משרד האנרגיה עוצר חלקית את הפעילות במאגר לוויתן

החברה תוכל להפיק עד 60% מהתפוקה המלאה עד לביצוע תחקיר האירוע. נובל אנרג'י: "הנושא אותו משרד האנרגיה מתאר בהודעתו כ"תקלה" איננו כזה".  מוקדם יותר השבוע דיווח אזרחים באזור על פיצוץ עז, אך בחברה הכחישו
|
(6)
העגורן שירכיב את אסדת לוויתן, צילום: אלבטרוס

בעקבות תקלה שהתגלתה בצנרת לבארות לוויתן, משרד האנרגיה הודיע לחברת נובל: עד שלא יושלם תחקיר האירוע ותאושרנה הבדיקות הנדרשות, לא תתאפשר הפקה מלאה מבארות לוויתן וזו תוגבל לכ-60% בלבד. 

התקלה התגלתה בתקופת ההרצה בפרויקט הפקת הגז הטבעי באסדת לוויתן, במקטעי צנרת ההזרמה המצויים בסמיכות לקידוחי ההפקה בבאר המאגר, בהם התגלה רטט, אשר זוהה על ידי רובוט תת-ימי שהורד למעמקי הים. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

על מנת לצמצם ולמזער את הרעידות, הופחתו כמויות הגז הטבעי המופקות מהבארות בכ- 40% מהתפוקה המירבית. הכמות תוגדל רק באישור משרד האנרגיה לאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות. 

במקביל להודעת משרד האנרגיה, נובל אנרג׳י ושותפיה לפרויקט לוויתן פנו הערב למשרד האנרגיה על מנת להבין את פשר ההודעה שיצאה מטעמו. לטענתם, "הנושא אותו משרד האנרגיה מתאר בהודעתו כ"תקלה" איננו כזה כי אם עניין שעולה לעיתים רבות בתקופת הפעלה ראשונית. יודגש כי מרגע שהחלה ההפקה מלוויתן סופקו ומסופקים ללא יוצא מן הכלל כמויות הגז ללקוחות בישראל ובאזור והכל בהתאם להסכמים שנחתמו. נובל אנרג'י מספקת גז טבעי מלוויתן ותמר בכמויות שיא. אנו פועלים וממשיכים לפעול בתאום עם משרד האנרגיה ויתר הרגולטורים הרלוונטים. יודגש כי לנושא המתואר בהודעת משרד האנרגיה אין ולא היתה השפעה סביבתית, ונובל ממשיכה לספק גז טבעי לשוקים המקומים והאיזוריים בסטנדרטים הסביבתיים והבטיחותיים הגבוהים ביותר. נובל ממשיכה לבחון את ביצועי האסדה, תשתית התת ימית והבארות על מנת על מנת לערוך את ההתאמות הנדרשות".

נזכיר כי מוקדם יותר השבוע התרחש אירוע חריג סביב האסדה. ע"פ הדיווחים של אזרחים באזור, הורגש פיצוץ  עז בלילה שבין שני לשלישי. בחברה טענו כי כי כלל לא התרחש פיצוץ, אלא מדובר בהפסקת חשמל שחייבה הפנייה של הגז לשריפה מבוקרת באמצעות הלפיד שבאסדה, מה שככל הנראה יצר את הבהלה בקרב חלק מהתושבים.
 
על פי אתר נובל אנרג'י הלפיד נכנס לפעולה רק במקרים בהם יש צורך בביצוע תחזוקה שוטפת על האסדה, או בעת שנדרשת הפסקה בתפעול מערכות ויש לרוקן אותן מהגז. הגז שמפונה מהמתקנים מופנה אל הלפיד ונשרף באופן מבוקר, תהליך זה מונע את מרבית הפליטות שאחרת מגיעות לאוויר. 

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הכל זורם והמדפסת דולרים (ל"ת)
  צינשק 14/02/2020 03:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  כמה תביא שקרים (ל"ת)
  אטקו זבל 14/02/2020 03:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  בעיה
  אבי 13/02/2020 21:19
  הגב לתגובה זו
  0 4
  למכור את המניות ?
  סגור
 • 2.
  כל תוכנית האסדה מתעלמת מדוח רעידות אדמה
  האמת היחידה 13/02/2020 19:31
  הגב לתגובה זו
  4 4
  פרופסור חתן ישראל כבר הזהיר! אבל החכמים התעלמו! בנוסף האסדה עומדת על סלע מלח.קוראים לזה הפרעת דור יש דוח כתוב גם על זה ניתן למצוא ברשת.
  סגור
 • 1.
  דורשים עצירה מוחלטת!!!! (ל"ת)
  בר 13/02/2020 18:49
  הגב לתגובה זו
  4 18
  סגור
 • טען עוד
 • למה מי אתה יא חאריר?? (ל"ת)
  לא דורשים כלום.. 14/02/2020 03:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות