ארה"ב: המכירות הקמעונאיות ירדו ב-0.4% ללא התחבורה

החולשה בשוק העבודה המגורים והאשראי פוגעת בצרכנים האמריקנים, על פי נתוני הקמעונאות. בשכלול מרכיב התחבורה רשמו המכירות הקמעונאיות עלייה של 0.3% בלבד לעומת צפי מוקדם, להתחזקות של 0.6%.
|
ארה"ב: המכירות הקמעונאיות ירדו ב-0.4% ללא התחבורה

המכירות הקמעונאיות בארה"ב לחודש אוגוסט רשמו עלייה מתונה של 0.3%, הרבה מתחת לקונסנזוס התחזיות לעלייה של 0.6%. אלו מביאות להתגברות החששות מהמצב הנוכחי בשוק העבודה האמריקני, והתדרדרות שוק המגורים.

ממבט יבש נראה שהמכירות הקמעונאיות עלו בקצב סביר לחודש אוגוסט, אך מפרספקטיבה אחרת של הנתונים ניתן בהחלט לחודש אכזבה. בהוצאת רכיבי התחבורה, המכירות הקמעונאיות נפלו ב-0.4%, הרבה מתחת לתחזיות הקודרות, והירידה החדה ביותר מאז חודש ספטמבר שעבר.

מלבד הרכבים גם שאר המכירות היון פושרות למדי, למעט מכירות מוצרי האלקטרוניקה והרהיטים שהראו סימני חיים. המכירות בקניונים, חנויות המכולת, מסעדות, ומרכזי קניות אחרים היו חלשות.

הירידה האחרונה בערך הבתים, עלויות גיוס אשראי גבוהות, והתדרדרות המשמעותית בשוק התעסוקה ביום שישי שעבר, כל אלו היה בכוחם בכדי לגרוע מיכולת הקנייה של הצרכן האמריקני. ההאטה בצריכה בארה"ב משמעותית מספיק על מנת לפגוע באיתנותה של הכלכלה, מאחר וזאת מונה כשני שלישים ממנה. כל האינדיקטורים שנאספו עד כה עשויים להוביל את הפדרל ריזרב להפחית את הריבית המוניטרית בשבוע הבא.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות