הכלכלן בפסגות מסביר - זה הדבר שמשפיע כיום על שוקי המניות (ויש גם המלצה)

אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי בפסגות, מתייחס לפרמטר שמשפיע כיום יותר מכל על שוקי המניות
|
(2)
תנועת הכסף
הדולר האמריקני רושם בשבועות האחרונים ראלי מסחרר מול אינדקס המטבעות וגם מול השקל. אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי בפסגות, מסביר היום כי "להיחלשות האירו והתחזקות הדולר יש השפעות ישירות על מדדי המניות בעולם. באירופה, המדדים רושמים עליות מרשימות מתחילת השנה ובעיקר במדדים עליהם השפעת האירו החלש היא מהותית יותר כמו הדאקס (עלה ב-21.4%) וה-MIB האיטלקי (עלה ב-19.5%)."
ומה הלאה? לדברי גרינפלד, "תחזית לשע"ח אירו/דולר איננו נותנים, יחד עם זאת, גם במידה ומגמת היחלשות האירו מול הדולר תמשך, לא בטוח בכלל שהמגמות בשוקי המניות העולמיים תמשכנה גם הן. היסטורית יש אמנם קשר שלילי מובהק בין שע"ח אירו/דולר לביצועי היתר של מדדי המניות בארה"ב על אלו באירופה (כלומר התחזקות הדולר מול האירו מובילה לביצועי יתר באירופה) אך קשר זה הלך ונחלש לאורך השנים גם בשל הירידה במשקל הסקטור התעשייתי (שמושפע מאוד משינויים בשע"ח) בכלכלה האמריקאית וגם בשל סביבת הריבית האפסית וההרחבות הכמותיות מאז המשבר"
מבחינת התמחור, אומר גרינפלד כי "לאחר העליות במדדים באירופה, שוק המניות האמריקאי נראה כיום אטרקטיבי יותר מזה שבאירופה כאשר מדד התמחור שלנו (מדד שמשלב מכפילים שונים ואת רמתם ביחס לממוצעים ארוכי טווח) נותן ציון של 17.5 (מתוך 100) ליורוסטוקס 600, ציון של 18.2 לדאקס ו-22.4 לקאק. מול זרת, הציון של ה-S&P 500 עומד על 45.2 וזה של הדאו-ג'ונס על 38.7.
נציין כי בהסתכלות של 12 חודשים אחרונים, הדולר התחזק ב-25% מול האירו. מה המטבע האמריקני עשה מול השקל? לכתבה המלאה לחץ כאן
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שטויות
  חייק 15/03/2015 16:01
  הגב לתגובה זו
  1 4
  רק מניות בישראל
  סגור
 • 1.
  לא בדיוק. (ל"ת)
  ב 15/03/2015 15:59
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות