אנרג'יאן: הגז צפוי לזרום למשק הישראלי ברבעון הראשון של 2021

אנרג'יאן פרסמה היום את דו"ח החצי שנתי שלה, בו דיווחה על כך שפיתוח המאגרים כריש ותנין מתנהל כמתוכנן. הצפי להשלמת רכישת פעילות הגז והנפט של אדיסון - סוף השנה הנוכחית
|
(2)
אסדה, צילום: אנרג'יאן

בשורות טובות למשק הישראלי: חברת אנרג'יאן -2.18% אנרג'יאן 4,225 -2.18% אנרג'יאן בסיס:4,319 פתיחה:4,304 גבוה:4,344 נמוך:4,210 תמורה:3,102,251 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הדואלית הנסחרת בבורסת לונדון (סימול: ENOG.L) בעלת זכויות במאגרי כריש ותנין מדווחת היום בדוח החצי שנתי שלה, כי הפרויקטים בחופיה הטריטוריאליים של ישראל מתנהלים כמתוכנן, הן מבחינת לוחות הזמנים והן מבחינת התקצוב – כך שהגז הראשון יתחיל לזרום עוד קצת יותר משנה, ברבעון הראשון של 2021.

לפי הדוח, הושלם הקידוח בשניים מתוך שלושת בארות הפיתוח במאגר כריש. כמו כן, לאנרג'יאן חוזי גז חתומים בהיקף של bcma 4.7, מה שמותיר קיבולת פנויה של bcma 3.3 לפיתוחים ותגליות עתידיות באסדה הצפה (FPSO) שהחברה בונה בימים אלה לצורך פיתוח המאגרים כריש-תנין.

עוד מתייחס הדו"ח לזכיית אנרג'יאן ברשיונות חיפוש ב-4 בלוקים נוספים במים הכלכליים של ישראל - בלוקים 55, 56, 61 ו-62 (אזור D), במסגרת ההליך המכרזי האחרון אשר פורסם על ידי משרד האנרגיה. בלוקים אלה מתווספים ל-5 רשיונות נוספים בהם זכתה אנרג'יאן במסגרת סבב המכרז הקודם בשנת 2017.
 

המיקומים בהם זכתה אנרג'יאן ברישיון לחיפוש גז


קידוח הבארות הראשונים בכריש הושלם, לרבות קידוח האקספלורציה והתגלית בכריש צפון – בו יש יותר גז נוזלי מהצפי (אם כי עוד לא ברור כמה). אבני הדרך הקרובות יהיו השלמת תכנית הקידוח ברבעון רביעי 2019, ביצוע הערכה לגבי התגלית בכריש צפון וכן הפלגת האסדה הצפה (FPSO) לסינגפור, הצפויה בסוף שנת 2019.

אסדת הפיתוח הצפה (FPSO), הצפויה להגיע למים הכלכליים של ישראל בסוף השנה הבאה, עתידה לשמש לפיתוח מאגר כריש. הגז יופק ויטופל על פי הבאר, במרחק של כ-90 ק"מ מן החוף. האסדה תהיה בעלת קיבולת של 8 bcma, מה שיאפשר פיתוח של תגלית כריש צפון ותגליות עתידיות.

בנוסף אנרג'יאן מדווחת על חתימת הסכם עם חברת נתג"ז בחודש יוני האחרון - לבניה ולהעברה של תשתיות הולכת הגז במקטע שעד 10 ק"מ מן החוף, בתמורה לכ-369 מיליון ש"ח, וכן לחתימה על הסכם למכירת גז עם חברת IPM באר טוביה, לאספקה של bcm 5.5 (מותנה בהבטחת כמות נוספת של גז). נכון להיום, חברת אנרג'יאן חתומה על הסכמים למכירת גז בהיקף של bcm 4.7.

מנכ"ל אנרג'יאן, מתיוס ריגס: "פיתוח מאגר כריש מתקדם בקצב המצופה, והגז צפוי לזרום למשק הישראלי ברבעון הראשון של שנת 2021. תגלית הגז בכריש צפון והזכייה ב-4 בלוקים נוספים במים הכלכליים של ישראל בסבב האחרון, הופכות את אנרג'יאן לשחקנית מובילה בתחום הגז הטבעי בישראל. רכישת פעילות הגז והנפט של חברת אדיסון בחודש יולי האחרון, הצפויה להיות מושלמת עד סוף השנה הנוכחית, ממקמת את אנרג'יאן כמובילה אזורית בתחומה".

חברת אנרג'יאן נסחרת בבורסת לונדון ובבורסת תל אביב, במדד ת"א 35. החברה פועלת בתחום חיפוש והפקה של נפט וגז טבעי, והיא בעלת פרויקטים בישראל, ביוון ובים האדריאטי.

לאחרונה רכשה אנרג'יאן את פעילות הגז והנפט של חברת אדיסון האיטלקית, ולאחר השלמת העסקה צפויה הקבוצה המורחבת להחזיק בפורטפוליו של משאבים מוכחים (P2) בהיקף של mmboe 639, מתוכם 80% גז טבעי.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הבעיה שביבי הזבל ושטייניץ תפרו את המדינה עם מחיר הזוי ל
  יובל 12/09/2019 12:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לקניית הגז מתמר ומתשובה לוייתן הכל בקומבינה מהירה שדפקה את הציבור בישראל ויותר זול לייבא מאשר לקנות מהם אבל חייבו את חברת החשמל עם מחירים מטורפים מעניין מי קיבל את המעטפות??
  סגור
 • 1.
  ברכה
  משקיע 12/09/2019 10:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איפוא שדלק ורציו לא נמצאים יש ברכה גדולה למשקיעם
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות