הדולר והאירו זינקו מול השקל: בעולם מתחזק הדולר על אף הצפי לנתוני מאקרו חלשים

מנכ"ל Real Stream Trading: "הסיכון שולט היום במחירים ולא הנתונים הפנדמנטלים, הדבר בא טוב לידי ביטוי כאשר יוצאים נתונים גרועים מארה"ב, אך הדולר ממשיך להתחזק".
|
ברק אובמה

השטר הירוק נסחר היום בהמשך לניצחונו של ברק אובאמה במירוץ לבחירות בארצות הברית בהתחזקות מול יריביו המובילים וכמו כן, מול המטבע המקומי, השקל. ההערכות בקרב פעילים בשוק הן שבטווח הקרוב, יפיח ניצחונו של אובאמה חיים תקווה בשווקים הפיננסים שתביא גם להתחזקותו של הדולר."לאחרונה הדולר נתפס כחוף מבטחים ככול שנחשף יותר הסיכון בשווקים כך הדולר התחזק יותר כתוצאה מזרימת כספים מאירופה לארה"ב, זאת למרות הריביות הנמוכות יחסית בארה"ב", כך אומר היום ל-Bizportal ראובן בן עמרה מנכ"ל Real Stream Trading. "בהסתכלות קדימה, התנועה בדולר תלויה כיום בכמויות הסיכון בשוק. הסיכון שולט היום במחירים ולא הנתונים הפנדמנטלים, הדבר בא טוב לידי ביטוי כאשר יוצאים נתונים גרועים מארה"ב, אך הדולר ממשיך להתחזק".

ענף הייצור בארה"ב שמחזיק 70% מפעילות הכלכלה צפוי להיות בשפל בחודש אוקטובר. מדד מצב התעסוקה צפוי להראות על גריעה של 180 אלף משרות, בפעם העשירית ברציפות בה נגרעות משרות. כתוצאה מכך, שיעור והאבטלה צפוי לקפוץ ל-6.3% מ-6.1%.

"ההיגיון בשווקים היום התהפך ובמידה ויתפרסמו נותנים שלילים על ארה"ב אשר יזרעו פחד בשווקים, משקיעים אמריקנים ימשכו יותר ויותר כספים מהשקעות מעבר לים ויחזיקו יותר דולרים. דבר שבהחלט יגרום לחיזוק הדולר", אומר בן עמרה ומציין שלפי ההיגיון הזה צריך לעקוב היום אחרי פרסום נתוני סקר ה-ISM בארה"ב - במידה ויהיה גרוע, הדולר צפוי להתחזק הוא אומר.

מחדר העסקאות של פינוטק נמסר: "ניצחונו של אובאמה היה די צפוי ולכן בטווח הקצר אנו עשויים לראות תנודתיות רבה במט"ח". ממרקט פלייס נמסר: "ראינו את שער הדולר נחלש משמעותית, אך לאחר בחירתו של אובאמה הוא שב והתחזק בשל האופטימיות המלווה במהלך. השוק האמריקני והשווקים הבינ"ל שואבים עידוד מבחירתו של אובאמה אך להערכתנו האופטימיות לא תימשך זמן רב"

הדולר סגר היום בעלייה של 1.297% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 3.827 שקלים. האירו זינק ב-2.48% מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 4.942 שקלים. בעולם רושם כעת הדולר עלייה של 0.75% מול האירו לרמה של 1.2979. מול הליש"ט והיין נסחר הדולר בירידות של 0.21% ו-0.62% בהתאמה.

בארה"ב יפורסם היום סקר ADP המקדים את הנתון הרשמי של יום שישי כשהתחזית מראה על גריעה של כ-100 אלף משרות. בנוסף יפורסם סקר ISM למגזר השירותים, אשר על פי ההערכות יראה על הצטמצמות הפעילות במגזר זה.מחדר המסחר של פינוטק נמסר כי שווקים יתקשו לשמור על המגמה החיובית, מהלך אשר בעקיפין עשוי לתמוך בשטר הירוק.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות