: "נראה מאמץ להגיע למבנה אחזקות בין שתי שכבות בפרק זמן קצר"

אלון גלזר מלידר מסביר על המשמעויות של המהלך. יניב פגוט מאיילון: "התפישה לפיה המשקיעים הזרים המתינו לפתרון בעיית הריכוזיות על מנת להסתער על השוק הישראלי לא רצינית"
|
התגובות לועדת הריכוזיות
ההמלצות הסופיות של הוועדה להגברת התחרות במשק, אשר קרויה גם 'וועדת הריכוזיות' הוצגו היום וגררו תגובות חריפות ושונות באשר להשפעתן ולמשמעותן. יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' תיארה את המסקנות כ"הבטחת בחירות שאין מאחוריה כיסוי" ומנהלי השקעות ראשיים הטילו ספק בכמה יוכלו המסקנות לפתור את בעיות המשק הישראלי.

בלידר מסבירים כי על פי המלצות הביניים אנו צפויים לראות מכירות של אידיבי - כלל ביטוח, קבוצת דלק - הפניקס וצדיק בינו - בינ"ל/פז. הגופים שייכנסו ככל הנראה למגבלה הנוספת שניתנה היא קרן אייפקס: פסגות/תנובה (על פי הקריטריון של מחזור מכירות) וקבוצת עופר בנק מזרחי/מליסרון (על פי הקריטריון של אשראי).

"לגבי קבוצת אריסון – שיכון ובינוי/בנק הפועלים למרות הידיעות בעיתונות, סך האשראי בשיכון ובינוי לא עומד בקריטריון של מעל 6 מיליארד שקלים. לגבי המכירות – שיכון ובינוי מתקרבת לרף 6 מיליארד שקלים אולם היא עדיין לא שם", מסייגים בלידר.

"יעשו מאמצים להגיע תוך פרק זמן לא ארוך של מבנה אחזקות בין שתי שכבות"

אלון גלזר, מנהל מחלקת המחקר בלידר שוקי הון: "המשמעות היא שאנחנו בדרך למכירה משמעותית של 5-6 חברות גדולות. פרק הזמן שניתן להשלמת המכירה הינו 4 שנים שנותן זמן רב להיערכות החברות."

"בשורה התחתונה – בעיננו הועדה אסרה אמנם על אחזקה של שכבה רביעית בפירמידה, אולם למעשה הפכה גם את האחזקה בשכבה השלישית לבעייתית מאד עבור בעל השליטה, ואנו מניחים כי יעשו מאמצים ופעולות מצד בעלי השליטה להגיע תוך פרק זמן לא ארוך של מבנה אחזקות בין שתי שכבות".

"שינויים רגלוטוריים ורטרואקטיביים אינם מוסיפים אטרקטיביות להשקעה בשוק המקומי"

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון: "התפישה אשר הוצגה על ידי הוועדה במסיבת העיתונאים לפיה המשקיעים הזרים המתינו לפתרון בעיית הריכוזיות זאת על מנת להסתער על השוק הישראלי לא רצינית. שינויים רגלוטוריים חדשות לבקרים כולל שינויים רטרואקטיביים אינם מוסיפים אטרקטיביות להשקעה בשוק המקומי שכן משקיע זר חושש יותר מכל משינוי קונסיסטנטי של תנאי המשחק בשוק בו הוא מבצע השקעה".

"אנו מעריכים כי לא צפויה לא היום ולא בתקופה הנראית לעין נהירה של משקיעים זרים כפועל יוצא של מסקנות הוועדה ואם ובמידה יגיעו משקיעים שכאלה יהיו אלו קרנות השקעה למיניהן אשר ינסו לנצל את מחירי המניות הקורסים והעדר הידיים המקומיות החזקות על מנת לעשות סיבוב מהיר על חשבון המשקיעים המקומיים. באשר לתזה אשר הוצגה לפיה יפוזרו גרעיני השליטה בחברות בבורסה הרי מי שהעלה תזה שכזו מנותק מן ההוויה בשוק המקומי בו המחזורים מתכווצים והמגמה הינה הוצאת כספים להשקעה בחו"ל".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות