החוזים העתידיים וצניחת הדולר שולחים את בורסות אירופה לירידות

הפוטסי יורד ב-0.44%, והקאק נחלש ב-0.18%. בעקבות צניחתו של המטבע האמריקני צונחת יצרנית הסוכר הבריטית Tate & Lyle ב-22%
|
החוזים העתידיים וצניחת הדולר שולחים את בורסות אירופה לירידות

בורסות אירופה פתחו את יום המסחר בירידות שערים של המדדים המרכזיים, כשאת המגמה השלילית מובילה Tate & Lyle יצרנית הסוכר הבריטית אשר דיווחה כי הצניחה האחרונה בשער הדולר תפגע משמעותית ברווחי המחצית השניה. בעקבות הדיווח צונחות כעת מניות החברה בכ-22% בבורסה בלונדון. בנוסף, מגמה שלילית של החוזים העתידיים בארה"ב מעיבה גם היא על המסחר.

מלבד הצניחה במניות Tate & Lyle, מלוות המשכנתאות Northern Rock מאבדת כ-4.8% בעקבות פרסומים של ה-Financial Times כי החברה לוותה כ-10 מיליון דולר מהבנק האנגלי.

משיל 0.06%, הפוטסי 100 הבריטי יורד ב-0.44%, מדד הקאק בפריס נחלש ב-0.18%, המדד באמסטרדם יורד ב-0.34%, המדד במילנו משיל 0.24%, ומנגד, מדד ציריך מוסיף 0.2% לרמתו.

"התנודתיות שראינו במהלך הרבעון השלישי מצביעה על כך שהחלטות המשקיעים בכל הקשור לאחזקה במניות נותרו הססניות", לדברי Andrew Coleמנהל השקעות ב- Baring, לונדון. "התחזקות האירו עשויה לפגוע ברווחיות החברות", הוסיף Cole.

כאמור, שער הדולר צנח היום לשפל חדש כנגד האירו. הירידה בשער הדולר צפויה לפגוע ברווחיות החברות האירופאיות שמרכז עסקיהן בארה"ב ולייקר משמעותית את הייצוא.

מניות יצרנית הרכב B.M.W יורדות כ-1.4% בעקבות הורדת המלצה של בית ההשקעות UBS מ-"קניה" ל"ניטראלי". לדברי האנליסטים מקור ההורדה היא הערכה כי החברה צפויה לעמוד בפני האטה בדרישה מצד מספר שוקי מרכזיים בהם היא מוכרת את רכביה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות