מירי רגב נזכרה להוציא התייחסות לעניין החייל היורה

|
(13)
מירי רגב, צילום: Bizportal
שרת התרבות מירי רגב שהינה גם אישיות פעילה מאוד ברשתות החברתיות, לא הוציאה מילה אחת עד כה בעניין הסערה ששוטפת את מדינת ישראל מאז יום חמישי, ירי החייל בחברון לעבר המחבל ששכב על הקרקע, ככל הנראה מנוטרל. עכשיו (בשעה 9:35), אחרי ששמעה את כל הצדדים והקשיבה לאן מנשבות הרוחות -  היא פרסמה את הסטטוס הבא:
"בית דין שדה על פי הגדרה לשונאית: ״המונח בית דין שדה נושא לעיתים קונוטציה שלילית הכוללת את קיומו של הליך משפטי מהיר הסוטה מכללי הצדק הטבעי. החייל משמשון עובר משפט שדה. נקודה. הוא עומד בפני כיתת יורי הפרשנים, בשעה שהוא וחבריו מסכנים את חייהם כדי לשמור עלינו. אני סומכת על הצבא שיעשה תחקיר מבצעי מקיף ועל המשטרה הצבאית והפרקליט הצבאי, שיתחקרו את הארוע לפרטיו. הם ורק הם מוסמכים לעשות זאת ועד שיוכח אחרת חזקת החפות עומדת לחייל."  
אתמול היה זה ראש הממשלה בנימין נתניהו שבחר למתן באופן משמעותי את ההתייחסות הראשונית שלו לאירוע. ביום חמישי אמר נתניהו כי "מה שהתרחש בחברון אינו מייצג את ערכי צה"ל. צה"ל מצפה מחייליו לנהוג בקור רוח ובהתאם להוראות הפתיחה באש". אמש הוא כבר נשמע הרבה פחות חד משמעי, כאשר כתב בפייסבוק שלו כי "ההתקפות על צה"ל כצבא לא מוסרי כפי שבאו לידי ביטוי בסוף השבוע האחרון הן מקוממות והפוכות מן האמת. צה“ל הוא צבא מוסרי שלא מוציא איש להורג. חיילי צה"ל בולמים בגופם התקפות טרור רצחניות על אזרחי ישראל והם ראויים לכל גיבוי. לגבי המקרה האחרון - אני סומך על צה“ל שיקיים בדיקה יסודית, אחראית והוגנת, כפי שהוא נוהג תמיד".
ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני הוציאה התייחסות תחת השאלה - מה קורה לאיש ימין שמסתייג מהפיכתו לגיבור של החייל שירה במחבל המנוטרל? וכך היא כותבת - 
יהודה גליק הוא כמעט הכי ימין שתוכלו להעלות על הדעת. ממקימי "מנהיגות יהודית" של פייגלין, ראש החץ האקטיבי של התביעה לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית, מי שהיה בעצמו יעד לנסיון התנקשות, שכמעט צלח. גליק נפצע קשה, ונשקפה סכנה לחייו. המחבל שירה בו, מהג'יהאד האיסלאמי, חוסל אגב בידי הימ"מ, אחרי שירה על הכוח שכיתר אותו. בשבוע שעבר, התייחס גליק להרג המחבל המנוטרל בידי החייל. הוא אמר:
"מבחילים ומגעילים רקודי השמחה לאיד על הדם כנגד צהל בעקבות התנהלות החייל. מבחילים לא פחות, אלו שמרוממים את מעשהו ואולי להפוך אותו לגיבור". כשספג גינויים וקללות על מה שאמר, התעקש לחדד: "...בקיצור אני אדם קיצוני מאוד. ועוד יותר קיצוני: אני מאמין שאסור לירות למוות באדם ששוכב מנוטרל גם אם הוא ערבי מחבל". זה כנראה היה באמת קיצוני, כי כעת (ראו בצילום, מתנצלת מראש) מפרסם גליק מה שהוא קורא "מדגמית מעשרות הודעות 'חיזוק' שמקבל מי שמביע דיעה לא 'מקובלת'."
והוא מוסיף: "מייחל ליום שבו נוכל לנהל כאן שיח תרבותי מכבד." כבר ראינו אנשי ימין שברגע אחד, אם העזו להיות ממלכתיים, הפכו מטרה ל"אישומי" בגידה. נשיא המדינה רובי רבלין, שר הבטחון בוגי יעלון. אפילו בנט ונתניהו. החייל העצור, אגב, כינה בעמוד הפייסבוק שלו את ראש הממשלה בניימין נתניהו "יא קוקסינל", וזה עוד מהמלים הנעימות שמפארות את הפרופיל שלו. וזו אחת הסכנות של המצאה אובססיבית של "בוגדים". אין לזה גבולות. בסוף זה מגיע גם אליך
 

הי זאת שלי, מה קורה לאיש ימין שמסתייג מהפיכתו לגיבור של החייל שירה במחבל המנוטרל?יהודה גליק הוא כמעט הכי ימין שתוכלו ל...

Posted by ‎שלי יחימוביץ‎ on Saturday, March 26, 2016

תגובות לכתבה(13):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  רק שכחו להוציא אותו להורג
  אכן משפט שדה 31/03/2016 21:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מגיע לו כדור בראש. בטח מיזרחי בעל אוריאנטציה ערבית, ערס כמו מירי הבהמית
  סגור
 • 9.
  מדינה בידיי האספסוף, מדינה (מ)ערבית (ל"ת)
  סוף 30/03/2016 17:53
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 8.
  יהודה גליק דמגוג מאז ולתמיד (ל"ת)
  אבי 27/03/2016 14:00
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 7.
  מחזק אותךת
  אזרח ל1 27/03/2016 11:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הוצאת לי את המילים מהפה, חשוב להבין את הסיטואציה בה אנו חיים, ואם לא נגביר את התגובות ולא נחזק את צה"ל מצפה לנו עתיד עוד יותר קשה. למתאבדים ורוצחים אין ערכים אנושיים, ולכן לא לסלוח להם.
  סגור
 • 6.
  חברת חדש לשעבר
  האישה הזאת 27/03/2016 11:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה ולקומוניסטים ולמדינה
  סגור
 • 5.
  אני שמח לגלות שיש לי וליהודה גליק ערכים משותפים כלשהם.
  ranr 27/03/2016 11:04
  הגב לתגובה זו
  5 3
  לכל המחזקים את החייל ה"גיבור", די לראות את הסרטון ולקרוא את עמוד הפייסבוק שלו בכדי להבין במי מדובר. לא גבורה ולא נעליים. חייל שפועל בניגוד לפקודות, בניגוד להגיון (אם יש חשד לחגורת נפץ קודם כל מפנים את הנוכחים מהזירה) ובניגוד לחוק הבינ"ל , אמנת ז'נבה, המחייבת גם את צה"ל ומדינת ישראל. בסופו של חשבון, על כל הרוג ישראלי, הפלסטינים משלמים בשלושה הרוגים משלהם. אנחנו לא כל כך מסכנים כמו שכמה מגיבים מנסים להציג.
  סגור
 • טיפש שמאלן
  האישה הזאת 27/03/2016 11:44
  הגב לתגובה זו
  2 2
  עיוור מה העניין שלך ? בארהב מרוקנים מחסניות השינאה שלךאלינו תביא עליך מסתמה שקרן עלוב שמאלן
  סגור
 • 4.
  מי קבע שהמחבל מנוטרל ? העיתונות על סמך צילום
  לילי 27/03/2016 10:25
  הגב לתגובה זו
  15 4
  האם כל מי ששוכב נחשב למנוטרל ? כדי להפעיל חגורת נפץ מספיקה לחיצה על כפתור .
  סגור
 • 3.
  ילד טיפש ולא אחראי
  תוצאה של ההסתה 27/03/2016 10:13
  הגב לתגובה זו
  6 17
  מירי רקב וכל המתלהמים בליכוד צריכים לשבת ביחד איתו .
  סגור
 • העם לא עם השמאל
  האישה הזאת 27/03/2016 11:47
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סה שהוא אוהד ביתר אז הוא רוצח שמאלנים ארורים שונאי עם ישראל
  סגור
 • סע לברלין טוס יא סירחון מחרבן עליך (ל"ת)
  האישה הזאת 27/03/2016 11:45
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 2.
  לא כל אחד
  רחלי 27/03/2016 10:01
  הגב לתגובה זו
  16 0
  לא כל אחד חייב להוציא התיחסות לגבי הארוע. אתם בתקשורת מצפים לשמוע כל אחד ואחד כאילו אין לכם עניינים יותר חשובים לעסוק בהם.
  סגור
 • 1.
  יהודיה אמא לחייל
  אני 27/03/2016 09:57
  הגב לתגובה זו
  15 9
  מירי רגב ממך אני מחזיקה אדם שלא מפחד להגיד מה שצריך. פה את חייבת להכנס לתמונה ולתמוך בחייל שנשלח למשימה על ידי המדינה. כל העולם יודע ורואה שהמחבלים לא רק יורים או דוקרים . הם מצויידים ברוב הזמן גם בחגורות נפץ. המחבל לא הגיע לביקור הוא הגיע להרוג ולדקור. המצב הלחוץ שהמדינה נמצאת בו הוא אחד הדברים שיכולים להביא לתגובה מסוג זה. מה היה קורה אם היו מגיעים לטפל במחבל והוא היה מתפוצץ ביחד עם החיילים שהיו בקרבתו חלילה וחס. לא ייתכן שיעשו משפט ראווה לחייל שנמצא במצב של הכון ברובה שלוף במקום הכי בעייתי ובמקום שפיגועי הדקירה, דריסה מתקיימים שם בדרך קבע. קומי וכל העם יקום ויפגין. המחבלים באים להרוג ולההרג זו מטרתם. ואת מירי רגב לא מגיבה. מאכזב אותי מאוד. קומי תגיני על החייל כאילו היה בנך שלך ושל כל עם ישראל. וכל אוייבנו ושונאנו יכחדו אמן.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות