מתכות יקרות: מחיר מתכת הכסף מזנק כמעט 4%, הזהב מטפס

 | 
ותודה לדולר
מחיר הזהב מזנק היום בשיעור של 1.3% לכדי 1,262 דולר לאונקיה. הזהב, מתחזק בעיקר בשל הסיבה שהוא משמש כהשקעה אלטרנטיבית לדולר. כלומר משקיעים אשר חוששים מירידת ערך של הדולר מחזיקים זהב בתיק ההשקעות שלהם.
נציין כי הדולר יורד היום בשיעור של 0.3% אל מול סל המטבעות ומגיע לשפל של כמעט חודש. הירידות בדולר שנרשמות בימים האחרונים מגיעות בעקבות צניחה בהערכות לכך שהבנק המרכזי בארה"ב יעלה את הריבית בפגישתו שתערך בשבוע הבא או בפגישה ביולי. הערכות המשקיעים ירדו בעקבות פרסום אינדיקטורים שונים שמצביעים על ירידה בפעילות העסקית במדינה ובראשה החולשה האחרונה בשוק התעסוקה
בשנים האחרונות, מחיר הזהב מתחזק בעיקר על ידי רכישה של חוזים עתידיים של המשקיעים בניו יורק או בשאר העולם. אם כי ישנם משקיעים אשר רוכשים זהב באופן פיזי. בחודש מאי האחרון, הדרישה לזהב פיזי הייתה הגבוהה מזה שלוש שנים. פיטר שיף ומארק פאבר הינם משקיעים מפורסמים אשר קוראים לרכישה פיזית של הזהב - כנגד תנודות של השוק. 
מתכת הכסף, הלא היא ה"זהב לעניים", רושמת היום זינוק משמעותי יותר עם טיפוס של 3.8%. לכדי שווי של כמעט 17 דולר לאונקיה. חלקם של האנליסטים מציבים למתכת מחיר יעד של 20 דולר בסוף השנה הנוכחית. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה