ה-ECB רכש אג"ח בהיקף של 9.8 מיליארד דולר ב-3 ימים בלבד

כמויות כסף אדירות זורמות לשווקים הפיננסיים כבר בימים הראשונים של תוכנית ההרחבה הכמותית באירופה
|
כסף זול

הבנק המרכזי של אירופה רכש 9.8 מיליארד אירו (10.33 מיליארד דולר) של אג"ח עם מח"מ של 9 שנים בשלושת הימים הראשונים של תוכנית ההרחבה הכמותית המאסיבית שאיתה החל הבנק ביום שני השבוע. כך על פי דבריו של בנואה קורה, חבר מועצת המנהלים בבנק המרכזי האירופאי.

נזכיר כי בסך הכל הצהיר ה-ECB על רכישות בהיקף של 60 מיליארד דולר של אג"ח ממשלתיות של מדינות גוש האירו, מכשירי חוב שהונפקו על ידי מוסדות האיחוד האירופי ומכשירי חוב פרטיים. התוכנית תימשך לפי ההצהרה עד ספטמבר 2016.

"אנחנו נעשה את זה בדרך צפויה, רגילה. אנחנו נמצאים על המסלול בדרך ליעדים שלנו בחודש מארס" הסביר קורה שהתייחס גם לתנודתיות הרבה בשוק המט"ח ובייחוד על הנפילה של מטבע האירו מול הדולר וציין כי הסיבה לכך היא שהמשקיעים עדיין לומדים על אופן הפעולה של תוכנית ההרחבה הכמותית. ההשפעה על פי קורה על שוק המט"ח תחלוף עם זמן.

קורה שהוא אחד ממקבלי ההחלטות הבכירים ב-ECB אמר כי ההתאוששות הכלכלית בגוש האירו צוברת כוח ותנופה אך סייג ואמר כי הדבר לא צריך לעצור את המדינות בגוש האירו מהמשך הרפורמות המבניות הכלכליות וזאת בכדי להבטיח צמיחה בת קיימא.

"אנו יודעים כי ההתאוששות היא בשלב של האצה. אבל העבודה של בנקאי כמוני בבנק מרכזי היא להיות פסימי. יש מחזוריות בכלכלה וכרגע מחיר הנפט מחזק את הצמיחה בחברות אך עדיין צריך להזהר" סיכם קורה את המצב.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות