כחלון מבקש להאריך את פעילות הותמ"ל בשנה נוספת

|
כחלון מבקש להאריך את פעילות הותמ"ל בשנה נוספת

שר האוצר משה כחלון, פנה הבוקר (ג') ליו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה על מנת להאריך את פעילות הותמ"ל בשנה נוספת: "בשל תרומתו החיובית של החוק להגדלת היצע הדיור, לאור הצורך החיוני שעודנו קיים באישור תכניות רחבות היקף למגורים, ובשל האתגרים שעדיין מונחים לפתחה של מצוקת הדיור".

החוק לקידום הבניה במתחמים מועדפים לדיור (חוק הותמ"ל) נכנס לתוקפו במחצית השנייה של שנת 2014 ומהווה כיום מרכיב משמעותי בפעילות הממשלתית להגדלת היצע המגורים. עד כה, מיום הקמתה אישרה הועדה 37 תכניות הכוללות למעלה מ-100,000 יח"ד כאשר יותר מ-20,000 יח"ד שתוכננו בוועדה כבר שווקו.

בתגובה לבקשת שר האוצר, אומר מזכ"ל כפרי האיחוד החקלאי, עו"ד דודו קוכמן, כי "חוק הותמ"ל הורס את הערים, את הכפרים הסמוכים להם ויוצר פרבור- זאת כאשר קיים מלאי של מאות אלפי יחידות דיור בתכנון שאינו מנוצל".

"צוואר הבקבוק של הדיור בישראל אינו בשטחים הפתוחים אלא בועדות התכנון ובהיעדר מענה לבעיות תשתית כמו כבישים, גשרים ופינוי קולחין. במקום לתכנן על שטחים חקלאיים הגיעה העת שבממשלה יעשו בדק בית ויקדמו את התכנון של מאות אלפי היחידות המתוכננות התקועות בסבך הבירוקרטיה במקום להרוס את החקלאות והשטחים הפתוחים", הוסיף קוכמן.

שר האוצר משה כחלון: "הותמ"ל תכננה השנה כ-40% מכלל יחידות הדיור שתוכננו, ותרומתה לפתרון משבר דרמטית. אנחנו ממשיכים לתכנן, לשווק ולבנות ויש לנו עוד עבודה רבה אותה נמשיך גם בשנת 2018".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות