בדרך ל-QE? הפד' חזר לקנות הערב בשוקי האג"ח

לאחר שהודיע על סיום מוקדם של תהליך צמצום המאזן בתחילת החודש, הפד' חוזר הערב לבצע רכישות חוזרות בשוקי האג"ח הממשלתיים. אלו התאריכים הבנק קונה?
|
(1)
בניין הפד', צילום: istock

שוק האג"ח האמריקני סוער הערב, כאשר לראשונה מזה כ-12 שנה ירדה התשואה על אגרות החוב של ארה"ב לתקופה של 10 שנים מתחת לתשואה על אגרות החוב לתקופה של שנתיים. במקביל, הפד' חזר היום להתערב בשוקי האג"ח: הפד' ביצע הערב רכישות של אגרות חוב ממשלתיות בהיקף של 3 מיליארד דולר. 

כזכור, הפד' הודיע בתחילת החודש האחרון על סיום מיידי של תהליך צמצום המאזן, כחודשיים לפני המועד הראשוני. החל מהחודש, מאזן הפד' צפוי להישאר יציב, אך הפד' מבצע שינוי בתמהיל ההשקעות: כל סכום שיגיע מפדיון של אגרות החוב הממשלתיות צפוי להיות מוחזר לשוק האג"ח הממשלתי. במקביל, פדיונות של עד 20 מיליארד דולר בשוק האג"ח מגובה משכנתאות (MBS) יושקעו גם הם בשוק האג"ח הממשלתי. 

הפד', בפועל באופן גלוי כמעט לחלוטין, פרסם אמש את צפי הרכישות מחדש שלו לחודש הקרוב, והרכישה הערב היא חלק מאותה תוכנית. 

בכך מסתיים התהליך שהכביד באופן משמעותי על השווקים בשנתיים האחרונות. בסה"כ הפד' הצליח לצמצם כ-700 מיליארד דולר ממאזנו, רחוק באופן משמעותי מהתחזיות המוקדמות. הסיום המוקדם של התהליך מנע ירידה נוספת של כ-60 מיליארד דולר מרזרבות הבנקים בארה"ב. עם זאת, עדיין מדובר ב"טיפה בים" מול גל הנפקות של הממשל האמריקני (לכתבה המלאה).

מאזן הפד' המעודכן: ירידה של 700 מיליארד דולר בשנתיים האחרונות, בשוק חושבים כי הבנק יצטרך להגדיל אותו שוב בחודשים הקרובים 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  QE4 יגיע מהר מהמצופה
  עמי 14/08/2019 22:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הדולר בדרך להפוך לנייר טואלט. רק זהב
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות