מרבית המפעלים בארה"ב: לא נפגענו מהמשבר בשווקים

כך עולה מסקר פילדלפיה שעורך הפדרל ריזרב מידי חודש. תוצאות המשבר עדיין לא נשתקפו בפעילות העסקית על פי הסקר כאשר אינדקס ה'פד' רשם קריאה של 10.9 הנקודות לעומת 0 הנקודות בחודש שעבר
|
מרבית המפעלים בארה"ב: לא נפגענו מהמשבר בשווקים

עוד הזמנות הגיעו לפתח הדלתם של המפעלים האמריקנים, משלוחים גדולים יותר יצאו מקווי הייצור בארה"ב, כך הראה סקר פילדלפיה של הפדרל ריזרב לחודש ספטמבר.

אינדקס ה'פד' רשם קריאה של 10.9 הנקודות, מעל ל-0 הנקודות שרשם באוגוסט. קריאה מעל 0 נקודות מצביעה על כך שהחברות הרחיבו את תפוקתן. מדד ההזמנות החדשות השתפר ב-15.1 נקודות לחודש ספטמבר, קפץ מרמת 7.1 הנקודות בחודש אוגוסט. המשלוחים לא עמדו מנגד, כרשמו שיפור לרמה של 16.9 הנקודות לעומת 12.4 הנקודות בחודש שעבר.

אינדקס המחירים המשולמים בתעשייה קפץ ל-23.1 הנקודות לעומת 15.4 הנקודות בחודש אוגוסט. בעוד המחירים שמקבלים היצרנים בעבור המוצרים ירדו לרמה של 3.3 הנקודות, לעומת 6.8 הנקודות. התוצאות מורות על כך, כי יותר משליש מהחברות משלמות יותר על המוצרים שהן מייבאות, ורק כ-10% מקבלות מחירי גבוהים יותר על תוצרתן.

בתגובה לשאלה המעניינת מכולן ענו כשני שליש מהחברות כי למהומה האחרונה בשווקים הפיננסים לא היתה כל השפעה על הפעילות הכלכלית שלנו. אולם, 11% מהן אמרו כי למהומה בשווקים היתה השפעה שלילית בשני המישורים: ההזמנות והמשלוחים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות