סלקום: נחתם הסכם לרכישת 70% ממיזם הסיבים האופטיים עם קרן תש"י

סלקום תחזיק 35% מהמיזם תמורת השקעה של 50 מיליון שקל, בדומה לקרן תש"י. חברת החשמל תחזיק ב-30% הנותרים. רפק תרשום רווח של 10 מיליון שקל
 | 
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, צילום: אלכסנדר כץ
קבוצת התקשורת סלקום -0.06% סלקום 844 -0.06% סלקום בסיס:844.5 פתיחה:850 גבוה:863.9 נמוך:810 תמורה:2,091,295 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה הבוקר (ד') כי חתמה על הסכם לרכישת 70% ממיזם הסיבים האופטיים (IBC) ע"י שותפות בבעלות משותפת עם קרן תשתיות ישראל, באופן בו כל אחת תחזיק 35% מהמיזם. במקביל, רפק דיווחה כי תרשום רווח של 10 מיליון שקל כחלק ממערך ההסכמים.
במסגרת מערך ההסכמים עליו דווח הבוקר, מציינת חברת רפק 0% רפק 1,397 0% רפק בסיס:1,397 פתיחה:1,397 גבוה:1,397 נמוך:1,397 תמורה:4,917 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כי תמכור את החזקותיה בשיעור של כ-7.5% ממניות IBC תמורת כ-10 מיליון שקל, בנוסף לוויתור על פירעון הלוואות אשר העמידה רפק וביטול ההסכמים עם IBC למכירת ציוד. רפק מציינת כי בשים לב להפרשות שביצעה בעבר, תרשום את מלוא התמורה כרווח.
על פי הדיווח, חברת החשמל תחזיק ב-30% ממניות IBC לצד שותפות סלקום וקרן תשתיות ישראל (תש"י) שתחזיק ב-70% כאמור. שותפות סלקום וקרן תש"י תשלם בשלב הראשון כ-100 מיליון שקל - כל אחת מהשותפות 50 מליון שקל. כמו כן, סלקום וקרן תש"י התחייבו להשקעה של עד 200 מיליון שקל בחלקים שווים (100 מיליון שקל כל אחת) במהלך שלוש השנים הקרובות.
במסגרת המהלך נחתם גם מזכר הבנות בין סלקום לקרן תש"י לפיו תרכוש IBC את תשתית הסיבים האופטיים של סלקום בשכונות מגורים תמורת 180-200 מיליון שקל, כך ש-IBC תחזיק גם בפריסה העצמאית של סלקום בשכונות מגורים לצד המשך פריסת סיבים על גבי תשתית חברת החשמל ותשתיות נוספות ע"י IBC עצמה.
צפויה הפחתה הדרגתית של הוצאות סלקום בגין שימוש בתשתיות בזק והוט
בנוסף, על פי הסכם ה-IRU שנחתם (רכישת זכות שימוש בלתי חוזרת בתשתית הסיבים של IBC) ונכנס לתוקף החל מהיום. סלקום מתחייבת לרכוש מ-IBC זכויות שימוש ב- 10%-15% ממשקי הבית שיהיו מחוברים בתשתית הסיבים האופטיים של IBC  ב-15 השנים הבאות, כאשר כמות מסוימת זמינה מיידית. התמורה עבור זכות השימוש למשק בית תשולם בפריסה ל-10 שנים. הסכם זה צפוי להפחית הדרגתית את הוצאות סלקום בגין שימוש בתשתיות בזק/הוט ואת היקף ההשקעה של סלקום בפריסה עצמאית כבר בשנה הבאה.
בכוונת IBC להגיע לפריסה של למעלה מ-400 אלף משקי בית פוטנציאלים עד סוף שנת 2019 ולכמיליון משקי בית פוטנציאלים בתוך חמש שנים. רשת הסיבים של IBC תשרת את סלקום וכן כל בעל רישיון תקשורת בישראל שירצה לספק ללקוחותיו אינטרנט מהיר במהירות של עד 1 ג'יגה.
מנכ"ל סלקום, ניר שטרן: "חתימת ההסכמים הסופיים להשקעת סלקום ותש"י ב-IBC היא צעד ענק לקראת דור חדש של תשתיות אינטרנט בישראל. ברגע שיתקבלו האישורים הדרושים והעסקה תושלם, ל-IBC, תחת הבעלות החדשה של סלקום, תש"י וחח"י,  תהיה היכולת להביא את בשורת הסיבים האופטיים של עד 1 גי'גה בייט לשניה, למעל 1 מיליון בתי אב ישראלים בתוך 5 שנים, תאפשר לחברה להציע שירות אינטרנט מהיר שישפר של חווית האינטרנט והטלוויזיה של הצרכן הישראלי וגם צפויה להביא לחסכון משמעותי בהוצאות החברה לאורך זמן ובעקבות כך להשפיע באופן חיובי על תוצאות הפעילות של החברה ותזרים המזומנים החופשי שלה".
עוד ציין שטרן כי "למכירת תשתית הסיבים האופטיים העצמאית של סלקום בשכונות מגורים ל-IBC צפויה להיות השפעה חיובית על תזרים המזומנים של החברה, לשפר יחסים פיננסיים ולהפחית את רמת ההשקעות של החברה בשנים הקרובות ולספק ל-IBC נכס משמעותי והקדמה משמעותית של תכניות הפריסה והתכנית העסקית שלה".
יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל: "התוכנית לפריסת תשתית תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים, הינה תוכנית ברמה הלאומית, שתקדם את מדינת ישראל לחזית הטכנולוגיה העולמית. לציבור הישראלי מגיע ליהנות מתשתית מתקדמת זו, בדומה לשאר אזרחי המדינות המפותחות בעולם. חברת החשמל פועלת לקידום תשתיות תקשורת מתקדמות הן במרכז והן בפריפריה. החיבור המתבקש של חברת החשמל עם סלקום ועם קרן תשתיות לישראל (תש"י) יקדם ויאיץ את פריסת הסיבים האופטיים של חברת IBC, ובכך יצעיד את כלל שוק התקשורת קדימה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה