הגדולה בעולם נמשכת גם בתחום התעסוקה שהפתיע לטובה בחודש שעבר.

מחברת איזיפורקס נמסר כי מההיבט הטכני סיכוייו של הדולר לעלות מול השקל עלו משמעותית. מהלך מעל 3.83 יחשב סימן שורי לטווח הקצר. מהלך מעל 3.87 יחשב סימן שורי משמעותי יותר. תמיכה למטבע האמריקאי ממשיכה להיות בין 3.80-3.74.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות