קבוצת דלק: הרווח הנקי זינק ל-220 מיליון שקל ברבעון הראשון

|
אסי ברטפלד, צילום: יונתן בלום

עונת הדו"חות לרבעון הראשון של השנה מגיעה ליישורת האחרונה כאשר הבוקר קבוצת דלק מדווחת על תוצאותיה הכספיות. דלק רשמה עלייה בתרומה של פעילות חיפוש נפט גז ופעילות הדלקים לשורת הרווח, ומנגד ירידה בפעילות הרכב של הקבוצה. 

בשורה התחתונה, הרווח הנקי זינק מ-85 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2016, לרווח נקי של 220 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. עיקר התרומה לרווח הנקי מיוחסת לפעילות מגזר חיפושי והפקת נפט וגז, שהסתכמה ברווח של כ-127 מיליון שקל (כולל הפעילות באיתקה) לעומת 110 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח במגזר זה נבע בעיקרו מגידול בכמויות הגז הטבעי והקונדנסט הנמכרים ממאגר תמר, אשר הביאו את סך ההכנסות בתקופת הדוח ממכירת גז בניכוי תמלוגים לכ-473 מיליון שקלים, גידול של למעלה מ-10% לעומת השנה הקודמת.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בשורה העליונה, ההכנסות של דלק ברבעון הראשון עלו ל-1.5 מיליארד שקל לעומת הכנסות של 1.3 מיליארד שקל ברבעון הראשון של 2016. 

הרווח התפעולי קפץ ב-22% מ-277 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2016 לרווח תפעולי של 338 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה.

אסי ברטפלד: "פתחנו את 2017 עם תוצאות עסקיות חזקות והשלמנו במהלך הרבעון שורה של מהלכים אסטרטגיים חשובים. עם רכישת השליטה באיתקה בכוונתנו לפעול להמשך ביסוס הנוכחות הבינלאומית של הקבוצה, לשם יישום האסטרטגיה של הקבוצה למיקוד פעילותה בתחום האנרגיה והפיכתה לשחקן מרכזי בשווקים הגלובליים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות