: הדולר איבד 0.75% לשער יציג 3.725 שקלים; האירו התחזק

הין והדולר איבדו מערכם מול רוב המטבעות האחרים אחרי שהבנק של סין הודיע ​​על קיצוץ דרישות הרזרבה של הבנקים כדי לדרבן צמיחה. האירו דולר מטפס 0.6% בתקווה לאישור תוכנית החילוץ ליוון
|
(צילום: Getty images Israel)
המסחר המט"ח בעולם התנהל לאור שתי הודעות חשובות ומרכזיות: האחת היא הפחתת יתרות הרזרבה בסין והשנייה היא ההחלטה הצפויה באירופה לאשר את תוכנית החילוץ ליוון.

הין והדולר איבדו מערכם מול רוב המטבעות האחרים אחרי שהבנק של סין הודיע ​​על קיצוץ דרישות הרזרבה של הבנקים כדי לדרבן צמיחה לרסן את הביקוש לנכסים מקלט. האירו מקבל חיזוק כתוצאה מהתקווה שמעלה אישור התוכנית החילוץ ליוון הצפויה בשעות אחר הצהרים.

הדולר איבד 0.75% למול השקל לשער יציג של 3.725 שקלים והאירו התחזק ב-0.4% לשער יציג של 4.9438 שקלים. האירו דולר מטפס 0.6% ל-1.3259.

"אנו מעריכים כי המסחר בדולר /שקל בארץ ימשיך לשקף את המתרחש בצמד דולר/אירו בחו"ל", כותב איתן אדמוני, מנהל מח' שווקים פיננסים בבנק ירושלים. בהתייחסות למדד המחירים לצרכן כתב אדמוני כי "המרכיבים השונים של המדד הצביעו על נטייה לעלייה בשיעור האינפלציה השנה. אם נטייה זו תמשיך להתממש בחודשים הבאים אזי נתקרב לקצה העליון של יעד האינפלציה. ההאטה בפעילות המשקית והציפייה להורדת נוספת בהמשך מחד והירידה בצריכה הפרטית וביצוא מאידך ימשיכו להכביד על השקל בתקופה הקרובה ולכן איננו מעריכים כי קיים סיכוי סביר להתחזקות משמעותית וממשוכת".

נציין כי יש שמעריכים שהמגמה הנוכחית היא זמנית ולא תימשך: "להערכתנו נראה את היורו יורד שוב אל מתחת לשער של 1.30 אל מול הדולר. בתגובה לכך צפוי הדולר לשוב לשער של 3.79 אל מול השקל ואילו היורו ישוב לשער של "4.85, כותבים בלמבקס.

נזכיר כי בשבוע שעבר האירו נחלש בשער היורו אל מול הדולר בכ- 1% בעקבות פירסום פרוטוקולי החלטת הריבית האחרונה בארה"ב והספקות שעלו באירופה כי תוכנית החילוץ לא תאושר. "הפרוטוקולים טמנו בחובם הפתעה לסוחרי המט"ח. ההתרשמות מהפרוטוקולים היא כי רוב חברי ועדת השוק הפתוח, הועדה המחליטה על המדיניות המוניטארית בארה"ב, אינם תומכים בתכנית נוספת לעידוד הצריכה וכי לטעמם אין עדיין הצדקה לכך", כותבים בלמבקס.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות